Yapraklarda sarımtı lekeler var.

Yaprakların yamuk yumuk olması calmag istediği anlamına gelir eğer yamulunca yapraklar vermezsen lekeler oluşur senin yapraklar da yamuk calmag iyi olabilir daha iyi bilenler yorumlar eskiden hep @Xcd klavuz olurdu hiç bodur bitki şu bu olmaz dı yeni klavuzlar yoruyor adamı klavuz seçerken dikkat et baştan sona bilenle git bilen de yaptığı bitkilerden belli olur hiç grow attığını görmediğin insanları usta zannedersen bodur hasta fluşh atılacak kız yetiştirmen kaçınılmaz olur.

husyn

Doktor
bitkiyi serbest bırak kendine gelsin bir şeyler yaptıkça kötürüm yaparsın daha bir şey değil o toprağı nemli olmalı ama 1-2 gün kuraklık çektikten sonra orta bitkide 3-4 gün gibi o saksındaki topraktan ne emer kurumaz zaten bitki ne ki ne çeksin topraktan eğer 1 hafta sonraki yapraklarda devam ederse bu linki bir incele çoğu sorun yer alıyor

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka kullandığın toprak ve genetik nedir? filiz dönemi sayılabilecek bir çağda bitkin. gereken besini topraktan karşılayabilecek aşamada ve bu aşamada calmag gübre vs gibi ciddi ihtiyaçları olmaması lazım. hiç gübre verdin mi ? sulamada ph ayarlıyor musun? biraz bilgi verirsen sorun kendini belli edecektir

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
hiç bilgi sahibi olmadan benim vereceğim cevap şu olur, sanırım gübre vermişsin ve besin fazlalığı ortaya çıkmış.

Necrogoat2

Yeni üye
hiç bilgi sahibi olmadan benim vereceğim cevap şu olur, sanırım gübre vermişsin ve besin fazlalığı ortaya çıkmış.
Arkadaşa kesinlikle katılıyorum ama ben suyun pH derecesindende olabilir diye düşünüyorum yada toprağından diye düşünceye girdim kullandığın toprak nedir bitkiye göre vitaminsiz bir toprak olarak gördüm

Toprak eski - yeni ise ikisinde de çoğu zaman bu olabiliyor, var olan toprak içinde gübre fazla gelmiş olabilir, burada yapacağın şey saksıyı tamamen sulamak değil bu bitkinin kökleri daha çok yok 300 ml su versen çevresine yeterlidir. Toprak eski ya da karışım ise bu durum oluşur. Hiçbir sıkıntı yok, 1, 2, sulama lt başına 1ml cal-mag kullan sıkıntı geçecektir. Gübreye başlamak için 2 hafta bekle, toz yarasa gübresi kullanırsan çok faydalı olacaktır. Çok sulama yapıyor olabilirsin - toprağın tamamını ıslatmaya çalışıyor da olabilirsin- Ph dengesizliği yaprakları sarartır, aynı şekilde ph ayarlanamadığı için besini olduğu gibi sindiremez bu da kalsiyum magnezyum eksikliğine götürür
bunun belirtisi açık yeşil-sarı yapraklardır. Benek benek kırmızı-kahverengi dokular oluşursa bilgi cal-mag kullanman şart. Ph ayarlayamıyorsan 1lt suya 3 damla sirke koyup karıştırıp öyle sulama yapmanı öneriririm şebeke suyu ile. Ciddi bir sıkıntısı yok, korkma. Kola şisesine kes, üstüne delikler aç, sera etkisi yapsın nemini korusun ihtiyacını kendi görecektir.

