Yapraklar

Entrikaci

Kıdemli Üye
Kızımın yaprakları nedense sulamadan 2 gün sonra boyle cansız ve yere düşmüş şekilde duruyor sulama yaptığım gün ve yaptıktan 1 gün sonra tam tersi baya bi canlı ve güzel duruyorlar sorun nedir yardımcı olun agalar yoksa bu durum normal mi anlayamadım ilk fotoğraf sulama yaptıktan 2 gün sonra ikinci fotograf sulama yaptıktan 1 gün sonrasına ait ışık mesafesi 40 cm sıcaklık ışık açıkken 25 26 derece nem 50 60 arasi ışık kapalıyken 22 23 derece iyi forumlar

C

Canna

Guest
Yapraklarin öyle sulamdan dolayi sarkip sonra tekrar düzelmesi normal, ama senin cok daha büyük problemin var, bitkinde azot fazllagindan dolayi besin kitlenmesi var, hemen flush at ve bitkine calmag ver, o gördügün sarili yesilli yapraklar calmag eksikligi, ama önce flush sonra calmag.Fazla azotu temizlemelisin.

Entrikaci

Kıdemli Üye
toprak batmix kullanıyorum flushtan sonra callmag kaç ml kullanayım ?
Yapraklarin öyle sulamdan dolayi sarkip sonra tekrar düzelmesi normal, ama senin cok daha büyük problemin var, bitkinde azot fazllagindan dolayi besin kitlenmesi var, hemen flush at ve bitkine calmag ver, o gördügün sarili yesilli yapraklar calmag eksikligi, ama önce flush sonra calmag.Fazla azotu temizlemelisin.

C

Canna

Guest
Evet dostum flush at, bekle toprak kurusun, 1 lt suya 1 ml calmag vr bitkine, daha cok yeni, yani ilerlememis.! kere calmag la kurtariri zannediyorum, ama daha sonra normal gübrelemeye devam. Ama gübre miktarini %20 kadar azltmani tavsiye ederim.

Entrikaci

Kıdemli Üye
Evet dostum flush at, bekle toprak kurusun, 1 lt suya 1 ml calmag vr bitkine, daha cok yeni, yani ilerlememis.! kere calmag la kurtariri zannediyorum, ama daha sonra normal gübrelemeye devam. Ama gübre miktarini %20 kadar azltmani tavsiye ederim.
cal mag sadece pazartesiden pazartesiye ver demişlerdi öyle mi yapsam yoksa her gübrelemede mi vereyim

C

Canna

Guest
Dostum sana yazdim ne yapmalini, ayrica calmag veya baska gübrenin zamani randevüsü olamaz:), Dostum her gübrelemede verip vermiyecegini bitkinin durumunu görmeden sana söyliyemem. Simdi sana önerdiklerimi yap, 1 haftaya bitkin düzelir, ama bu arada gelisme cok yavaslar veya durur. Tasalanma.1 hafta sonra ac rsimli yeni konu bakalim durumuna.O sana pazartesi günleri calmag ver diyene......... nediyeyim, Yalnis yönlendirmis seni.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****