Yapraklarda kıvrım/düzensiz duruş sorunu :(

G0FRET

Üye
Arkadaşlar selam herkese
Ak-48 photo bitkim 71.günde 18-16 alıyor plagron batmix ve torf 20 litrelik saksıda nem 50-60 arası sıcaklık 22-27 arası gübre olarak biobizz top max-bloom-grow- calmag kullanıyorum şuanlık
Sizce böyle olmasının sebebi nedir ?
(Aynı ortamda aynı şartlarda büyüyen 2 tane daha var fakat hiç böyle değil) bu bitki en başından beri böyle yapraklar çıkarıyor
FB25C7CC-8C13-43DF-B869-78901DC3AE16.jpeg

E645791E-71F3-4BD4-94C9-B7274353CE58.jpeg
06593979-F8F3-4ABB-8DE8-FA10A7F8DA27.jpeg
E3034FC4-5135-45A3-AB4E-896F55FFF0C2.jpeg

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kizalarin arpasi fazla geliyor, en az bir sulama bos gec. Belkide 2 sulama.

G0FRET

Üye
Topmax bloom çiçekte vericen şimdi deyil calmagta her sulamada verilmez @Nargile abinin dedi gibi iki sulama boş geç azot fazlan var bitki yapraga boğmuş kendini
ah yanlış yazmışım dün gece ya evet top max ve bloom vermiyorm şuan kusura bakma dalgınlığıma gelmiş. sadece GROW ve CALMAG veriyorum hiç boş sulama geçmiyordum şimdi 1 hafta boşa geçeyim bakalım ama yapraktaki koyulukta bundan mı dersiniz ? tek sorun kıvrım değil

G0FRET

Üye
Evet koyu renk ondan azot fazlası calmagta her sulama verme 15 günde boş sulamada litreye 2 ml ver
Ben 1 litreye 1 ml 0,5 lt ye 0.5 ml tarzı veriyorum hepsine diğerleri çok iyi ama tek sıkıntılı olan buydu bakalım düze döneceğim 2-3 haftaya da sömeklenmeye sokmayı düşünüyorum zaten o zamana kadar toparlae gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kiraquma:
    *** * *** ********** ***** ***** **** *** * ****** **
  • W westside83:
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    ******** hahahaha ** *** ****
  • W westside83:
  • K kiraquma:
    *** ** ****** **** hahahaha* hahahaha hahahaha*** ** ***** ******* hahahaha ** ********** ****** ****** ********* *** hahahaha*****
  • K kiraquma:
    hahahaha* ****** ****** *** *** ***** hahahaha* **** ****** hahahaha** ******* hahahaha***
    K kiraquma: hahahaha* ****** ****** *** *** ***** hahahaha* **** ****** hahahaha** *******...