Yapraklarım sararıp kuruyor

c-feit

Yeni üye
Merhaba. Bitkimin yaprakları sararıyor bazıları kuruyor. Biobizz light mix toprak ve biobizz gübreleri kullanıyorum. Işığım Harvest Master RB 330. 2 gün önce boş sulama yaptım ama yine geçmedi. Sorunumun çözümü nedir? Teşekkürler.

Uzay11

Kıdemli Üye
Kanka bitkin çiçekte ve yapraklardan azot çekiyor herşey normal gibi gelcek sulamanda gübre periyoduna grow da ekle sararmaya başlayan yaprakların hepsi gidicek onlara yapcak bişey yok bide fazla sulama var gibi iyi kurumadan su verme toprağa parmağını sok 3 cm kadar kuru geliyorsa sulamani yap pH dikkat et bide gübre kaç eml kullaniyorsun bide havalandirman iyimi, bazen havalandırma yetersiz geliyor ve insanlar kurulmuştur diye fazla sulamada yapıyor.

c-feit

Yeni üye
Kanka bitkin çiçekte ve yapraklardan azot çekiyor herşey normal gibi gelcek sulamanda gübre periyoduna grow da ekle sararmaya başlayan yaprakların hepsi gidicek onlara yapcak bişey yok bide fazla sulama var gibi iyi kurumadan su verme toprağa parmağını sok 3 cm kadar kuru geliyorsa sulamani yap pH dikkat et bide gübre kaç eml kullaniyorsun bide havalandirman iyimi, bazen havalandırma yetersiz geliyor ve insanlar kurulmuştur diye fazla sulamada yapıyor.
Yorumun için çok teşekkür ederim. Gübre tablosunu uyguluyorum. Sulamayı ilk haftalarda fazla kaçırdım gibi ama son 2 haftadır toprak tam kurumadan sulama yapmıyorum. İki vantilatör kullanıyordum birisi arızalandı, yeni bir tane aldım onu takıcam

MarijaneyTR

Doktor
Geçmiş olsun kanka , kendi bitkilerimden yola çıkarak söylüyorum, suyu geç verincede yapraklar sararıp düşüyor, yani ne fazla su vericeksin ne de az gününü şaşırmamak lazım , birde azot ağırlıklı gübre kullan derim ben .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha* ** * ** ******* ******* ** ***
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ******* ******** ***** *** ***** ***** ********** ********* ***** ******* ******* ** * ** **** ******* *** *** ****** ** ********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** ********** ********** ******* **** ******** **** ******* *** ********** ******* **** ******* *** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ******* ***** ****** ** ********* **** ****** *** ******** hahahaha* ***** ******* ******* ******** ******** ********* ******* hahahaha** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha*** ***** *** *******
  • lavrens lavrens:
    +1
  • lavrens lavrens:
    *** ******** ****** hahahaha** ** ******
  • lavrens lavrens:
    ****** **** hahahaha***
  • lavrens lavrens:
    ***** ** hahahaha
  • lavrens lavrens:
    ** ***** ******** hahahaha*** ***** *** *******
  • W wickedstick:
    ********* ***** ********* ******** hahahaha** ****** hahahaha ****** ****** ****** **** **** ******** ****** ******* *** ****** ******
  • W wickedstick:
    *** ********** ** hahahaha ****** ******** ******** ****** ******* ****** ***
  • T Turco:
    ****** hahahaha** ***** ******
  • T Turco:
    ****** ********** ** ********* ****** hahahaha ***** ******** ********* *******
  • T Turco:
    hahahaha *****
  • W wickedstick:
    hahahaha** ******* **** ***** *****
  • W wickedstick:
    *** ***** ****** ***** ********** **
  • T Turco:
    T Turco: ** ***** ******