yaprak sararıyo yardım !!!!

the1alpi

Yeni üye
Besin zehirlenmesi olmuş. Az su veriyorsan, Sulamalarinda alttan su çıkmıyorsa genelde ondan olur. Eski verdiğin gübre kalıntıları birikir zehirler. Ötekiler de henüz yoksa detbirini al bi gübresiz bol sulama yap kuruyunca. Buna bi flush at kes iç. Yapacak bişey yok.
evet alttan hiç su çıkmıyor 0,75 su ile gübre yapıyorum yarın ph ayarlı su yapayım barı :(

the1alpi

Yeni üye
Gübreli veya gübresiz sulamanı devamlı yetişkin bitkilerde %20 alttan çıkacak sekilde yap. 1-2-3 litre ne gerekiyorsa. Mümkünse akıp gitsin su tabakta kalmasın. İlk saksıya toprak koyacağında dibine 2-3 parmak çakıl koyarsan bu tür sorunlara mahal vermezsin.
benimki air saksı sağdan soldan çok çıkıyo bide benim bitkiler çok uzamıyor sende nedendır?

the1alpi

Yeni üye
Kanka sende bütün saksıya dağıtarak yavaş yavaş sula. Alttan su çıktığını gör. Tekrar sulamak için iyice kurumasını bekle. Sende az su veriyorsun ve hep dibine veriyorsun sanırım. Kökler dağılamamis saksıya. Haftada 2-3 sulamanız şart değil. Kurumuyor sa haftada 1sulasanizda sağlıklı buyur.
toprak su ölçer ile bakıyorum köklerin dağılması için ne yapabilirim?

the1alpi

Yeni üye
330
Kanka o ölçer de köklere zarar verir. İstersen bırdahaki sulamada bol su ver dağıtarak. Alttan aksın. Sonra 1hafta ara ver. Kökler bi nefes alsın. Sonra nasıl istersen öyle sula.
Çiçeklenmede kök için bisey yapılmaz. Weg zamanında düşünürsün bırdahaki sefere.
Isik nedir? Mesafesi nedir?

-Hps ile karşılaştırıldığında 1000-1200w arası Hps ye eşdeğeridir.

-COB Led Marka: CİTİZEN

-LED: 12 adet Citizen Clu Grow 3500 k 90 Cri 8. Nesil Cob Cip

-Lümen: 50.000lm

-PPF: 2.7 umol / J

-PPF:820 umol /s

-PPFD: 820-380 1m2 de

50 cmde

gübreler
advance nutrition
ana ve yan besınler
cal mag
hesi süper vit

Mammoth P 120 ml​

the1alpi

Yeni üye
Kanka ışığın çok iyi ama çiçeklenme dönemi için spectrumlar. Weg yani gelişim dönemi için hiç uygun değil. Geçti artık bunlara böyle olduğu kadar idare edeceksin.
Bırdahaki growda beyaz torch lamba ile başla. Ama beyaz lazım6500k. Piyasada ucuz çok çeşit var. Bakkaldan cfl alsan da olur beyaz. Toplam bitki başı 50w prizden çekecek şekilde çiçeklenmeye kadar çok iyi geliştirir.
önerebilecek bişeyin varsa link atarmısın iyilerden bitane

Gokan

Yeni üye
Kanka sende bütün saksıya dağıtarak yavaş yavaş sula. Alttan su çıktığını gör. Tekrar sulamak için iyice kurumasını bekle. Sende az su veriyorsun ve hep dibine veriyorsun sanırım. Kökler dağılamamis saksıya. Haftada 2-3 sulamanız şart değil. Kurumuyor sa haftada 1sulasanizda sağlıklı buyur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********