Yapraklarda ne var

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Sana yazdim ama ayni konuyu gene actin, isin gücün rast gelsin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kusura bakma sildim , gene yazayim. O yüzlerce beyaz nokta mantar baslangici, eminim bugün yapraklarda sararmada baslamistir. Önelikle 1 lt sicak suda dolu corba kasigi toz tarcin erit bir gün beklet ve mümkünse kagit kahve flitresinde yoksa cok ince tülbent gibi bir seden süz. Bitkinin her tarafina püskürt toprak dahil. Bu karisim mantari engelliyecek ama kesin cözüm ilac kullanman.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
Kusura bakma sildim , gene yazayim. O yüzlerce beyaz nokta mantar baslangici, eminim bugün yapraklarda sararmada baslamistir. Önelikle 1 lt sicak suda dolu corba kasigi toz tarcin erit bir gün beklet ve mümkünse kagit kahve flitresinde yoksa cok ince tülbent gibi bir seden süz. Bitkinin her tarafina püskürt toprak dahil. Bu karisim mantari engelliyecek ama kesin cözüm ilac kullanman.
adam forumumuzun doktoru ya :) allah eksikligini göstermesin be kral

Sazan

Yeni üye
Teşekkür ederim

Sazan

Yeni üye
1 lt suyu tek seferde vermeyiz heralde ne aralıkla yapmam gerekiyo nasıl kullanmalıyım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O tarif ilac alana kadar ilk kurtarma icin gerekli, 2-3 gün sonra gene püskürt, merak etme o karisim bitkine zarar vermez aksine bitkini korur.Mantar cok inatci bir hastaliktir,1 kere ilaclamakla filan gitmez.2. belkide 3. kere ilaclamalisin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Iac tarifini bilmiyorum ,sana önerdigim ilac veya git bir ziraatan mantar ilaci iste, bahcendeki marullar icin filan

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Tarcin mantarin yayilmasini önleyecek, ama tam tedavi etmez, ondan dolayi önerdigin ilac veya benzerini kullanman gerekir.

Sazan

Yeni üye
Asıl şunu merak ediyorum neyden kaynaklanıyor bunlarıda bilmek gerekiyor ilgin için teşekkürler

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka mantar bir bakteridir, her yerde olabilir, kullandigin topragin icinde vs. Hatta sokaktan geldigin elbiselerile bitkinin yanina gidersen veya elini yikamadan bitkilerin yanina gidersen o bakteriyi sende getirmis olabilirsin. Yüksek nem ve sicaklik mantari tetikler ve hastalik baslar.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
  • A angeshar:
    *** **** hahahaha ***** ** hahahaha* ***** *** **** ****** ** **********
  • M Miguel:
    hahahaha **** hahahaha* ***** **** ****** hahahaha
  • A angeshar:
  • Hyperone Hyperone:
    hahahaha **** hahahaha* ***** **** ****** hahahaha hahahaha** hahahaha *******
  • M Miguel:
  • M Miguel:
    ****** *
  • M Miguel:
  • Hyperone Hyperone:
    ***** *** **** ****** ** ********** *** ***** * ********** **** ** ***** ********** ** hahahaha** * ****** ******* * ****** *** ****** ** **** hahahaha**
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • Hyperone Hyperone:
    ****** ****** hahahaha** * *** ********* ******* ******* * ********** ** ******* *** ****** ****** *** hahahaha********* ** ******** **
  • A angeshar:
    *** ** hahahaha ****** * **** ***** ***** ********* ******* **** ******* **** ***** hahahaha* ***** ** **** ***** ***** *****
  • M Miguel:
    ** hahahaha ****** **********
  • M Miguel:
    *** ** **
  • A angeshar:
    *** hahahaha ** **** *****
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • Hyperone Hyperone:
    ** *** ******* ***** *** ***** ********** ****** * ****** ** hahahaha***** hahahaha ***** ****** *** *** **** ***** ******* * ******* ** *** *** **** ****** ** hahahaha* ******* * ***** ***** ***** ******* hahahaha *******
  • Hyperone Hyperone:
  • Hyperone Hyperone:
    ********* ** ********** *** **** ***** ***** ***** ********* ***** ***** ***** ***** ********
  • M Miguel:
  • M Miguel:
    **** ***** *** hahahaha hahahaha****
  • Hyperone Hyperone:
    ** ****** ***** ******* *** **** ****** ****** hahahaha hahahaha *** ******* ******
    Hyperone Hyperone: ** ****** ***** ******* *** **** ****** ****** hahahaha hahahaha *** ******* ******