Yaprak uclari..

kafasimdigeldi

Yeni üye
Iyi gunler tohumsuz ailesi . Kizlarimin yapra uclari bu sekilde sarardi sorun ne olabilir ve naail bir çözüm yolu uygulamaliyim?  
https://i.hizliresim.com/9mrXP3.jpg
https://i.hizliresim.com/8YLnyQ.jpg

Marangoz

Kıdemli Üye
Merhaba kanka.
Köklerde sorun var gibi görünüyor.
Kökler aşırı soğuk veya sıcağa maruz kalıyor olabilir mi? 15 derecenin altında 30 derecenin üzerinde olmamasına dikkat et.
Aşırı sulama yapıyor olabilirsin. Toprağa parmağını soktuğunda nem hissediyorsan sulama yapma. 
Saksının dibinde delik olmadığı için su tahliyesi gerçekleşmişiyor olabilir.
Toprağın bahçe toprağı olabilir. Saksı harcında, %20-30 perlit karışımlı kaliteli torf kullanmalısın.
Saksı harcını dediğim gibi yapıp drenajı yapılmış 18-20litre bir saksıya bitkiyi transfer etmeni tavsiye ederim.

kafasimdigeldi

Yeni üye
Sıcaklık 30 derece oluyordu fakat son 2-3 gündür  hava sirkülasyonunu tamamladım , şuan 26-23 arası git gel yapıyor . bu torfa yeni aldım küçük saksıdaydılar  , tekrardan 12 litrelik kumaş saksıya almayı düşünüyorum  sizce auto için 12 litre yeterli mi. verdiğim son suyun içinde gübre vardı fakat gübreli su ile başka bitkiyi de sulamıştım daha önceden bir sorun yaşanmadı.  ortam sıcaklığı hiç ultra bi düşüş olmuyordur düşünmüyorum en az 20 ye düşer onun da altına inmez .
Sulama yöntemim yanlış olabilir . Sulama yapmak için toprağın tamamen kupkuru olmasını mı beklemeliyim yoksa çok hafif nemli gibi olunca su vermeli miyim ? 
Sulama kısmında sıkıntılarım var anlayamıyorum ne zaman su vereceğimi , toprak cok kuru kalınca nedense kötü olacak gibi geliyor o raddeye gelemeden suluyorum . bu konuda beni aydınlatabilir misiniz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bongalov:
    *** ** **** ****** ***** * * ****** ******** ********* hahahaha*** hahahaha
  • B bongalov:
  • esfanet esfanet:
    ***** ******* ***** ****** **** ** ****** ******** * ***** **** ********** ****
  • B bongalov:
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • B bongalov:
  • esfanet esfanet:
    *** ******* ********** ********** **** ****** ********** **** ******* hahahaha **** *** ***** *** ** ******* ******
  • B bongalov:
  • esfanet esfanet:
  • B bongalov:
    ******* hahahaha ** **** ********** *** ***** ******* ****** ******** ******* *****
  • B bongalov:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • B bongalov:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ***** ****** ****** ******** *** ****** *** *** hahahaha** ** ******** ******** hahahaha****** ** **** ****** *** ****** *** *** ****** ******* ********* ****** *** ******* ******* hahahaha*** *** ******* ********** ********** **** ****** ********** **** ******* hahahaha **** *** ***** *** ** ******* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • esfanet esfanet:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** hahahaha ** **** hahahaha* ** ********** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • A ax-b:
    hahahaha ********* ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ******* hahahaha* hahahaha ** **** hahahaha* ** ********** **