Yapraklar yeşil haldeyken kurudu ve kıvrıldı

buRROCK

Üye
selam kankalar, kızımı suladım ve 2 gün görmedim geldiğimde bu hale geldi. 2 günde böyle oldu. Sulamadan sonra havalandırmam bozulmuş. Nem %45. Bi çözümü var mıdır.? Biraz araştırdım aşırı sulama kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunun bir çözümü var mı?

Fan bozulduysa yetersiz co2dan boğulmaya başlamış olabilirler veya kökler oksijensiz kalmış olabilir, genel olarak aşırı sulama, az sulama ve aşırı sıcak belirtisi koşullarını sen daha iyi biliyorsun. Yine de her ihtimale karşı iyice havalandır içeriyi, saksı da delik yoksa delik aç, toprağı üstten kökleri incitmeden çapala nazikçe varsa saksının dibine vantilatör tut. Yine düzelmezse sorun kimyasal gübre kullanıyorsan toprak iyice kuruduktan sonra bir sonra ki sulamada besin solüsyonuna 15ml/1L 3% hidrojen peroksit (oksijenli su) ekleyerek sulama yap, organik gübre kullanıyorsan yapma sakın hidrojen peroksit yararlı bakterileri öldürür.

buRROCK

Üye
Fan bozulduysa yetersiz co2dan boğulmaya başlamış olabilirler veya kökler oksijensiz kalmış olabilir, genel olarak aşırı sulama, az sulama ve aşırı sıcak belirtisi koşullarını sen daha iyi biliyorsun. Yine de her ihtimale karşı iyice havalandır içeriyi, saksı da delik yoksa delik aç, toprağı üstten kökleri incitmeden çapala nazikçe varsa saksının dibine vantilatör tut. Yine düzelmezse sorun kimyasal gübre kullanıyorsan toprak iyice kuruduktan sonra bir sonra ki sulamada besin solüsyonuna 15ml/1L 3% hidrojen peroksit (oksijenli su) ekleyerek sulama yap, organik gübre kullanıyorsan yapma sakın hidrojen peroksit yararlı bakterileri öldürür.
24 saattir full vantilator tutuyorum. organik kullanıyorum gübreyi. Saksıyı dışarı güneşe koyacagım artık

HighMann

Müptezel
bi içeri bi dışarı yaptınmı bitkiyi hepten strese sokarsın bu soğuklarda dışarıya almanı tavsiye etmem 15 c altı gelişim durabiliyor havalandırmanı hallettiysen devam et co2 dendir fanın bozulduysa sıcaklık streside yapmış olabilir fotoğğraf çok net değil saygılar iyi growlar

HighMann

Müptezel
gübre yanığı gibi duruyor şimdi çok net bi inceledim sanırım gübreden yakmışsın yaprak uçlarını kullandığın gübre miktarını yarı oranla düşür

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • X Xgon:
    *** ** ********** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    **** * ******* **** **** ******* ****** *** ***** hahahaha *** *** ***** ** ****** *** *****
  • X Xgon:
  • X Xgon:
    **** **** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
  • X Xgon:
    ***** ****** ***** **** ******** ***** ******* ** *** ******** ***** ***** ********
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ********* *** * ********** ****** ******** ***** ******* **** ******* ** * *** ******* ** ******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha*
  • Houp53 Houp53:
    hahahaha
  • X Xgon:
    **** *** ****** *** **** ** ****** ***** ***** *** **** ***** ***** ****** ** *****
  • Houp53 Houp53:
    ****** ****** ******* ********** *** ****** **** ******* ***** ****** ********* hahahaha **** ********* ****** ******** ******
  • T Turco:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahaha
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    +1
  • T Turco:
    ** ********* ******* * ***** ********* **
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
  • T Turco:
    ***** hahahaha **** ***** ********* ********* hahahaha *** * ** ** *** ****** ***** * **** ** ******* hahahaha* *******
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ****** ********* **** ********* **** **** ** ******* hahahahahahahaha ******** ********* ******* ***** ****** ****** ***** ****** ******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Houp53 Houp53:
    ******** *** hahahaha*
  • T Turco:
  • T Turco:
    T Turco: ***