Yapraklar güneste soluyor neden

natarK

Üye
resim atsan daha iyi yardımcı oluruz ama tahminimce gündüz sulama yapıyorsun ve sık sulama yapıp bitkiyi boğuyorsun resim at imgyükle yaz google ye

Darkcengelkoy

Yeni üye
Burda yeniyim arkadaslar gunduzleri asla su vermiyorum ortalama 4 gunde bir su veriyorum kizlarim terasta cok uzun sure gunes aliyorlar foto atmaya calisicam

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Güneş fazla geliyor olabilir o yüzden salıyordur yaprakları. Direk güneş almasını branda ile engelleyebilirsin. Ya da 7 saat değil de 5 saat güneş görsün belli bir büyüme zamanına göre bro. Benim fikrim

Klakek

Üye
Suyu güne göre değilde toprağına göre vermelisin parmağınla nemini kontrol et burda herkes çok sulama der fakat gerekli suyuda vermelisin sonuçta oda canlı :) dostum çok yoğun güneş alıyor diyorsun toprağın kuruyor bitkin susuz kalıyor bu sıkıntılı bir durum besin konusunda söylediğin besini bilmiyorum ama bitkin su diye yalvarıyor bence

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Kaç L toprak var bro orda suyu az veriyorsun ?

Ü

Üye silindi 31054

Guest
Kanka arkadaşın dediği gibi erken kuruyor olabilir toprak az olduğu için. Ayretten en az 15L saksıya 2.5L sula bir daha ki ne ve akşam sula karanlıkta. Duruma göre yine konuşalım

natarK

Üye
kanka susuz kalmış bu yeri iyi güneş görüyor demekki bunu 4 değilde 2 günde bir sula bence hatta bana kalırsa hergün sula ama ince ince

HighMann

Müptezel
Kanka arkadaşın dediği gibi erken kuruyor olabilir toprak az olduğu için. Ayretten en az 15L saksıya 2.5L sula bir daha ki ne ve akşam sula karanlıkta. Duruma göre yine konuşalım
bu genellemeyi nasıl yaptın hayranlıkla okudum 9 senedir yetiştiririm 15 lt 2 saksı 1 i 1-1.5 lt alırken diğeri 2 lt alıyor nasıl genelleyebildin acaba çok merak içerisindeyim SULAMANIN SAKSIDA BELLİ BİR LT Sİ YOKTUR DRENAJDAN YANİ DİBİNDEN ORTALAMA 1 BARDAK SU GELECEK ŞEKİLDE YEDİRE YEDİRE ÇOK YAVAŞ ŞEKİLDE DAİRESEL HAREKETLERLE YAPILMASI UYGUNDUR BELLİ Bİ LT Sİ YOKTUR TOPRAK KURUDUKTAN SONRA TEKRAR YAPILIR

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!