Yapraklar sarardi kaybediyor muyuz üstatlar?

lewentr

Yeni üye
Kızlarım tam 1 aylık oldular ancak 1 haftadır büyüme durdu gibi bisey alt yapraklar sarardi bir bir dÖkülüyorlar. En son geçen hafta (topragim all mix olduğu için) ilk kez AN micro grow bloom verdim ondan sonra böyle oldu.
Kurtarılabilir mi yaşatabilir miyim bunları nolur yardımcı olun arkadaşlar bana..
(Saksılarımda baya küçüktü degistirdim 18 litreye aldim simdi)

Aguş

Doktor
Selamlar bende all mix kullanıyorum ilk sorunun saksı çok küçük bunu değiştirmişsin geçtim
3. haftada calmag ve gübre vermeye başladım sıkıntısız geçiş oldu
İlk sulamanı gübresiz ph ayarlı su ile verip sonraki sulamanda 1 litre 1ML daha sonra 1 litre 1.5 ML daha sonra bir tık daha arttırabilirsin
Sorunun düzelecektir diye düşünüyorum ayrıca ışık nem ışık döngün ph ölçüyorsan kaç veriyorsun bunlarıda bildirirsen daha iyi yardımcı oluruz

lewentr

Yeni üye
18 saat ışık veriyorum 200w 125w cfl ve 6 tanede 23 w cfl ışık veriyorum yani 463w ışık veriyorum bitkiler photo güzel içilmiş genetik sigaradan çıkan tohumlar
Nem 50-60 arasında
Saksıları buyuttum 18 litreye aldim küçük saksılarin altındaki delikten kökler boşluğa çıkmaya başlamışti değiştirirken gördüm sorun kök sorunu mu acaba?
Ph ölcmuyorum ama dinlendirilmiş musluk suyu veriyorum. Ph perfect gübre kullanıyorum.
Cal-mag alamiyorum şuan için Kalsiyum ve magnezyum için evde kendim verebileceğim ne olabilir ?(eğer sorun bunlardan kaynakliysa)
Birde hocam bu kuruyan sararan alttaki sorunlu yaprakları budadım ben bu sorun oluşturur mu?

Aguş

Doktor
Cal mag için yumurta kabuğunu iyice ezip saksıya koyuyorlar,zaten o yapraklar ölecekti bi zaman sonra kendi düşecekti bir sorun olmaz veg için okadar lambaya gerek yoktu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha****
  • C cancan27:
    ***** ****** hahahaha*** ***** ********** ******* hahahaha ********* ******
  • C cancan27:
    ****** **** ********** ***** *** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha**** ***** ******* ******* ******** ****** ********** ******
  • C cancan27:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • C cancan27:
  • T Turco:
    ****** ********* **** hahahaha ****
  • T Turco:
  • C cancan27:
    ******** ****** hahahaha**
    +1
  • G Greenlove:
    +1
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ********* ********* ***** hahahaha** ******* **** ********** *****
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    ****** * ***** **** *** ******* ********** *** *** ***** *** *** *** ******* ******** ******** ********** ****** ***** *** ***** ***
  • G Greenlove:
    **** hahahaha**** ** ** **** ****** hahahaha***
  • T Turco:
  • T Turco:
  • G Greenlove:
    hahahaha* ********* ** ***** *** *** ********* ** ****** hahahaha* ****** *** **********
  • T Turco:
  • G Greenlove:
  • 420mr.green420 420mr.green420:
  • G Greenlove:
    ******** *** ** *** *** *** ** ******** **** **** **** ****** *** ***** **** ***** **** ******** **** ***** ***** *** ***** *** ** ****** ******** *** ********** ********** ********* **** *** * *** **** **** hahahaha* ** ****** *** hahahaha*** **** *** hahahaha** ******** hahahaha** **** **** ****** ****** ********* ********** ****** *** *******
  • G Greenlove:
    hahahahahahahahahahahaha******
    G Greenlove: hahahahahahahahahahahaha******