Yapraklar da sararma * Yardımlarınızı bekliyorum

Mutlumolotof

Yeni üye
Öncelikle herkese selam.

Sistemim:
çadır: 150*150
Ampül:1000 HPS,
Cooltube,
Sıcaklık 28-24 arasında nem 45-50.
Kullandığım gübreler: Terra Aquatica Pro Organic Grow, (2 ml gelişim dönemi) Terra Aquatica Pro Organic Bloom (2 ml çiçeklenme dönemi), Terra Aquatica Root Booster(2ml gelişim dönemi ) , Terra Aquatica Bloom Booster (2ml çiçeklenme dönemi), Advanced Nutrients Sensi Cal Mag Xtra, Biobizz Bio pH Down. (19 lt- 50 damla)
Bitki: Critical Kush Photo
Tohum toprağa girdikten 94 gün geçti.
Sulama 2 günde 1 gübreli (4,5 litre) 1 gübresiz (4,5 litre)
ışık 12açık-12kapalı
Saksı: 27litre air saksı
toprak: Biobizz Light Mix 50 L

Yaprakların Fotoğrafları:

Sorunum şu yapraklar da aşırı derece de sararmaya ve beneklenmeye başladı.. Çiçeklenmeye kadar ph ölçmedim damacana su kullandım (7.8ph). Sonra biraz araştırdıktan sonra ph ve cal magla ilgili olacağını düşündüm ph down ve calmag aldım. son 10 gündür ph 6.5 seviyesinde suluyorum. bir defa cal mag 2 ml verdim. Sararmalar halen devam ediyor sararmış yaprakları gördükçe buduyorum. gelişmesinde bir sıkıntı görmedim sararmasını nasıl durdurabilirim. Usta grower arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleme:
S

silas

Guest
2 tane yaprağa bakmakla nedeni amlaşılmaz bitkinin üzerinde normal ışıkla çek, hangi bölgede sararma var bitkinin genel durumunu değerlendirerek nedenini ne yapacağını söyleyelim. sadece bu 2 yaprağa bakarak calmag eksikliği olduğunu net şekilde söyleye bilirim, veg döneminde calmag takviyesini zayıf tuttuğun için çiçeklenmenin bu döneminde sıkıntı yaşıyorsundur, Bitkin baya büyüdüyse bu sorunda artmıştır.

Mutlumolotof

Yeni üye
@silas34 veg dönemin de hiç calmag kullanmadım. Baya çoğalmış durumdalar çiçeklenmeye girdiğinde 1 kere verdim calmag 2 ml. 15 günde bir vermem gerektiğini söylediler sararmalar halen devam ediyor bitkinin büyük bir bölümü sararmış durumda. Işık açık olduğu için şuan da bir foto atamıyorum. Sararmış yaprakları budadım umarım iyi bir şey yapmışımdır yapmamışsam da. Tekrar eski haline döndürmem için ne yapmam gerekiyor foto atıp güncelleyeceğim.

S

silas

Guest
Kanka calmag takviyesi veg döneminde önemlidir bitkin autoysa 2-3 sulamda 1 verirsin ama photo bitkiler hacimli büyük bitkiler olduğundan calmag takviyesini en baştan itibaren 2 sulamada 1 vermen gerek. Veg de yapmadıysan çiçeklenme döneminde yapman pek bir şeyi değiştirmeyecektir yine de biraz faydasını görürsün. Bitki kalsiyumu hücre duvarında kullanır, calmag eksikliğinde erken yaşlanma ve şekil bozuklukları bu yüzden olur. Bitkinin en çok kullandığı mikro elementler kalsiyum ve magnezyumdur. Aşırı büyüyüyen bitkilerin calmag ihtiyacı ona göre artar.

S

silas

Guest
Profilime bıraktığın resim linki boş, resim yok kanka, ayrıca 27 lt saksıya vereceğin su miktarı 1,250 ml'dir hadi toprağın sıkı suya kolay doymuyor diyelim 1,5 lt verirsin en fazla, 1,5 lt nerde 4,5 lt su nerde, yaptığın bariz hatalardan biri bu. Resimleri yenile kanka haber ver ayrıntılı bakalım.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    +1
  • içiciadam içiciadam:
  • H Heisenberg01:
    H Heisenberg01: ******** ********