Yaprakların kuruması ve gübre hakkında

donjuanback

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar,
Bitkiyi öncelikle deneme amaçlı ektim sorunları ve nasıl geliştiğini görmek ve deneyimlemek adına growbox kuracağım yakın zamanda.

şimdi bitkiyi ekeli 1.5 ay oldu ve çok yavaş büyüyor aynı zamanda bugün bir arkadaşıma attım besin yetersiz olabilir dedi bende muz kabuğu ve yumurta kabuğu gübresi yapıp ekledim bugün biraz,1 muz kabuğunu 500ml suda kaynatıp yarısını verdim bugün bitkiye aynı şekilde yumurtanın haşlandığı sudanda 3 yemek kaşığı koydum toprak olarak biobizz all mix ve 20 lt saksı kulanıyorum.Şu andan itibaren kullanmamı önerdiğiniz bir gübre var mı birde hala sömeklenmeye başlamadı bitki beni biraz aydınlatabilir misiniz ?

ilk kez konu açıyorum link olarak atamadım sanırım resimi

dipnot: kırmızı küçük böcekler var bunun içinde arap sabunu sirke su yaptım fakat işe yaramıyor bunun içinde yardımcı olabilir misiniz?

Reydelbarrio

Yeni üye
Kanka bitkiyi çok sulama işaret parmagının ilk çizgisine kadar sok nemli mi değil mi ona göre ver ,,,,, kullandıgın şeyleri bilmiyorum yoktur öyle bişey demiyorum ben duymadım bende yeni yeni geow yapıyorum cok soru soruyorum herkese ,,, pekmez ver bitkine lt başına 1 tatlı kaşığı gün aşırı normal su ile .. temiz tut böceklenme ile karşılaşmadım ne gibi şeyler kullanılır pek bir bilgim yok….. sulamayı da köküne değilde dairesel olarak yaparsan daha iyi olur….

donjuanback

Yeni üye
Kanka bitkiyi çok sulama işaret parmagının ilk çizgisine kadar sok nemli mi değil mi ona göre ver ,,,,, kullandıgın şeyleri bilmiyorum yoktur öyle bişey demiyorum ben duymadım bende yeni yeni geow yapıyorum cok soru soruyorum herkese ,,, pekmez ver bitkine lt başına 1 tatlı kaşığı gün aşırı normal su ile .. temiz tut böceklenme ile karşılaşmadım ne gibi şeyler kullanılır pek bir bilgim yok….. sulamayı da köküne değilde dairesel olarak yaparsan daha iyi olur….
toprak kurumadan vermiyorum zaten kanka, buradaki sorun sanırım farklı birşeyden kaynaklı yetersiz besin diye düşündüm ama bende anlamıyorum çok fazla şuanda birde tür tohum değil çorbacı tohumu ondan da olabilir mi acaba

esrarii

Müptezel
bitki açlıktan nefes alamıyo sen pekmez yiyosun , bir bitki nasıl beslenir bunu bilmek zor olmamalı. maymun değil ki bu muzla beslensin

donjuanback

Yeni üye
bitki açlıktan nefes alamıyo sen pekmez yiyosun , bir bitki nasıl beslenir bunu bilmek zor olmamalı. maymun değil ki bu muzla beslensin
Konunun başındada belirttiğim gibi denemek için ektiğim bir bitki hiçbir ekipmanım vs yok zaten konu başındada belirttiğim gibi hazır gübre harici bitki nasıl beslenir aydınlatın da besleyelim bunun için yazdım zaten :)(

esrarii

Müptezel
ph ile başla beslemeye , ara ma böülümüne ph diye arat , toprağın beslenmek için gerekli ph ın neresinde ? bunu bi ölç , net bi rakama ulaşırsan , grow gübresi diye aratıp azota ulaşırsan , aydınlanırsın bi ihtimal

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ********* ***** **
  • T Turco:
    **** ********** ****** * **** ********** ** *** ****** *** **** ****** ******* ********* ***** ********** ** **** ****** *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahaha** ******** hahahaha*** **** ********* ***** ***** ** *** hahahaha** *****
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    *** ** ********** *** ******* ****** ***** ********** ***** **** ***** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • X Xgon:
    *** ** ********** hahahaha ***** ******* ****** *** ******* ***** *** *****
  • B bayfrodo33:
    hahahahahahahaha********
  • B bayfrodo33:
    ******* hahahaha ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******** ********* hahahaha** hahahaha ***** ********* **
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
    Houp53 Houp53: ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha ****...