Yaprak beneklenmesi

Acemidal

Üye
Selam arkadaşlar
Yaprakta beneklenme ortaya çıktı. Calsiyum magnezyum eksikliği sandım ama, haftada 2 ml veriyorum. Fosfor eksikliği mi acaba?
Forum konu taraması yaptım, benzer başlıklarda ya fosfor ya calmag şeklinde. Hangisi olduğunu bilemedim

C

Canna

Guest
Dostum o yapragi bitkinin neresinden kestin, bitkin kac haftalik, bitkinin boydan 1-2 fotosunu yüklersen daha saglikli yorum yapariz

Acemidal

Üye
Tabi ki üstad. Yaprak orta fan yaprağı, konum olarak tepeler hariç alt ve orta yapraklarin çoğunda gözlemleniyor beneklenmeler.. kök çürümesi falan da olabilir mi acaba?

Yeni boydan resim aşağıdaki gibi üstad.

Acemidal

Üye
Yani olabilir, beklemiş çeşme suyu veriyorum. Hiç ph ölçmedim. Eğer sorun ph ise şanslı sayılırım. Kök curemesinden endişe ettim cunku

mami10_

Doktor
Yani olabilir, beklemiş çeşme suyu veriyorum. Hiç ph ölçmedim. Eğer sorun ph ise şanslı sayılırım. Kök curemesinden endişe ettim cunku
Kök çümesinde yapraklar ezik büzük olur ve sarkar
Zaten hasata bir şey kalmamış, ama sağlıklı bit bitki için pha dikkat etmen önemli, gördüğün gibi bitki Ufak kalmış
Gübre markan ne

Acemidal

Üye
Gübre olarak AN Micro Grow Bloom, drt speedway calmag, birde yerli marka agrotime gubresi. AN leri @Kanka autoflower takvimine göre veriyorum. Calmag haftada 2 ml, booster costurucu amaçlı olarak 5. Hafta itibariyle yerli marka olan agrotime yosun gübresi

ve agrotime MultiÇinko ve Magnezyumca Zengin (10N .5P.20K+2Mg+0,5 Zn)
agrotime gübreleri haftada bir 2ml olarak veriyorum.
50 Gr a razıyım.

Son düzenleme:

mami10_

Doktor
Gübre olarak AN Micro Grow Bloom, drt speedway calmag, birde yerli marka agrotime gubresi. AN leri @Kanka autoflower takvimine göre veriyorum. Calmag haftada 2 ml, booster costurucu amaçlı olarak 5. Hafta itibariyle yerli marka olan agrotime yosun gübresi

ve agrotime MultiÇinko ve Magnezyumca Zengin (10N .5P.20K+2Mg+0,5 Zn)
agrotime gübreleri haftada bir 2ml olarak veriyorum.
50 Gr a razıyım.
An serisi ile yerli marka olmaz gibime geliyor, an ph perfect ve özel olarak kenevir için ama agrotime tarzı yerli marka gübreleri hem ph bakımından hem de içerik bakımından bitkide olumsuz yönde etki ede bilir, tabi doğru kullanmazsan
Hevesini kırmak istemem ama 20 gr falan anca alırsın, umarım yanılırım ve güzel hasat alırsın, hiç kimse harman kalmasın, hiç bir çoçuk yatağa aç girmesin

Acemidal

Üye
An serisi ile yerli marka olmaz gibime geliyor, an ph perfect ve özel olarak kenevir için ama agrotime tarzı yerli marka gübreleri hem ph bakımından hem de içerik bakımından bitkide olumsuz yönde etki ede bilir, tabi doğru kullanmazsan
Hevesini kırmak istemem ama 20 gr falan anca alırsın, umarım yanılırım ve güzel hasat alırsın, hiç kimse harman kalmasın, hiç bir çoçuk yatağa aç girmesin
Eyvallah kanka, bundan sonra Grow yaparmiyim pek emin değilim, geçmişte malum sitelerden alışveriş yaptığım için paranoyak oldum. Ancak yaparsam ph konusunu ciddiye alacağım, bunun dışında zaten auto bitkiyi de bardakta cimlendirip saksıya almak gibi bir hata da yaptım. Yani yaptığım birkaç hata vardı.

