Yaprakları budarsam ne olur

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22921
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22921

Guest
40 günlük auto bd. Her yer fan yapragı. Sömekler lst de bile zor ısık alıyor. Bu yaprakları kessem ne olur.

delelet

Üye
yapraklar kendini bırakana kadar durur, sömeği kesen iyice açık renkli yapraklar budanabilir bence, günde 1-2 yaprak şeklinde

Ü

Üye silindi 23638

Guest
kanka selam,

yapraklar kendini bırakana kadar durur, sömeği kesen iyice açık renkli yapraklar budanabilir bence, günde 1-2 yaprak şeklinde
böyle bi kural yok yaprak kendini bırakana kadar durmaz.

bazı fenotipler asırı yapraklanma yapabiliyor.
temiz gitmen lazım kanka. yapraklar arasında ıslaklık olmasın küflenme için dikkat et.
haftada 2 gün belirle. azar azar ışıkları kapatan fan yapraklarını temizleyebilirsin. bitki zaten yavastan ciceklenmeye gidicek autoysa. bütün enerjiyi çiçeklere vermesi lazım. ayrıca orta çiçeklenmede düzgün kanopi oluşturmak için istemesende budama yapmak zorunda kalıcaksın.

defoliation araştır kanka

LucaChangretta

Kıdemli Üye
kanka benim yöntemim şöyle 2haftada bir büyüklüğü avuç içini geçen tüm yaprakları temizlerim hiçte problem yaşamadım düz temiz bir kesik atmak önemli ben maket bıçağı ile yapıyorum

Ben autoya yaptim daha once lst yapilan bitkilerde sart bence fanlari alabilsin kanka bence yavas yavas son iki hafta hic fan yapragi kalmayana kadar

Benim autolarda 53. Güne girdi 26 .günde çiçeklendi detaylı budadım ortalama her bitkiden 15 yaprak birde 43. Günde budadım yine 15 e yapar olacak şekilde artık hasat alana kadar budamayacam

delelet

Üye
kanka selam,

temiz gitmen lazım kanka. yapraklar arasında ıslaklık olmasın küflenme için dikkat et.
haftada 2 gün belirle. azar azar ışıkları kapatan fan yapraklarını temizleyebilirsin. bitki zaten yavastan ciceklenmeye gidicek autoysa. bütün enerjiyi çiçeklere vermesi lazım. ayrıca orta çiçeklenmede düzgün kanopi oluşturmak için istemesende budama yapmak zorunda kalıcaksın.

defoliation araştır

kanka selam,

defoliation araştır kanka
böyle bir kural tabi ki yok, işin özünde doğayı taklit etmek varsa yapraklar dökülene kadar ellememek lazım, ha ben de buduyorum yapmıyorum değil, bitkinin durumuna göre davranmak lazım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **