Yapraklar neden bu şekilde sorun nedir beyler

Ductoros

Yeni üye
Siz bu forumu okumuyorsunuz bence knk bende ilk growumumu yapıyorum ama yapmadan önce okuyup not aldım öğrenmeye çalıştım ya bir konu vardı bir arkadaş ilk acemiler için diye bir konu açmıştı bulamadım onu ama araştırırsan görürsün arkadaş aynen şunu diyodu birde kalın harfle yazmış ot yani sonuçta allahın otu büyüyo zaten bi şekilde yani ama siz napıyosunuz ben anlamıyorum knk ph ayarlıyorum diyon 6.8 nerdeyse 7 veriyon ph metrenin sapmasını hesaplamıyon ama sen onu 6.1 ayarla bakim bi dahakine 6.8 gibi olacak mı suyun ya bu işler biraz okumayla alakalı yani dostum şu forumda hastalığından tedavisine kadar herşey var ben de sende ki gibi bir sistem yok ama ben böyle şeyler yaşamadım

Ductoros

Yeni üye
Kanka 3 sulamadir boş geçiyorum yapraklarda sararma vardi bugün 4. Boş sulamayi yapacağım
Ben sana oraya yazdım ama bak dikkat et kazma toprağı eşele diyorum eşelemek farklı eşelerken kedi köpek gibi kazmak farklı bitkinin köküne sapına zarar vermeden nazikçe toprağı biraz eşele 3 4 cm en az in toprağın altına üstten kuru olabilir kök kısmında nem ıslaklık durumu ne bilemeyiz ona bak kontrol et güzelce ona göre ver suyunu

Sarı Kanarya

Yeni üye
Siz bu forumu okumuyorsunuz bence knk bende ilk growumumu yapıyorum ama yapmadan önce okuyup not aldım öğrenmeye çalıştım ya bir konu vardı bir arkadaş ilk acemiler için diye bir konu açmıştı bulamadım onu ama araştırırsan görürsün arkadaş aynen şunu diyodu birde kalın harfle yazmış ot yani sonuçta allahın otu büyüyo zaten bi şekilde yani ama siz napıyosunuz ben anlamıyorum knk ph ayarlıyorum diyon 6.8 nerdeyse 7 veriyon ph metrenin sapmasını hesaplamıyon ama sen onu 6.1 ayarla bakim bi dahakine 6.8 gibi olacak mı suyun ya bu işler biraz okumayla alakalı yani dostum şu forumda hastalığından tedavisine kadar herşey var ben de sende ki gibi bir sistem yok ama ben böyle şeyler yaşamadım
Okuyorum kanka devamlı burdayim tabloya gore gubre verdim sulamayi hep formda ogrendigim gibi yaptım ama biryerde hata yapiyorum yazin sistemim yoktu 6 tohumu heba ettim acemilikten formdan ogrendiklerime göre mart ayında tekrar başladım ilk baslarda fanlar ve havalandirma yetersizdi sicaklik 30 35 e cikiyordu onuda ayarladim 26 27 derece şuanda isiklar açıkken

Sarı Kanarya

Yeni üye
Ben sana oraya yazdım ama bak dikkat et kazma toprağı eşele diyorum eşelemek farklı eşelerken kedi köpek gibi kazmak farklı bitkinin köküne sapına zarar vermeden nazikçe toprağı biraz eşele 3 4 cm en az in toprağın altına üstten kuru olabilir kök kısmında nem ıslaklık durumu ne bilemeyiz ona bak kontrol et güzelce ona göre ver suyunu
Kanka bitki boynunu büktü dallar çok sertleşmiş kilitlenmiş sanki toprağı eseledim kurumuş

Sarı Kanarya

Yeni üye
https://www.tohumsuz.com/threads/yeni-başlayacak-arkadaşlara-öneriler.890/ bahsettin bu konuysa okudum bu arkadaşın yazdıklarını

Ductoros

Yeni üye
Okuyorum kanka devamlı burdayim tabloya gore gubre verdim sulamayi hep formda ogrendigim gibi yaptım ama biryerde hata yapiyorum yazin sistemim yoktu 6 tohumu heba ettim acemilikten formdan ogrendiklerime göre mart ayında tekrar başladım ilk baslarda fanlar ve havalandirma yetersizdi sicaklik 30 35 e cikiyordu onuda ayarladim 26 27 derece şuanda isiklar açıkken
Kanka bitki boynunu büktü dallar çok sertleşmiş kilitlenmiş sanki toprağı eseledim kurumuş
Spam olmasın üst üste cevap veriyorum
2. Yorumun: dostum toprağın kurumuş diyosun zaten flush işlemini de yaptım dedin...usulüne uygun yaptıgını biz bilemeyiz sen yaptım dedin...şimdi sulamanı yap bekleme su dinlensin diye ama bir anda da bitkiye sıcak yada soğuk suyu dayama kendin gibi düşün bitkiyi soğuk sıcak su içerken sen nasıl tepki verirsen bitkide bir canlı o da bir tepki verir bu duruma ama tavsiyem bir dahaki sefere bitki sulama suyunu koy şişene 1 gün önceden koy bitkilerin oldugu ortama aynı atmosfer de suyun dinlensin.
1. Yorumun: okuyorum diyosun ilk growunda bitkini heba etmişsin tahmin ediyorum kesin tabloya göre gübre vermen yüzünden olmuştur seni tanımıyorum etmiyorum ama kesin o konu etki etmiştir tabloda yazan her gübreyi bitkiye vermene gerek yok bu 1 tabloda yazan ölçülerle gübre verilmez onlar gübren çabuk bitsin bir daha satıl al diye bakar bu 2 gübre tablosunda yazan gübrelerin git açıklamalarını oku neye yarıyo ne iş için veriliyo öğren okumadan alıp bitkiye dayamayın gübreyi

Dipnot olarak söyliyim ben bunları tecrübeme dayanarak söylemiyorum ben daha öncede ilk growumumu yaptıgımı söyledim ama kendimi bu forumun her bir sabitlenene konusunu okuyarak bilgilendirdim. Dediğimi yapıb yapmamak da sana kalmış ben sana anlattıklarımı başıma gelse yapacagım içim yazdım gerisi senşn kararın kolay gelsin

Sarı Kanarya

Yeni üye
Spam olmasın üst üste cevap veriyorum
2. Yorumun: dostum toprağın kurumuş diyosun zaten flush işlemini de yaptım dedin...usulüne uygun yaptıgını biz bilemeyiz sen yaptım dedin...şimdi sulamanı yap bekleme su dinlensin diye ama bir anda da bitkiye sıcak yada soğuk suyu dayama kendin gibi düşün bitkiyi soğuk sıcak su içerken sen nasıl tepki verirsen bitkide bir canlı o da bir tepki verir bu duruma ama tavsiyem bir dahaki sefere bitki sulama suyunu koy şişene 1 gün önceden koy bitkilerin oldugu ortama aynı atmosfer de suyun dinlensin.
1. Yorumun: okuyorum diyosun ilk growunda bitkini heba etmişsin tahmin ediyorum kesin tabloya göre gübre vermen yüzünden olmuştur seni tanımıyorum etmiyorum ama kesin o konu etki etmiştir tabloda yazan her gübreyi bitkiye vermene gerek yok bu 1 tabloda yazan ölçülerle gübre verilmez onlar gübren çabuk bitsin bir daha satıl al diye bakar bu 2 gübre tablosunda yazan gübrelerin git açıklamalarını oku neye yarıyo ne iş için veriliyo öğren okumadan alıp bitkiye dayamayın gübreyi

Dipnot olarak söyliyim ben bunları tecrübeme dayanarak söylemiyorum ben daha öncede ilk growumumu yaptıgımı söyledim ama kendimi bu forumun her bir sabitlenene konusunu okuyarak bilgilendirdim. Dediğimi yapıb yapmamak da sana kalmış ben sana anlattıklarımı başıma gelse yapacagım içim yazdım gerisi senşn kararın kolay gelsin
Eyvallah kanka şimdi sulayip bekleyecegim insallah duzelir

convik

Doktor
Eyvallah kanka şimdi sulayip bekleyecegim insallah duzelir
Umarım düzelir valla kendi bitkim gibi üzüldüm kıza.
Aşağıya link bırakıyorum bir bak istersen. İngilizce yoksa translatte açarsan linki türkçe okursun.

