Yaprak görsellerine bakarak sorunu söyleyebilir misiniz?

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Thrips ve leaf miner olabilir değişik semptomlar. Yaprak altlarında haşere gördün mü hiç?

BoJack

Üye
Şimdi baktım bazı yaprakların altında çok küçük siyah nokta gibi şeyler gördüm elimle alayım dedim ama düştüler elimden anlayamadım haşere mi toz tanecigi gibi bişi mi

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Neem azal haşerelere karşı biraz zayıf bence. Mantar da olabilir ama o tünelimsi lekeler bana leaf minerı anımsattı. Gözlemle bakalım. Bide yeni fotolar ve detaylı fotolar yüklesene bi kanka.

BoJack

Üye
Neem azal haşerelere karşı biraz zayıf bence. Mantar da olabilir ama o tünelimsi lekeler bana leaf minerı anımsattı. Gözlemle bakalım. Bide yeni fotolar ve detaylı fotolar yüklesene bi kanka.
Bu leaf miner dedigin nedir kanka? Bitkiye zarar verir mi mahsul almamı engeller mi? Foto yüklüyorum birazdan

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Bu leaf miner dedigin nedir kanka? Bitkiye zarar verir mi mahsul almamı engeller mi? Foto yüklüyorum birazdan
Kanka bitkinin yapraklarının içinde yaşar, tünel kaza kaza bitkinin yapraklarını yer bitirir. Fotosentezi engeller. Hasatını düşürür, bağışıklık sistemini yok eder vs.vs. haşerelerin hiç biri iyi değildir.

BoJack

Üye
Kanka bitkinin yapraklarının içinde yaşar, tünel kaza kaza bitkinin yapraklarını yer bitirir. Fotosentezi engeller. Hasatını düşürür, bağışıklık sistemini yok eder vs.vs. haşerelerin hiç biri iyi değildir.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Dostum bitkinde kesinlikle leaf miner var Neem azalı her gün uygula eğer geçmezse daha güçlü bi zirai ilaç önericem sana. İkinci olarak o beyaz lekeler thrips habercisi olabilir onun içinde Neem azal uygulaman yeterli. Bide yaprakları altlı üstlü her yerine fısfıs yapacaksın tek bir yer bile kalmaması lazım. Çiçeklere fazla fısfıs yapmamaya çalış.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Ayrıca bitkinin her gün kontrol et başka haşereler görürsen yada farklı semptomlar buraya yada profilime yazabilirsin.

BoJack

Üye
Dostum bitkinde kesinlikle leaf miner var Neem azalı her gün uygula eğer geçmezse daha güçlü bi zirai ilaç önericem sana. İkinci olarak o beyaz lekeler thrips habercisi olabilir onun içinde Neem azal uygulaman yeterli. Bide yaprakları altlı üstlü her yerine fısfıs yapacaksın tek bir yer bile kalmaması lazım. Çiçeklere fazla fısfıs yapmamaya çalış.
Çiçeklere gelmeden yapmak imkansız gibi bro. Bi pamuga sıkıp tek tek sürsem yapraklara da olur dimi? Güzel ugrastırcak ama baska care yok

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Çiçeklere gelmeden yapmak imkansız gibi bro. Bi pamuga sıkıp tek tek sürsem yapraklara da olur dimi? Güzel ugrastırcak ama baska care yok
Mecbur o şekilde yapacaksın. Bide o tünelleri parmağınla ez bakalım içinde varmı piclerden. Varsa ölsünler.

Ü

Üye silindi 32564

Guest
Çiçeğin ilk 3. Haftasına kadar budama yapabilirsin ama çok abartmadan. Abartırsan bitki herma olabilir. Ve evet enfeksiyonlu yaprakları koparırsan kurtulman daha kolay olur.
O tünel olan yaprakları koparsam bitkiyi strese sokar mı? Yapragın o kısmını sadece mesela

BoJack

Üye
@dekartes21 genel durumu nasıl sence kanka? Çorbacı tohumu yaklaşık 8 haftalık oldu. Çiçege gireli de 2-3 hafta oldu. Çiçeklerin gelişimi falan nasıl sence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ** ****** hahahaha***** ******** ******* ***** ********* ** **********
    +1
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
  • Emmy Emmy:
    ******** *** ** ****** *** ****** ***** ***** ***** ****** ***** ****** ***** ***** ******
  • Emmy Emmy:
    ***** ********** ***** *** **** ***** ******* ******* *** ** *** ******* ***** ****** ****
    +1
  • ax-b ax-b:
    ***** **** hahahaha** ******* ********* ******** *** ******* ********** *** ********* **** hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ******** **** ******** *** ***** ******* ***** **** hahahaha** ******* ********* ******** *** ******* ********** *** ********* **** hahahaha**
  • ax-b ax-b:
    *** *** ********* ********** ** *** ** ********* ********** ********** *****
    +1
  • ax-b ax-b:
    ***** ****** ******* ***** ***** hahahaha ***** ****** * **** *** ***** **** ********** ****** **** ** ********** *** **
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
  • ax-b ax-b:
    *** ****** ******* **** ***** ********* ***** ******** hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    * ***** hahahaha*
  • ax-b ax-b:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha* *******
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
  • M Marryhuana:
    hahahaha hahahaha* ***** hahahaha **** ******* ***** * **** hahahaha* **** ******* ******** ***** ** ********* ********
  • Emmy Emmy:
    ***** ** *** **** hahahaha hahahaha* ***** hahahaha **** ******* ***** * **** hahahaha* **** ******* ******** ***** ** ********* ********
  • ax-b ax-b:
    ***** ******** ****** hahahaha* ********** ** ***** **** **** ********** ** ****
  • ax-b ax-b:
    ***** ******* hahahaha**
  • Emmy Emmy:
  • ax-b ax-b:
    ax-b ax-b: *** ******** ********* ***** ********* *******