Yaprak uçlarında kıvrılma sorunu!

luvi

Yeni üye

Morded

Kıdemli Üye
Besin yanıkları başlıyor bitkinde gübreyi 1 2 sulama kes sonrada verdigin oranları yarıya düşür böyle devam edersen yakında bitkin ölür

luvi

Yeni üye
Besinleri Growkent'teki besin tablosuna göre veriyorum. Yinede fazla gelmiş olabilir mi?

Morded

Kıdemli Üye
Besinleri Growkent'teki besin tablosuna göre veriyorum. Yinede fazla gelmiş olabilir mi?
Forumda hiç okumadın mı kanka millet bas bas bağırıyor o tabloların yarısını verin diye. Tabloya kanıp bitkine tabloyu uygulama. Sonuçta senin ve bitkin aranda bi bag olması lazım onun derdine stresine büyüme durumuna göre besin vermen lazım. Atıyorum bitkin gübre yanıgı göstermeye başladı demekki gübrende sıkıntı var azaltacaksın. Bitkin ısıdan yaprak kenarlarını kaldırdı yukarı hemen ısıya çözüm bulucaksın sonuçta kızını tablo degil sen büyütüyorsun.

luvi

Yeni üye
Işık olarak 4000w'lık Samsung Lm301B Led kullanıyorum. Bitkinin üstüne 20-25 cm mesafede tutuyorum. Bu mesafe nasıl sizce?

MalrukLord

Doktor
Bitkinin diğer sorunu ise yaprak uçların gitmiş yanıyor bitki. 3.foto koyu yeşil olmuş bitki. Azot içeren gübreyi azalt. Çiçeklenme girişlerinde azot potasyumu baskılar emilimini artırır engeller. Sinekler sismez.

luvi

Yeni üye
Forumda hiç okumadın mı kanka millet bas bas bağırıyor o tabloların yarısını verin diye. Tabloya kanıp bitkine tabloyu uygulama. Sonuçta senin ve bitkin aranda bi bag olması lazım onun derdine stresine büyüme durumuna göre besin vermen lazım. Atıyorum bitkin gübre yanıgı göstermeye başladı demekki gübrende sıkıntı var azaltacaksın. Bitkin ısıdan yaprak kenarlarını kaldırdı yukarı hemen ısıya çözüm bulucaksın sonuçta kızını tablo degil sen büyütüyorsun.
selam tablodaki değerlerin yarısı değil hatta 4te bir oranında verdim. ısı ise genel olarak 24, 28 derece bandında

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...