Mikoo

Kıdemli Üye
Bitkinde kök çürümesi var sanirim. Ya topragin garip yada kurumdan sulama yapiyosun. Saksiyi elin ile kaldir bos gibi hafifse eger su ver. Varsa revive ver. Yagmur suyuver bos sulamada bi defa. Bitki vahvah olmuş. Yazık. Biseyi cok yanlis yapiyosun qma neyi

acemiceday

Müptezel
yaprakların haline bak.... aşırı doz gübreden kopkoyu yeşil olmuş..kökten aldığı tuzlar rtık birike birike yapraklardan dışarı atılmaya başlamış...

ben sana yapman gerekenleri yazdım.. güzelce flush atacaksın..attım demişsin..ben de daha bişey demedim.. ama senin yaptım dediğin şeyi tam yapıp yapmadığını bilemem... saksı miktarının en az3 katı suyu,sen 4-5 katı suyu yedire yeidre geçir topraktan..ğır ağır,tuzları çöze çöze...

sonraki sulamanda gübrelerini en az yarıya düşür... bitki kurtulur mu bilmem ama bu sana bi tecrübe olmuş oldu..

böyle işler başına gelmesin istiyorsan sokaktan kanal tipi fanlarla alüminyum borularla çek havayı ve kabine ver, kirli havayı da yine güçlü kanal tipi fanlarla ve alüminyum borularla direk dışarı at..

ışığın 400 wat ama havalandırman kitabına uygun değilse ve tam dozaj gübre veriyorsan bu iş şuna benziyor.. murat 131 e jet yakıtı doldurup , jet uçağı gii uçmasını beklemek gibi bişey bu..haliyle de sistem çöküyor...
bu bitki fotosentez yapamıyor,CO2 için devamlı sokaktan taelenen hava lazım,yoksa 1000 wat da versen ışığı bişeye yaramaz böyle uğraşıp durursun
@convik kankamiz çok doğru söylemiş. Not aldığım açıklamalarıda oldu.

Sarı Kanarya

Yeni üye
Convik hocam 100x100x180 kabine bu karbon filitre uygunmu birde giris icin 2 tane aksiyel fan var elimde fan 100 m3 ve birde 330 m3 hangisi giriş için uygun daha once 330 m3 kullandim kabin şişti içerideki havayı tam atamiyor

330 m3 Growsan Karbon Filtre Turbine Pro Fan Set​

Son düzenleme:

convik

Doktor
Hocam bitki öldü kurudu komple duzeltemedik 50 gun boşa gitti bizim
Sağlık olsun hocam. Önündeki maçlara artık.

Convik hocam 100x100x180 kabine bu karbon filitre uygunmu birde giris icin 2 tane aksiyel fan var elimde fan 100 m3 ve birde 330 m3 hangisi giriş için uygun daha once 330 m3 kullandim kabin şişti içerideki havayı tam atamiyor

330 m3 Growsan Karbon Filtre Turbine Pro Fan Set​

Carbon filtre işinden pek anlamam hocam. @higthead sanırım bu işlerin bilirkişisi olsa gerek o yardımcı olur görürse.

Nazim_Red

Doktor
Üzüldüm sorunu da hala bulamamışsın anladığım kadarıyla bitkinde kök kaynaklı mantar hastalığı oluşmuş bitki köklerden tüm enerjisini alır kollarını salmış bırakmış kendini, boyle bir durum yaşarsan bitkiye 1,5 litre suya 500mg aspirinli su yapıp ver sabahta flash at, bitkin nefes alması için ona fırsat ver bir iki güne canlanacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********