yaprak dallarındaki morluklar

Grover

Yeni üye
Kankalar merhaba

Yaprakların dalları morardı ama bu son üç dört günde oldu öncesinde böyle birşey yoktu.  Daha güçlü dalları olsun diye vantilatör takmıştım tüm gece açık bıraktım sabah kalktığımda dallar morarmıştı. İnternette baktım morluk her zaman stress değildir yazıyor ama sizin söyleyecekleriniz daha iç rahatlatacak. Sabah fotoları ekleyeceğim 

Teşekkürler kankalar

Grover

Yeni üye
Cvp: yaprak dallarındaki morluklar

Tilki Kuyrugu' Alıntı:
Kanka ısıyı gözlemleyebildinmi gece bilemiyorum ama muhtemelen vantilatörden dolayı olmuştur.

Gözlemleyemedim kanka ama dediğin gibi galiba vantilatörden oldu . Önüne geçilemeyecek bir stress değildir heralde dimi

chezidek

Yeni üye
Yabancı kaynaklarda sıcaklığın düşmesine ve/veya fosfor alımının engellenmesine bağlıyorlar. Aynı kaynaklar diyor ki eğer sıcaklık 50°f (10°C) altına düşerse veya toprakta yetersiz fosfor gözlenirse bitkinin yaprakları mavi/mor olabilir. Bunun vantilatörle tek alakası şu olabilir sanırım eğer kab[font="Open Sans", sans-serif]i[/font]n ortamında ışığın kapalı olduğu ve ısının, ışık açıkken ki sıcaklığından daha düşük olduğu zamanlarda vantilatör çok güçlü çalışıyorsa etki etmiş olabilir. Fosfor ağırlıklı gübre verilmesi ve toprağın ph'ını ayarladıktan sonra sorunun çözülebileceği yazılıyor ancak tüm kaynakları okumakta yarar var. Geçmiş olsun

Grover

Yeni üye
kanka hala morluklar var dallarda ama bunun dışında herhangi bir stress yok sanırım bir gece soğuk oldu oda dallara morluk dışında başka hiçbir şey yapmadı bitkilere . Morluklar her zaman stress değildir hatta çoğunlukla stress değildir test edildi onaylandı ;)

Vedoo

Kıdemli Üye
Cvp: yaprak dallarındaki morluklar

Grover' Alıntı:
Kankalar merhaba

Yaprakların dalları morardı ama bu son üç dört günde oldu öncesinde böyle birşey yoktu.  Daha güçlü dalları olsun diye vantilatör takmıştım tüm gece açık bıraktım sabah kalktığımda dallar morarmıştı. İnternette baktım morluk her zaman stress değildir yazıyor ama sizin söyleyecekleriniz daha iç rahatlatacak. Sabah fotoları ekleyeceğim 

Teşekkürler kankalar

Benim iki blue berry var bebeklıklerinden beri gövdesi mor hasata 3 hafta kalımı sömek yapraklarıda morardı. sömekleri de Hava sıcaklıgı düşünce mosmorlar... hava Sosıcaklığı düşünce morarır. hasat zamanına yaklastıkça hakiki  Rengini belli ediyor olması getektiği gibi oluyor... işine bak boş ver sorun yoktur reis ;)

Ekli dosyalar

• PicsArt_10-01-11.15.35.jpg
    PicsArt_10-01-11.15.35.jpg
    446.5 KB · Görüntüleme: 28

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Didrug Didrug:
    hahahaha*** ******** ** ***** ***** ******* ******* ********* hahahaha*** ** ******* ****** ***** ** ****** ******
  • Didrug Didrug:
    +1
  • istr istr:
  • içiciadam içiciadam:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Almora Almora:
    hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Almora Almora:
    ********* *** **** **** ** ***** ******* ********** **
  • ROCCO ROCCO:
    ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • istr istr:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** *****
  • istr istr:
    ** **** ****** hahahaha* ** ***** **** ***** *** *** ***** **
  • istr istr:
    **** ****** ********* *** ** ****** hahahaha** ****** ****** ***** ******
  • Almora Almora:
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ****** ***** ** ***** ***** *** ***** ******* hahahaha ********* **** ****** *** ** *****
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** **** ** *** ******** ***** ******** ******* ** hahahaha* ****
  • H Heisenberg01:
  • içiciadam içiciadam:
    ** ******* ** **** ****** ********* *** **
  • istr istr:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** ** ** ** ****
  • Almora Almora:
    ****** ****** **** ********** ***** ****** ***** ********** hahahaha ********** ******* **** ****** hahahaha* hahahaha*** ****** ***** **** ***** **
  • Almora Almora:
    ******* *** ***** ***** hahahaha*
  • istr istr:
  • istr istr:
    **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **
    istr istr: **** ********* ***** ******* hahahaha** ***** ********** **