Yapraklar sararmaya başladı

b42

Yeni üye
Selam kankalar,

Bez dolaptan ayarladığım 130x100x45 kabinde çorbacı tohumu 6 tane bitkim var cinsiyetleri belli olunca 2 ye düşürücem.
ışık olarak 50w*4 torch ampul kullanıyorum 2 tane mini fan var nem %55 sıcaklık 22 derece civarı herhangi bir gübre kullanmıyorum. Toprak torf toprak kurudukça suluyorum.

Sıkıntısı nedir acaba sistemde bir sıkıntı mı var gübre mi almalıyım ilk defa yetiştiriyorum.

Birde torch ampulde ışık mesafesi ne kadar olmalı elimi yaklaştırdığımda sıcaklık hissetmediğim bir mesafede şuan 15cm falan.

bekirbey1

Yeni üye
kanka daha iyi bilen arkadaşlar da yorum yapacaktır konun etkileşimde olsun diye bende birşeyler yazıyım.
ilk olarak bitkin kaç günlük. bitkinin alt yapraklarının sarı olması yeterli beslenemediğini gösteriyor azot kalsiyum magnezyum falan lazım bu dönemlerde. ve artık 14 litre saksıya taşı falan derler bilen arkadaşlar galiba

• Like
Tepkiler: b42

b42

Yeni üye
enemediğini gösteriyor az
kanka daha iyi bilen arkadaşlar da yorum yapacaktır konun etkileşimde olsun diye bende birşeyler yazıyım.
ilk olarak bitkin kaç günlük. bitkinin alt yapraklarının sarı olması yeterli beslenemediğini gösteriyor azot kalsiyum magnezyum falan lazım bu dönemlerde. ve artık 14 litre saksıya taşı falan derler bilen arkadaşlar galiba
yaklaşık 1 ay oldu kabine yeni geçtim 5-6 gün kadar oldu. cam kenarında duruyordu normalde.

varmibisey

Kıdemli Üye
Sulaman fazla gibi eger toprak tam kuruduğunda yapıyorsan bitkin aç hafif dozda grow gubresine başla o petlerin etrafını da acil olarak ışık almayan bişeyle kapla yada boya

• Like
Tepkiler: b42

b42

Yeni üye
Sulaman fazla gibi eger toprak tam kuruduğunda yapıyorsan bitkin aç hafif dozda grow gubresine başla o petlerin etrafını da acil olarak ışık almayan bişeyle kapla yada boya
Grow gübresi olarak uygun fiyatlı birşey önerebilirmisin npk 20 falan yazıyordu forumda o uygun olur mu ziraai ilaç satan yerlerden alsam

drsmoke

Üye
kral o ters düz bardağı toprak nemlensin diye mi yapıyorsun anlatırmısın. torch daha mı iyidir full spectrumdan 200w. tek bitkim var benimde ekleme yapmalımıyım daha
evet bu ilk süreçlerde nemin fazla olması gerek bitkinin daha iyi ve hızlı filizlenmesi için ve diğer ışıklar hakkında pek bilgim yok yanlış bişey diyemem sana ama torchla koca koca sömekler alıyorum sana kalmış full sprectrum daha iyi olabilir

bekirbey1

Yeni üye
evet bu ilk süreçlerde nemin fazla olması gerek bitkinin daha iyi ve hızlı filizlenmesi için ve diğer ışıklar hakkında pek bilgim yok yanlış bişey diyemem sana ama torchla koca koca sömekler alıyorum sana kalmış full sprectrum daha iyi olabilir
toprağa deyen bardakların altı kısmı kesik mi dostum ben de yapabilrim

Tekelci

Yeni üye
kral o ters düz bardağı toprak nemlensin diye mi yapıyorsun anlatırmısın. torch daha mı iyidir full spectrumdan 200w. tek bitkim var benimde ekleme yapmalımıyım daha
Dostum bende torc kullanmak istiyorum 1 auto yetiştiricem ilk etapta 1 ay kadar 1 adet 50 w kullansam olurmu ve hangi özelliğinden almam gerekiyor yardımcı olurmusun

drsmoke

Üye
Dostum bende torc kullanmak istiyorum 1 auto yetiştiricem ilk etapta 1 ay kadar 1 adet 50 w kullansam olurmu ve hangi özelliğinden almam gerekiyor yardımcı olurmusun
Veg döneminde beyaz kullan 6500k 4500 lm. işini görür tek bitkiye 1 adet bence. sonra gün ışığı rengi al bitkinin boyutuna göre adedine karar verirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    **** *** ***** ***** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ***** ***** ****** ***** **** hahahaha ***** ***** ******* hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ****** hahahaha* ***** ********
  • Night owl Night owl:
    ******* *** *** ** ** *** ** ********** hahahaha***
  • kokokoco kokokoco:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ***** *** ******* ******* ***** hahahaha* ******* **** ** *** ******* ******* ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** ***** ********** ******** ** ***** *** ******* ******* ***** hahahaha* ****
  • C coke12345:
    ******** **** *** ******* hahahaha* *****
  • C coke12345:
  • Didrug Didrug:
    ********* ***** * ***** ****** ********** hahahaha ******* ******* ****** ** ****** ***** hahahaha* ***** ******** ** *** ***** ********** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** ****** **** ******** **** *** ******* hahahaha* *****
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** ******* ***** ** ******* ** ****** hahahaha
  • kokokoco kokokoco:
    ** ***** ********* ****** ******* *** ****** **** ** ** ********* hahahaha* ** ******* *** *** **** *** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** ****** ******** ****** ******* ****** ******* *** * **** ***** ****
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ****** ** **** *** ***** ** ***** ********* ****** ** ***** ** ***** ********* ****** ******* *** ****** **** ** ** ********* hahahaha* ** ******* *** *** **** *** hahahaha***
  • Didrug Didrug:
    *** ***** ********* ****** ******** ****** ******** ****** ******* ****** *******
  • Night owl Night owl:
  • kokokoco kokokoco:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* *** hahahaha* ********* *** ******* ****** ********** ***** ********** hahahaha*** *** ***** *********
  • Didrug Didrug:
    * **** ***** ***** * ** * **** * ** * ***** * ** * ********* *** * *** *** * ****** *** * ******** *** ****** ***** ** ******* hahahaha *** ****** ***** hahahaha *** **** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** ***** **** hahahaha* ******* ******* ** ***
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******* ********** ******* *** ******* ***** hahahaha** ********** **** ******* ****** ******* *** ***** hahahaha*** ********** ********** ******* **** **********
    Night owl Night owl: **** ******* ********** ******* *** ******* ***** hahahaha** ********** **** ******* ******...