Yapraklarım sararmaya başladı Lütfen biri yardım etsin ?

Tiny

Üye
Selamun aleyküm
Işığım Mars hydro ts3000
Kabin120x120x200
Işık dimmer %100
Işık bitki mesafesi 87cm
Saksı başına 2,5Litre su veriyorum 5 günde 1 kuruyor, 1 boş su veriyorum 1 gübreli su veriyorum
Gübreler biobizz, grow , heaven , aktivera, microbes veriyorum
Saksılar 18Litre
Toprak coco karışımı

Karbon Filtre 467 m3/s - 125 mm Growsan marka​

Mini Aksiyel Fan 150 mm/300 m3 - 30w Türbine Marka​

Tohumlar Sponsor dan

Bana yardım edermisiniz ?

Son düzenleme:

Tiny

Üye

Mini Aksiyel Fan 150 mm/300 m3 - 30w Türbine Marka​

Karbon Filtre 467 m3/s - 125 mm Growsan marka​

Azot dediğin hangi gübrede oluyor kardeşim ?

kamil99

Üye
Havalandırmanda on numara. gübreli sulamada sorun var sanırım ,grow gübresinde azot bulunur , azotun gübrede ismi (n) sırası ise (1) dir. magnezyum eksiğide yaprakları sarı gösterir. Gübre konusunda fikir almlısın . Ben gübreleri tek tek element şeklinde ihtiyaca göre veriyorum. Kartla çizelgeyle markayla filan bilemiyorum

Tiny

Üye
Ozaman grow u çoğaltayım hacı benim 3 üncü growum am bilgim yok rastgele yaptım bu zamana kadar tablo ne diosa onu veriyorum ne yapıcam ben şimdi

Bitkilerin çok net bir şekilde aç. Problem belli. Sorunu nasıl çözeriz ona bakalım.
Öncelikle ben senin yerinde olsam dimmeri yüzde 50’ye getirir ardından ışıkla bitki arasındaki mesafeyi 50 cm’e düşürürdüm.

Son 2-3 sulamanla alakalı net bir bilgi vermemişsin ama yaprakların rengi özellikle yeni yaprakların renginin açık renkte olması demir ve azot eksikliği gibi duruyor.

Sen yeterli besini versen de tuzlanma sebebiyle ya da ph sebebiyle bitkin besinleri alamıyor olabilir.

Ph metre ile ölçüm yapıyorsan, doğru çalıştığından emin ol. Ph ayarlamıyorsan da muhakkak ph ayarla.

Öncelikle güzel bir flush çak, flush attığında son dökeceğin suya gübrelerini koy ve beklemeye başla. Büyük ihtimalle 5-6 güne toplanacaktır. Besin ve gübreyle alakalı ne zaman bir sorun yaşarsam ilk kuralım hep bu oluyor. Genelde de sorun çözülüyor. Yine olmazsa, chatte online olan üstatlar oluyor, onlara yazıp sorarsın. Büyük ihtimalle bu söylediğim sorununu çözecektir. Demir ve azot eksikliği gibi duruyor. Gübreli suyu flush atmadan verme çünkü ph dengesizliği ya da tuzlanma sebebiyle azot ve demir alamıyor bitkin.

Umarım sorunun çözülür

Tiny

Üye
Bitkilerin çok net bir şekilde aç. Problem belli. Sorunu nasıl çözeriz ona bakalım.
Öncelikle ben senin yerinde olsam dimmeri yüzde 50’ye getirir ardından ışıkla bitki arasındaki mesafeyi 50 cm’e düşürürdüm.

Son 2-3 sulamanla alakalı net bir bilgi vermemişsin ama yaprakların rengi özellikle yeni yaprakların renginin açık renkte olması demir ve azot eksikliği gibi duruyor.

Sen yeterli besini versen de tuzlanma sebebiyle ya da ph sebebiyle bitkin besinleri alamıyor olabilir.

Ph metre ile ölçüm yapıyorsan, doğru çalıştığından emin ol. Ph ayarlamıyorsan da muhakkak ph ayarla.

Öncelikle güzel bir flush çak, flush attığında son dökeceğin suya gübrelerini koy ve beklemeye başla. Büyük ihtimalle 5-6 güne toplanacaktır. Besin ve gübreyle alakalı ne zaman bir sorun yaşarsam ilk kuralım hep bu oluyor. Genelde de sorun çözülüyor. Yine olmazsa, chatte online olan üstatlar oluyor, onlara yazıp sorarsın. Büyük ihtimalle bu söylediğim sorununu çözecektir. Demir ve azot eksikliği gibi duruyor. Gübreli suyu flush atmadan verme çünkü ph dengesizliği ya da tuzlanma sebebiyle azot ve demir alamıyor bitkin.

Umarım sorunun çözülür
Flush atim ozaman en son 2,5 litre tam doz gübreli su mu dökim yoksa yrım dozmu verim ?

Ü

Üye silindi 32956

Guest

Umarım sorunun çözülür
Bakır eksikliği.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D despotdes:
    ** ***** hahahaha**** ***** ***
  • D despotdes:
    ********* ********** hahahaha*
  • kkush kkush:
    *** ********* ****** *** ****** **
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    *** ***** ****** ******* *** ******** **** ******** ***** **
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ****** * *** * ****** hahahaha*
  • D despotdes:
    ** ** ** hahahaha hahahaha*** *** ***** hahahaha* *** ***
    +1
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
    ****** ******* ***** **** hahahaha* *******
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** ** *** **
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ******* ******** ******** *
  • D despotdes:
    hahahahahahahahahahahahahahahaha*
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha ** ******
  • kkush kkush:
  • D despotdes:
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha*** ******* hahahaha **
  • D despotdes:
    hahahaha********* *********
  • D despotdes:
    ******* ****** hahahaha****
  • kkush kkush:
    hahahaha** *** hahahaha **
  • kkush kkush:
    ****** ****** hahahaha **
  • D despotdes:
    ****** ****** ***** ******** ********* ********** hahahaha**** ****** ******* **********
    D despotdes: ****** ****** ***** ******** ********* ********** hahahaha**** ****** ******* **********