Yapraklar kuruyor yardım edin dostlar

TurK06

Yeni üye
Mrb arkadaşlar bitki mexican auto 42 günlük yapraklar kuruyor toprak bayağı çöktü biraz ekleme yaptım gübreyi kestim 2 sefer calmag verdim sonra boş sulama yaptım ama yine yapraklar kuruyor bazı kuruyanları kestim ama yine devam ediyor ne yapmalıyım dostlar

JHwXUf.jpeg

JHws9s.jpeg

JHwzje.jpeg

JHw1WN.jpeg

JHw8Bx.jpeg

Son düzenleme:
Bitkin sanki biraz aç kalmış gibi bro , ne kadar süredir böyle. Dediğin işlemleri yaparken toprağının kurumasını bekleyip yaptın değil mi ? İstersen bide @higthead e yaz bide o baksın.

Kanka gübre eksikliğinden olabilir , hangi marka gübre kullanıyorsun ne kullanıyorsun. Kaç lt sulama yapıyorsun , kaç ec kaç ppm su veriyorsun

TurK06

Yeni üye
Kanka gübre eksikliğinden olabilir , hangi marka gübre kullanıyorsun ne kullanıyorsun. Kaç lt sulama yapıyorsun , kaç ec kaç ppm su veriyorsun
Biobizz marka kullanıyorum 1 lt su veriyorum çiçeklenmeye girdi bu problemler çıktı gübreyi kestim 2 sefer sade calmag verdim 1 lt suya en sonda boş sulama yaptm 1 litreden biraz fazla suyun ph 6.5 ayarlıyorum

Berzan

Kıdemli Üye
Biobizz marka kullanıyorum 1 lt su veriyorum çiçeklenmeye girdi bu problemler çıktı gübreyi kestim 2 sefer sade calmag verdim 1 lt suya en sonda boş sulama yaptm 1 litreden biraz fazla suyun ph 6.5 ayarlıyorum
Kanka aynısı başıma geldi ama benim ki o kadar ileriye gitmedi bende biobiz kullanıyorum 25 günlük bitkiye ben 2 defa 2 ml olarak gübre verdim baktım uçları sarardı 1.5 lt sade şu verdin ph ayarlayıp 4 gün sonra calmagli şu verdim lt 1 ml olacak şekilde yavaş yavaş düzeldi sararmalar gitti mi hayır ama yeni çıkan yapraklarda yoktu şuan lt 1 ml olarak veriyorum belki azda olsa aydınlatırsan diye yazdım

TurK06

Yeni üye
Kanka aynısı başıma geldi ama benim ki o kadar ileriye gitmedi bende biobiz kullanıyorum 25 günlük bitkiye ben 2 defa 2 ml olarak gübre verdim baktım uçları sarardı 1.5 lt sade şu verdin ph ayarlayıp 4 gün sonra calmagli şu verdim lt 1 ml olacak şekilde yavaş yavaş düzeldi sararmalar gitti mi hayır ama yeni çıkan yapraklarda yoktu şuan lt 1 ml olarak veriyorum belki azda olsa aydınlatırsan diye yazdım
Tşk ederim kardeşim tek bitki yetiştiriyorum inşallah toparlar daha öncede 2 sefer yetiştirdim hiç böyle problemler yaşamadım toprağım all mix ti farklı olarak şimdiki tek fark toprağım ligt mix

Berzan

Kıdemli Üye
Abican sen zaten gubreli toprakta yetiştiriyorsun birde ona gübre verince bitki sıkıntısını göstermiş sana keşke almix olarak devam etseydin bu kadar sıkıntı cekmezdin

TurK06

Yeni üye
Abican sen zaten gubreli toprakta yetiştiriyorsun birde ona gübre verince bitki sıkıntısını göstermiş sana keşke almix olarak devam etseydin bu kadar sıkıntı cekmezdin
Valla işin açığı baktımda sitede çoğunluk ligt mix kullanıyor bende deneyim bi dedim kardeşim inşallah toparlar bitki

Berzan

Kıdemli Üye
Valla işin açığı baktımda sitede çoğunluk ligt mix kullanıyor bende deneyim bi dedim kardeşim inşallah

Light mix gübresiz olan değil mi

light mix gübresiz olan değil mi
2 hafta gübre vermiyorsun ilk başlarda ama sen 10 günde gübre vermeye başlarsan buda sıkıntıya yol diğer gübreli topraklara göre ideal çoğu grower onla başlıyor ama 15 gün gübre vermeden devam ediyor ve gübreleme konusunda yarı oranda başlıyor 0.5 ondan sonra yavaş yavaş yükseltiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********