Yapraklar neden böyle

S

silas

Guest
Calmag eksikliği ve ph sıkıntısı. 15. günden itibaren bitkin photoysa 2 sulamada 1, bitkin autoysa 2-3 sulamada 1 çiçeklenmenin 1. ayının sonuna kadar periyodik olarak calmag takviyesi yapman gerek. PH 6,2-7 ayarlamalısın, uygun phta su vermiyorsan calsiyum magnezyum gibi elementleri alamaz bitki.

M4TAD0R

Üye
Calmag eksikliği ve ph sıkıntısı. 15. günden itibaren bitkin photoysa 2 sulamada 1, bitkin autoysa 2-3 sulamada 1 çiçeklenmenin 1. ayının sonuna kadar periyodik olarak calmag takviyesi yapman gerek. PH 6,2-7 ayarlamalısın, uygun phta su vermiyorsan calsiyum magnezyum gibi elementleri alamaz bitki.
Kanka her sulamada cal-mag veriyorum bitkim auto
ph'ı her seferinde 6.2-6.6 arası ayarlıyorum
Çiçeğe girdi bloom gübresini baya az verdim son sulamada
fosfor eksikliği olabilir mi sence?
Yaprak hastalıkları konusuna da baktım fosfor eksikliği gibi geldi bana

S

silas

Guest
Sorun sadece alt yapraklarda?
Calmag eksikliği zaten alt, eski, yaşlı ve büyük yapraklarda kendini gösterir :)
Her takviyede calmag verilmemeli, calmagı diğer gübrelerle birlikte mixlememeye özen göstermeli, boş sulamalarda calmag takviyesi yapmalısın.
Dikkatli okursa ph'ın uygun değilse verdiğin calmagı bitki alamaz.
Fosfor eksikliği falan değil, bitki hastalıkları ansiklopedisi karıştırıp olasılıkla konuşmuyorum farkındaysan.

MalrukL0rd

Kıdemli Üye
Magnezyum eksik kalmış. Ph ayarlıyorsan dediğin gibi muhtemelen potasyum yani çiçeklenme gübresi fazla kaçmıştır. Potasyumu fazla alınca bitki magnezyum alımını bloke ediyor. Bitki hastalıkları ansiklopedisinden baktım.

M4TAD0R

Üye
Calmag eksikliği zaten alt, eski, yaşlı ve büyük yapraklarda kendini gösterir :)
Her takviyede calmag verilmemeli, calmagı diğer gübrelerle birlikte mixlememeye özen göstermeli, boş sulamalarda calmag takviyesi yapmalısın.
Dikkatli okursa ph'ın uygun değilse verdiğin calmagı bitki alamaz.
Fosfor eksikliği falan değil, bitki hastalıkları ansiklopedisi karıştırıp olasılıkla konuşmuyorum farkındaysan.
Anladım usta teşekkür ederim bilgi için flush mu atayım yoksa gelecek sulama sadece boş sulama ile cal-mag ve revive mi uygulayayım?

M4TAD0R

Üye
Magnezyum eksik kalmış. Ph ayarlıyorsan dediğin gibi muhtemelen potasyum yani çiçeklenme gübresi fazla kaçmıştır. Potasyumu fazla alınca bitki magnezyum alımını bloke ediyor. Bitki hastalıkları ansiklopedisinden baktım.
Kanka gübreli su ayarlarken grow+bloom+top max'i karıştırdıktan sonra ph ölçüp sonra gerekiyorsa doğru orana düşürüyorum ph'ı

S

silas

Guest
Flush atacak kadar problemin yok. Ph ölçmüyorsun yada ph düşürücünde sorun var. Ph'tan dolayı bitkin kalsiyum magnezyum gibi elementleri alamıyor.

M4TAD0R

Üye
Teşekkürler öneri ve cevaplar için
Ph ölçüyorum usta hanna marka Ph metre aldım özellikle garanti olsun diye 5 bitkiye 5 farklı sölüsyon hazırladım 2 bitkimde bu durum
Yapmışı bir yerde hata, ph ayarlarken daha dikkatli olurum artık

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ******* hahahaha *** **** ***** ***** **** ***** ****** ******
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** *** ********* hahahaha ****
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** * ***** ******* ******* ********* *** * ** ***** hahahaha ******* hahahaha*
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******* ****** ***** ********* hahahaha ******
  • m4a1kush m4a1kush:
    **** **** ****** ***** **** *** ******* ** *** ****** ***** hahahaha**** ********* * **** ****** *******
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** * * **** **** **** ****** ******* ***** ******* ** **** ***** ********** hahahaha******* ***** *** ******* ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • U umutsuzlar:
    hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** *** ****** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha** ******** *** ******* *** * ******* ***** ****** ****** ******* ****** ********* ** ****** ****** ***** ******* ********** hahahaha ****** ***** ****** ****** **** ****** ********** ******* ****** ** ** ********** ***** ****** ****** *** ********* *
  • içiciadam içiciadam:
    ********* ********* ** ********* ** *** ** ***** ****** ***** ****** ****** *** *** ****** ******** ** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ***** ********** **** ********* ***** ********** ***** hahahaha* ****** hahahaha **** ****** ** ***** *********
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha** hahahaha***** ***** hahahaha* ******* **** ***** ***** ***** ********** *********
  • içiciadam içiciadam:
    ***** hahahaha* ****** ******* ****** ** *** *** **** hahahaha*** ****** ****** ****** hahahaha ******* ***** hahahaha* ******* ******** ***
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* *** ****** ******* hahahaha*** ***** ********* **** hahahaha**** ********** hahahaha** ******* ***** *********
    +1
  • m4a1kush m4a1kush:
    ******** ***** ******* ***** ********** ** *** ***** ********* hahahaha****** ********** ****** ** ********** *** ***** hahahaha* ***** ***** hahahaha*** hahahaha ******* hahahaha ***** ****** hahahaha** ********** **** ***** *** ****** ********* ***
  • m4a1kush m4a1kush:
    T Taha2580: **