Yapraklarda pençeleşme

Bafralı

Bafralı
@silas selam üstad 3 auto bitkimde de aynı problemi yaşıyorum yapraklarda pençeleşme var ( purple diesel-super skunk-gorilla glue #4) ısı ışık açıkken-24-26 kapalıyken 19-21 arası (pençeleşme nedeni soğuktur diye ışık kapalıyken elektrikli soba yakmaya başladım ısı kapalı olduğunda 24 derecelerde )nem %50 lerde 4-5 günde bir toprak tam kurudukça sulama yapıyorum ph 6.0-6.5 arası, Gübre ve toprak olarak biocanna kullanıyorum ve gübreyi abartmadım aksine tabloda yazanın hep alt ml sini verdim ( biovega biorhizitonik ve cannazayma ek olarak biobizz cal mag , problemi görünce yapraklara an revive sprey yaptım bir kezde sade sulamada verdim ) 400w mh ışık takılı şuan ilk etapta ışığı 60-70 cm tutuyordum problemin bundan dolayı olduğunu düşünerek 5 günü önce 90-100 cm ye çıkardım 3.growum ve aynı ışıkla devam ettim bundan dolayı da olabilir mi ? Toprakta bi kaç tane ufak sineğe denk geldim neem oil sipariş edeceğim düşüncelerin benim için önemli şimdiden teşekkürler üstad

Son düzenleme:

mandarine

Ordinaryüs
Akşam bence bırak soğuk olsun. Isıtıcı nemini azaltıyordur. Bu da dinlenirken soğuk olmasından daha iyi bir durum değil. Işığı yükseltince bu durumun geçmiş olması gerekiyordu aslında. Bir düzelme olmadı mı hiç yükseltince? Bu arada üç growdur MH ampulü kullanıyorsan artık yenisini alma zamanın gelmiş olabilir.

Bafralı

Bafralı
@Cheesy kanka nemi düşürdüğü için nem makinesini de açıyordum , biraz kendini toplar gibi oldu ışığı yükseltince fakat halen tam bir dirilme yok revive verdim bakalım beklicez. Bence de değiştirme vakti geldi kanka iç kısım yavaştan kararmaya başladı
Akşam bence bırak soğuk olsun. Isıtıcı nemini azaltıyordur. Bu da dinlenirken soğuk olmasından daha iyi bir durum değil. Işığı yükseltince bu durumun geçmiş olması gerekiyordu aslında. Bir düzelme olmadı mı hiç yükseltince? Bu arada üç growdur MH ampulü kullanıyorsan artık yenisini alma zamanın gelmiş olabilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********