Yapraklar Morarıyor ve Kuruyor. İçimi Boğaz Yakıyor

soda

Yeni üye
Merhabalar, öncelikle daha önceden de yardım gördüğüm ve her seferinde yardım eden tüm kullanıcılara baştan teşekkür etmek istiyorum :) iyi ki varsınız.

Bitkilere gelirsek, 2 bitkim var. Sponsor tohumları ancak genetiklerini bilmiyorum. Haziran ayında ekildi. 3 ayı aşkındır 12-12 de duruyorlar.

Son zamanlarda dalların üst taraflarındaki yapraklar morlaşmaya sonra da kurumaya başladı. Kimileri de uçlardan kuruyup yukarı doğru kıvrılıyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

Bir de bir keresinde yanlışlıkla bir dal kırıldı. Kurutup içtik. Arkadaşlar falan bu ilaçlı, spreyli yapraklar bu kadar kafa yapmaz diyor. İçerken de boğazı yakıyor. Birazcık da balgam yapıyor. Sebebi nedir?

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum :)

a-420

Müptezel
Merhabalar, öncelikle daha önceden de yardım gördüğüm ve her seferinde yardım eden tüm kullanıcılara baştan teşekkür etmek istiyorum :) iyi ki varsınız.

Bitkilere gelirsek, 2 bitkim var. Sponsor tohumları ancak genetiklerini bilmiyorum. Haziran ayında ekildi. 3 ayı aşkındır 12-12 de duruyorlar.

Son zamanlarda dalların üst taraflarındaki yapraklar morlaşmaya sonra da kurumaya başladı. Kimileri de uçlardan kuruyup yukarı doğru kıvrılıyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

Bir de bir keresinde yanlışlıkla bir dal kırıldı. Kurutup içtik. Arkadaşlar falan bu ilaçlı, spreyli yapraklar bu kadar kafa yapmaz diyor. İçerken de boğazı yakıyor. Birazcık da balgam yapıyor. Sebebi nedir?

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum :)

selam kanka morarmalar soguktan kabının oldugu yer 20 C altına dusuyo buyuk ıhtımal .
içtiğiniz kırılan dalda buyuk ıhtımal flash sız oldugu ıcın ıcınde gubre ıle kurudu oyuzden o semtonları yasadınız ayrıca bıtkınde besın kıtlenmesı gorunuyo flash atıp bırsonrakı sulamada gubreyle ne verıyosan 3/1 basla gubre tablosununda yarısını gecme. dumanın bol olsun

soda

Yeni üye
bu gidişle hasat edemezsin , arkadaşlarına deki , ışık stresi yaşıyor bitkilerim.
ışığı daha yukarı alma imkanım yok. kabin tavanında ışık. bu saatten sonra ne yapabilirim peki?

selam kanka morarmalar soguktan kabının oldugu yer 20 C altına dusuyo buyuk ıhtımal .
içtiğiniz kırılan dalda buyuk ıhtımal flash sız oldugu ıcın ıcınde gubre ıle kurudu oyuzden o semtonları yasadınız ayrıca bıtkınde besın kıtlenmesı gorunuyo flash atıp bırsonrakı sulamada gubreyle ne verıyosan 3/1 basla gubre tablosununda yarısını gecme. dumanın bol olsun
oda ısısını artırdım. uzun süredir gübre vermiyorum. fazla gübre vermekten korktuğum için sadece su veriyorum bir kaç haftadır. hasata ne zaman geçmeliyim? veya neler yapmalıyım fikriniz var mı?

Evet kenevir ama re-veg olmus, ve o ondaki sömekler gitmis, re-veg olan bitkinin yapraklarinin yanindaki sivri uclar kaybolur ve 3. ve 4. resimde gördügün gibi marul gibi olur bitki, 3 ayi asmis 12/12 de, normalde ciceg girdigi zaman 8 bilemedin 9 haftada hasata gelir. @Eimal
yorumunuz için teşekkür ediyorum :)

drsmoke

Üye
kanka gübreyi kes az. flush at bitkiye iki tur boş sulama git sonra sadece bloom gübrelerine başla. flush iyi yap bitki baya değişik olmuş genetik ne? umudunu kesme hatalarını düzelt ve bekle

C

Canna

Guest
kanka gübreyi kes az. flush at bitkiye iki tur boş sulama git sonra sadece bloom gübrelerine başla. flush iyi yap bitki baya değişik olmuş genetik ne? umudunu kesme hatalarını düzelt ve bekle
Dostum bitki re-veg olmus yani o bitkiden güzel salata olur ama zorlamaya gerek yok, bitki cöp olmus,

C

Canna

Guest
ışığı daha yukarı alma imkanım yok. kabin tavanında ışık. bu saatten sonra ne yapabilirim peki?

oda ısısını artırdım. uzun süredir gübre vermiyorum. fazla gübre vermekten korktuğum için sadece su veriyorum bir kaç haftadır. hasata ne zaman geçmeliyim? veya neler yapmalıyım fikriniz var mı?

yorumunuz için teşekkür ediyorum :)
Olani yazdim gönül istediki bitkinin kurtulacak bir durumu olsada kurtarsak, üzgünüm dostum, emeklerin bosa gitti.

Eimal

Müptezel
Evet kenevir ama re-veg olmus, ve o ondaki sömekler gitmis, re-veg olan bitkinin yapraklarinin yanindaki sivri uclar kaybolur ve 3. ve 4. resimde gördügün gibi marul gibi olur bitki, 3 ayi asmis 12/12 de, normalde ciceg girdigi zaman 8 bilemedin 9 haftada hasata gelir. @Eimal
Neden re-veg olur abi?

C

Canna

Guest
Bitki cicege gidiginde, isikalar sönünce iceri isik sizarsa cok az bir isik sizmasi bile bitkinin isik döngüsünü bozar ve bitki tekrar veg dönemine döner, ve üzerindeki cicekleri döker, ondan sonrada artik dikis tutmaz , o 3. ve 4. resimde oldugu gbi olur.

Marazzssc

Müptezel
Bitki cicege gidiginde, isikalar sönünce iceri isik sizarsa cok az bir isik sizmasi bile bitkinin isik döngüsünü bozar ve bitki tekrar veg dönemine döner, ve üzerindeki cicekleri döker, ondan sonrada artik dikis tutmaz , o 3. ve 4. resimde oldugu gbi olur.
Abi terra vega 2 sulamadir 5 ml veriyom litre basi yapraklar hala acik yesil ph 6.5 10 kere ölcüyom :)

C

Canna

Guest
Dostum resimlerin açılmıyor tekrar güncel foto atarsan daha net sorunu yakalarız.
Günadin dostum, @higthead resimleri ben gördüm ve yorum yaptim, re-veg olmuslar, hemde ileri derecede. Sömeklerin cogunu dökmüs ve yapraklar marula dönmüs. Yani maglesef bitkinin kurtulacak tarafi kalmamis.

C

Canna

Guest
Maglasef dikkat etmemis, kanka. Baslangic olsaydi kurtariridik bitkiyi ama tecrübesizliginden dolayi gitmis bitkiler.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • higthead higthead:
    ** ***** ******* * ***** ***** ****** ***** *** ***** ****** ******* ******* ******** *** ***** *****
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco: