Yapraklarda benekler

nightdrive

Yeni üye
Arkadaslar bitkimde fotograflardakı sorundna olmaya başladı yaprak ucları kuruyup dokununca dökuluyor ve benekler olusmaya basladı ben cal mag sorunu oldugunu dusundugum ıcın cal mag takviyesi yaptım ama sorun hala devam ediyor ne yapmam lazım?

https://imgur.com/gallery/OSkMSOH

Night owl

Müptezel
Hocam sen güzel bir flush at birşeyi kalmaz sıkıntılı fan yaprakları kes..  Diyeceklerim bu kadar daha sonrasında takviye kuvvet yollarsın köklere ilk önce teşhis sonra tedavi

Sanki zehirlenmiş gibi bir hali var detayı bilmeden ancak fal bakarım ama bu kızın acilen duşa ihtiyacı var yapraklar çatır çatır..

Flush tan sonra Gübreli su ve cal mag hatta varsa B52 olayını çözecektir...

karbonat

Yeni üye
Cvp: Yapraklarda benekler

nightdrive' Alıntı:
reaL' Alıntı:
kanka calcium-defiency problemi   gibi duruyor flush atmayı dene ph ne durumda ?

Ph ile bı sıkıntı yok 7.6

dostum ph konusunda ben çok sıkıntı çektim kızıma en başından beri 7.4 phlı kuzey marka su verdim 2 ay sonunda kızım sadece 2 ay hayatta kalmaya çalıştı. ph down aldım ph sı 6.5 e çektim kız uyandı meğersem daha önce ölüyormuş. resimlerde çok ph sorunu gibi gözükmese de phın yüksek olması toprakta var olan bir sürü maddeyi kızın alamaması demek. kısaca toprak phını 6.5 a indir bu da suyu 6.5 indirmekle olur

Blackbalrog

Yeni üye
Abi adam şaka gibi 7.5 diyor kankacım sen bir foruma girip araştırsan biraz okusan 7.5 gibi bir ph kullanılmaması gerektiğini anlayacaksın iyi growlar...

Coban

Üye
Yağmur suyu 6.5'tur hocam. Senin kullanacağın su 6.2-6.8 arası bir ph'a sahip olmalı. 7.5 Çok fazla.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston: ********* ********* ******** ******** ******** ******* **