Yaprak altında siyah lekeler (başka bir çok sorun)

FERİŞTAH

Yeni üye
Herkese bol hasatlar, forumda ve grow deneyimimde yeniyim. İlk grow maceramda siz değerli growerlardan yaşadığım bazı olumsuzluklar hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle sistemle başlayayim. Sistem tamamen minimum bütçeyle kurulmuş bir sistem. Özellikleri:
-tohum sağlam bir genetik cigaradan çıkan tohum dişi mi erkek mi bilinmez şansa bıraktım.
-ışık ilk başta 40w horoz marka 3100lümen 6400k bir led ışıktı şuan 75w Philips tornado 6500k 5500lümen CFL ışığa geçiş yaptım
- toprak tekzende satılan bahçe toprağı( sonradan toprağa %10-15 kadar solucan gübre katkılı toprak canlandırıcı mix (cocotonic) karıştırıldı)
-kabin klasik ölçülü 3 kapaklı giysi dolabının bir bölümü. Arkasını delip bir adet pc fanı taktım hava çekiyor. Bir de hava alması için delik mevcut

tohumu filizlendirdikten 1 hafta sonra tekzende satılan Gübre ile suladıktan sonra bu hale geldi( daha sonra onu kullanmayıp ekosol marka sıvı solucan gübresi kullandım olumlu sonuç verdi)
E234E643-B4A1-4005-9F6A-5B59CE5173D7.pngBir şekilde bu sorunu düzelttikten sonra sanırım fazla sulama ve(ya) gübre sonucu gövdenin alt kısmında büyük bir hasar meydana geldiC1DC4019-3836-4D52-A950-5C64227BDC19.pngyine bir şekilde yoğunbakımla ve yapraktan fısfısla beslemeyle bir şekilde öyle yada böyle bu kısımda düzeldi çok az kaldı tam anlamıyla düzelmesine. Derken bu sefer yaprakların altında siyah lekeler gördümEF0F69AD-29CF-4007-8A62-3D7C394EDAFA.pngbunun sebebi nedir siz değerli growerlerın yorumunu bekliyorum. Ayrıca biraz fikir vermesi açısından bi kaç foto daha yükleyeceğim genel bir sağlık durumu değerlendirmesi yapar mısınız eksik veya fazla yaptığım konuları ve yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim. Herkesin hasadı bol olsun.693DB904-C4B2-44E4-8655-3E41CB987288.png 12 günlük bitkim. Yapraklardaki beyaz lekeler leke değil. Yapraktan fısfısla beslediğim için ışık altında telefon merceği ile beyaz yansıma yapmış. Siyahlar ise yapraktan fısfısla yaptığım gübreleme sonucu kalmış5D487474-0FE8-4621-B901-FC0D248D9B64.png

a-420

Müptezel
Herkese bol hasatlar, forumda ve grow deneyimimde yeniyim. İlk grow maceramda siz değerli growerlardan yaşadığım bazı olumsuzluklar hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle sistemle başlayayim. Sistem tamamen minimum bütçeyle kurulmuş bir sistem. Özellikleri:
-tohum sağlam bir genetik cigaradan çıkan tohum dişi mi erkek mi bilinmez şansa bıraktım.
-ışık ilk başta 40w horoz marka 3100lümen 6400k bir led ışıktı şuan 75w Philips tornado 6500k 5500lümen CFL ışığa geçiş yaptım
- toprak tekzende satılan bahçe toprağı( sonradan toprağa %10-15 kadar solucan gübre katkılı toprak canlandırıcı mix (cocotonic) karıştırıldı)
-kabin klasik ölçülü 3 kapaklı giysi dolabının bir bölümü. Arkasını delip bir adet pc fanı taktım hava çekiyor. Bir de hava alması için delik mevcut

tohumu filizlendirdikten 1 hafta sonra tekzende satılan Gübre ile suladıktan sonra bu hale geldi( daha sonra onu kullanmayıp ekosol marka sıvı solucan gübresi kullandım olumlu sonuç verdi)
Ekli dosyayı görüntüle 4406Bir şekilde bu sorunu düzelttikten sonra sanırım fazla sulama ve(ya) gübre sonucu gövdenin alt kısmında büyük bir hasar meydana geldiEkli dosyayı görüntüle 4407yine bir şekilde yoğunbakımla ve yapraktan fısfısla beslemeyle bir şekilde öyle yada böyle bu kısımda düzeldi çok az kaldı tam anlamıyla düzelmesine. Derken bu sefer yaprakların altında siyah lekeler gördümEkli dosyayı görüntüle 4408bunun sebebi nedir siz değerli growerlerın yorumunu bekliyorum. Ayrıca biraz fikir vermesi açısından bi kaç foto daha yükleyeceğim genel bir sağlık durumu değerlendirmesi yapar mısınız eksik veya fazla yaptığım konuları ve yapmam gerekenleri söylerseniz sevinirim. Herkesin hasadı bol olsun.Ekli dosyayı görüntüle 4409 12 günlük bitkim. Yapraklardaki beyaz lekeler leke değil. Yapraktan fısfısla beslediğim için ışık altında telefon merceği ile beyaz yansıma yapmış. Siyahlar ise yapraktan fısfısla yaptığım gübreleme sonucu kalmışEkli dosyayı görüntüle 4410
Kanka slm mucadelen 10 numara yanliz 2 yerde hatan var 1 toprak 2 gubre tohumda corbaci bu bitkiyle ugrasma derim toprak al coco ve coco gubresi butcen kisitli ama biritir ekipmanlar tam olunca basla kolay gelsin.

FERİŞTAH

Yeni üye
Yorumun için teşekkür ederim kankacım. İlk deneyimim olduğu için bunu gittiği yere kadar götürüp geçen zamanda para biriktirip güzel bir sistemle yoluma devam edeceğim. Biraz bişeyler öğrenip ikinci denememe kadar tecrübe kazanmak istiyorum. Bu işe fazlasıyla gönül verdim ilk elin günahı olmaz misali gittiği yere kadar gidecek :)

ewening

Üye
Yorumun için teşekkür ederim kankacım. İlk deneyimim olduğu için bunu gittiği yere kadar götürüp geçen zamanda para biriktirip güzel bir sistemle yoluma devam edeceğim. Biraz bişeyler öğrenip ikinci denememe kadar tecrübe kazanmak istiyorum. Bu işe fazlasıyla gönül verdim ilk elin günahı olmaz misali gittiği yere kadar gidecek :)
topraga biraz gubre ekleyerek destek verebılırısn

a-420

Müptezel
Doğru düşünmüssün kanka yolun acık olsun.

FERİŞTAH

Yeni üye
Teşekkür ederim kankacım ancak yaprak altındaki lekelerime bir yorum yapmadın var mı bir fikrin
Kanka slm mucadelen 10 numara yanliz 2 yerde hatan var 1 toprak 2 gubre tohumda corbaci bu bitkiyle ugrasma derim toprak al coco ve coco gubresi butcen kisitli ama biritir ekipmanlar tam olunca basla kolay gelsin.

FERİŞTAH

Yeni üye
biobiz biobizz starter pack tavsıye edrım kanka.
Değerli bilgilerin için teşekkür ederim kankacım. Son birşey sormak istiyorum çiçeklenmeye geçince yine aynı marka model ışığın 2700K olan sarı ışığını kullanacağım. Ancak kafamda hem beyaz hemde sarı ışığı beraber kullanmak var çiçeklenmede. Bu şekilde kullanımın yararı yada zararı olur mu sence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • Mordecai Mordecai:
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • 5.yaprak 5.yaprak: