Yapraklarda büzülme yardım.

skaffa

Yeni üye
Merhaba beyler.

Yapraklarımda 3 4 gündür gittikçe ilerleyen bir büzülme var hepsinde değil ama yeni büyüyen ortadan çıkan yapraklarda ilk başlarda geçer herhalde diye düşündüm ama git gide cansızlaşmaya başladı. Diğer yapraklarda ise beyaz lekeler oluyor genel olarak fotoğrafta çok belli olmasada beyez lekeler daha belirgin. 3 bitkimin 2 sinde bu sorun mevcut. Sebebi nedir bilgi verirseniz bende müdahelede bulunayım.

R

Ripley'sOG

Guest
1-Bu bitki genetik kusurdan dolayı böyle
2-Bana tohumsuzun bahçesindeki örümceklerin yaptığı yuvayı hatırlattı ne yalan söylim bu bitki karsılastın mı öyle bir durumla ama bu da genetik kusur kaynaklıdır benim tezim doğru değilse

skaffa

Yeni üye
1-Bu bitki genetik kusurdan dolayı böyle
2-Bana tohumsuzun bahçesindeki örümceklerin yaptığı yuvayı hatırlattı ne yalan söylim bu bitki karsılastın mı öyle bir durumla ama bu da genetik kusur kaynaklıdır benim tezim doğru değilse

Teşekkür ederim hocam. Peki bu durumu dert etmeli miyim? Yapmam gereken bir şey var mı?

S

silas

Guest
Sıcaklık ve ışık stresi gibi yapraklar gevrekleşmiş. Isı, ışık, nem nasıl kabininde, takip ediyor musun?

skaffa

Yeni üye
Işık nedir. Mesafesi nedir. Ne toprak kullanıyorsun. Rüzgar vantilatorü tepeden yakından mı vuruyor? Sulamayı nasıl yapıyorsun. Hava sulfilasyonu yeterlimi? Isı 25-30 arasındamı.
Sıcaklık ve ışık stresi gibi yapraklar gevrekleşmiş. Isı, ışık, nem nasıl kabininde, takip ediyor musun?

Sıkıntı yok hepsi doğru düzeyde ilerliyor. En azından baktığım sürede evde olmadığım zamanlarda nem makinesi kapanıp ısı çıkıyor nem düşüyor falan onların dışında bir şey yok. Düzelmesi için ne yapmalıyım düzelir mi normal düzeyde devam edince sorum bu aslında.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ******** ***** **** ***** **** ***** ***** * ****** **** ***** *** ** hahahaha****
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
  • S selamlar95:
    ***** ******* hahahaha**** **
  • S selamlar95:
  • ax-b ax-b:
    **** hahahaha ******
    ***** ******* hahahaha**** **
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
    ***** ****** ****** ****** ****** ********* hahahaha***** *****
  • ax-b ax-b:
    hahahaha** ***** ******* ***** ******** ********* hahahaha* *******
  • Narkotik Narkotik:
    *** hahahaha **** ****** ******** ********* ********
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    ***** ** *** * **** ***** hahahaha* *****
  • ax-b ax-b:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • ax-b ax-b:
    **** ***** ***** ***** ***** **** ********* hahahaha ****** *** ****** hahahaha** ******** *** ****
  • Narkotik Narkotik:
    ***** *** *** ****** ** ****** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    *** *** ******** * **** *** ******** ********* hahahaha ****** ****** ****** ****** * **** ***** **** ***** *****
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    hahahaha* **
  • Narkotik Narkotik:
    ****** hahahaha *** *******
  • ax-b ax-b:
    *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**
    ax-b ax-b: *** **** **** ********* ******* ********* ****** ********* **** ******* hahahaha**