Yapraklar neden bu şekilde sorun nedir beyler

Sarı Kanarya

Yeni üye
Önce yapraklarda tuza benzer birseyler vardi kiristalimsi gubre yani olabilir diye alttan su gelesiye yikadim gubreyide kestim 2 sulama boş su verdim 1 gun sonrada bu şekilde oldu

ne gübre eksiği,yanmış toksik zehirlenmeden..havalandırmayı sokaktan çekip kuralın uygun yapmadan growa girişiyonuz,ışık da yetersiz olunca sonuçta bitki topraktan aldığını üst tarafta yapım işine harcayamıyor..iyi de köklenmiyor...toprakta emilmeyen gübre artıkları tuzlanma yapıyor..sende öylesine ileri gitmiş ki,kökten aldığı tuzu yapraklarda birikmiş ve yapraklar bile tuzlanmış...

sistem kurmadan growa girişince böyle oluyor. flushı atmışsın
.bundan sonra gübreyi az ver.. o feeding chartta yazan değerler adam gibi sistem kurup hızlıca bitki büyütenler için..

Sarı Kanarya

Yeni üye
Işık 18/6 400w shp lamba havalandirmada var karbon filitrede kabin 180 180 200 mt sistemde eksik olduğunu dusunmuyorum herşeyi yazmışsın sağolasın birde bunun caresi nedir bunuda yazdaydinda bitkiyi kurtarsaydik

Sarı Kanarya

Yeni üye
Bundan sonra ne yapmam lazim boş sulamaya devammı etmeliyim yada calmagmı vermeliyim simdiye kadar hiç vermedim çünkü elimde calmag gübre yok

yaprakların haline bak.... aşırı doz gübreden kopkoyu yeşil olmuş..kökten aldığı tuzlar rtık birike birike yapraklardan dışarı atılmaya başlamış...

ben sana yapman gerekenleri yazdım.. güzelce flush atacaksın..attım demişsin..ben de daha bişey demedim.. ama senin yaptım dediğin şeyi tam yapıp yapmadığını bilemem... saksı miktarının en az3 katı suyu,sen 4-5 katı suyu yedire yeidre geçir topraktan..ğır ağır,tuzları çöze çöze...

sonraki sulamanda gübrelerini en az yarıya düşür... bitki kurtulur mu bilmem ama bu sana bi tecrübe olmuş oldu..

böyle işler başına gelmesin istiyorsan sokaktan kanal tipi fanlarla alüminyum borularla çek havayı ve kabine ver, kirli havayı da yine güçlü kanal tipi fanlarla ve alüminyum borularla direk dışarı at..

ışığın 400 wat ama havalandırman kitabına uygun değilse ve tam dozaj gübre veriyorsan bu iş şuna benziyor.. murat 131 e jet yakıtı doldurup , jet uçağı gii uçmasını beklemek gibi bişey bu..haliyle de sistem çöküyor...
bu bitki fotosentez yapamıyor,CO2 için devamlı sokaktan taelenen hava lazım,yoksa 1000 wat da versen ışığı bişeye yaramaz böyle uğraşıp durursun

Sarı Kanarya

Yeni üye
Eyvallah kanka dışarıdan hava alma şansım yok dikkat çeker apartmanda yaşıyorum giriş aksiyel fan 150 330 m3 çıkış 220 m3 turbine pro 100 fan ve 330 m3 karbon filitre odanin içinden havayı alıp içeri veriyor kabinin içindeki havayı da tekrar odaya atıyor bütçemize uygun birşeyler yaptik bende hersey dört dörtlük olsun isterim ama bütçem buna yetiyor

convik

Doktor
Eyvallah kanka dışarıdan hava alma şansım yok dikkat çeker apartmanda yaşıyorum giriş aksiyel fan 150 330 m3 çıkış 220 m3 turbine pro 100 fan ve 330 m3 karbon filitre odanin içinden havayı alıp içeri veriyor kabinin içindeki havayı da tekrar odaya atıyor bütçemize uygun birşeyler yaptik bende hersey dört dörtlük olsun isterim ama bütçem buna yetiyor
sen havayı yine ver hocam ama @Cannabis16*yeni kankanın dediği gibi flushtan sonra gübreyi aşama aşama artırarak ver. bitki stop dediğinde artırmayı bırak derim. Cidden iyi tuzlanmış. kurumadan önceki halini görünce çeşme suyun bol kireçli asitli vs diye düşünüp o yakmış zannettim ama @Cannabis16*yeni hoca sayılır. yılların birikimi onu dinlemek lazım.

Sarı Kanarya

Yeni üye
Eyvallah kanka 3 sulamadir boş geçiyorum biraz düzeldi gibi ama tam değil arıtma suyu kullaniyorum ph ayarliyorum 6.8

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ******* ****** **** ***** ** ** **** *** *** *** **** ******** ** ****** ***** ****** ********** ***
  • B biggie34_:
    **** hahahaha
  • B biggie34_:
    ** ***** ****** ******* ***** **
  • S sefilzenci:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ******* ********** ***** ******** ***** **** *** *** **** *** *** **** hahahaha*** ********** ****** ***** *** **** ***
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ***** **** hahahaha*** ******** *******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ******** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** ********* ***** **** ******* ***** **** ******
    ******** ***** ****** *** **** ******** **** ******* **** ********** **** **** *** ******** ***** *** **** ******** **** ******* ******** ***** *********
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    hahahahahahahahahahahaha*
  • S sefilzenci:
    hahahaha ******* ******* ******* hahahaha*** ******** ********** **** ********* **** ******* hahahaha*
    ****** **** ***** ******** *** ****** ********** ***** * **** ********** hahahaha*
    ***** * ****** ***** * **** ***** ***** hahahahahahahahahahahaha***
    +1
    +1
    +1
    Tommy vercetti Tommy vercetti: ****** ****** +1