Neyse velhasıl kelam her yapılan hata sonraki adım için bir ders niteliğinde.

20 Gr da olsa birşeyler olur. Ama inşallah yanilirsin hasat olduğunda Gr bilgisi paylaşırım kanka bu postun altında.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka ph ayarlı gübre kullanıyorsan ph düşürme kullanma dinlendirilmiş su kullan. Kendim bitkiler küçükken ilk bir ay ph 7 olan suya 19 lt damacana suya 1 kapak orjin elma sirkesi atıyorum ilk bir ay bu şekilde sonrası dinlenmiş çeşmensuyu sirke yine 1 kapak 19 lt ye yardımcı revive gübre sıkıntısız grow a devam ediyorum. Tavsiye ederim. Hasatın bol olsun. Ümitsizliğe kapılma dostum.

Acemidal

Üye
Kanka ph ayarlı gübre kullanıyorsan ph düşürme kullanma dinlendirilmiş su kullan. Kendim bitkiler küçükken ilk bir ay ph 7 olan suya 19 lt damacana suya 1 kapak orjin elma sirkesi atıyorum ilk bir ay bu şekilde sonrası dinlenmiş çeşmensuyu sirke yine 1 kapak 19 lt ye yardımcı revive gübre sıkıntısız grow a devam ediyorum. Tavsiye ederim. Hasatın bol olsun. Ümitsizliğe kapılma dostum.
Eyvallah kanka, bende dinlenmis çeşme suyu veriyorum, sirkeyi duymuştum ama denemedim ama artık bende
deneyeceğim

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Valla işe yarıyor dostum ph metre alamadım malum sitelerdeki malum olaylardan dolayı Forumda okumuştum deneyen yapan arkadaşlar var.

mami10_

Doktor
Eyvallah kanka, bundan sonra Grow yaparmiyim pek emin değilim, geçmişte malum sitelerden alışveriş yaptığım için paranoyak oldum. Ancak yaparsam ph konusunu ciddiye alacağım, bunun dışında zaten auto bitkiyi de bardakta cimlendirip saksıya almak gibi bir hata da yaptım. Yani yaptığım birkaç hata vardı.

Neyse velhasıl kelam her yapılan hata sonraki adım için bir ders niteliğinde.

20 Gr da olsa birşeyler olur. Ama inşallah yanilirsin hasat olduğunda Gr bilgisi paylaşırım kanka bu postun altında.
O kadar kafaya takmayın böyle şeyleri, devlet yakalamak istese zaten yakalar site mite boş şeyler, baskından 1 ay önce ben alışveriş yapmıştım 2 siteden de, full gübre baskın zamanıda bitkim vardı hiç umrumda olmadı burda çok arkadaş korkudan söküp atdı bitkilerini. Korkmaya parronyaya gerek yok, yakalamak isteselerr her türlü bilgi toplarla, en basitinden buraya bir hacker verseler her kesin konum bilgisi bulunur nuumarası bulunur vpn kullansanız bile. Takmayın yani o kadar ama tedbiri de elden vermeyin
Bidahaki growa photo yap

mami10_

Doktor
Her bölgenin su sertliği fatklıdır, bende an kullanıyorum şimdiye kadar hiç ph ölçmedim öyle bir sorunum da olmadı, ama arkadaş farklı gübre markaları ile an serisi kullanıyor

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Her bölgenin su sertliği fatklıdır, bende an kullanıyorum şimdiye kadar hiç ph ölçmedim öyle bir sorunum da olmadı, ama arkadaş farklı gübre markaları ile an serisi kullanıyor
Gübreleri karıştırmayacak ozman tek marka serisini kullanması gerek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********** *****
    5.yaprak 5.yaprak: hahahaha ********** *****