kankalar tavsiyelerinize saygım sonsuz ancak çözümün calmag vermek olduğunu düşünmüyorum :)
2 haftalık bitkiye, cal mag vermek ne kadar doğru bilemeyiz kanka, toprakta ne kadar gübre var, ya da yok onu da bilmiyoruz. Cal mag genelde yetişkin bitkilerde görülür, çünkü emebileceği bir potansiyel gübre - takviye bulamaz. Kendi kendini de tüketir öylecek. Eğer fazla dallı budaklı bir kız olsa neyse dediğin doğru, ama tahminimce ph dengesizliği ve yanlış sulama ağır basıyor burada.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankacım toprak all mix yada light mix organikse, üstüne bide ilk hafta root dışında gübre verdiyse,

yada bu aşamadaki bitkiye 1-2 gün periyorlarla 500ml- 1 litre saf su verdiyse,

yada kullandığı toprağı tekrar kullandıysa,

tüm yorumlarımız çöp olur :) başka bir yöntem de denemiş olabilir. o yüzden bilgi vermesini istedim biraz. bilgi almadan sadece fotodan bakarak ne yorum yapsak boş kalıyor. bitki growda yada bloomda olsa haklısın alt dallar üst dallar , eski dallar genç dallar, farklı yapraklardaki renkler lekeler bir çok sebebi ortaya döküyor. ama bu aşamadaki bir bitkinin sorununu ilk bakışta anlamak tahminden öteye geçmiyor malesef

SpaceX

Üye
Yaprakların yamuk yumuk olması calmag istediği anlamına gelir eğer yamulunca yapraklar vermezsen lekeler oluşur senin yapraklar da yamuk calmag iyi olabilir daha iyi bilenler yorumlar eskiden hep @Xcd klavuz olurdu hiç bodur bitki şu bu olmaz dı yeni klavuzlar yoruyor adamı klavuz seçerken dikkat et baştan sona bilenle git bilen de yaptığı bitkilerden belli olur hiç grow attığını görmediğin insanları usta zannedersen bodur hasta fluşh atılacak kız yetiştirmen kaçınılmaz olur.
Teşekkür etdim kanka. Şimdi soruların hepsini cevaplicam

SpaceX

Üye
kanka kullandığın toprak ve genetik nedir? filiz dönemi sayılabilecek bir çağda bitkin. gereken besini topraktan karşılayabilecek aşamada ve bu aşamada calmag gübre vs gibi ciddi ihtiyaçları olmaması lazım. hiç gübre verdin mi ? sulamada ph ayarlıyor musun? biraz bilgi verirsen sorun kendini belli edecektir
Dostum toprağı çiçekçiden aldım ama pahalı toprak aldım gübreli diye aldım artı sap kimi ufak bi poşetde torf gibi bişeyler verdi bana toprakla karıştır dedi toprağın rahat nefes ala bilmesi için, saksının dibine ufak taşlar koydum. Tohumum genetik değil çorbacı tohumu 2si marik 1i esrar tohumu. Gübre en son sulamada verdim (plagron starter set 3lü) ama suyun ph ayarını yapmıyorum ph cihazım cargoda daha gelmedi.

SpaceX

Üye
Arkadaşa kesinlikle katılıyorum ama ben suyun pH derecesindende olabilir diye düşünüyorum yada toprağından diye düşünceye girdim kullandığın toprak nedir bitkiye göre vitaminsiz bir toprak olarak gördüm
Ph ayarım yok cihazım gelmedi daha ondan ph sız su verdiydim böle şeyle karşılaşmadıydım ama en son gübreli su verdikden sonra (plagron starter set 3lü) böle olmaya başladı.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka gübre yanığı. 2 sebebi olduğunu düşünüyorum;

1-ph yüksek olunca verdiğin gübre sadece fazladan yük oluyor bitkiye, onu çözemiyor, ememiyor.besin toprakta kalıp bitkiyi kitliyor.

2- henüz daha 1-2 haftalık diye tahmin ediyorum ufaklık. toprak besin içerikli ise, bu aşamadaki bitkiye gübre vermen köklere zarar veriyor dostum. kök geliştirici dışında onun hiçbir ihtiyacı yok şuan. üstelik start paketinde grow-bloom- kütle artırıcı var. 3ü de aşırı fazla bu bitki için.

şimdi flush at desem, öyle küçük ki, kökler bunu kaldıramayabilir. yapacağın en iyi tedavi, önümüzdeki 2-3 sulama döneminde ph ayarlı su ver ve gübreden uzak dur. sonra yine foto at bakalım durumuna. litre başı 2-3 ml beyaz sirke ekle suyuna cihaz gelene kadar. daha makul bir seviyeye çekecektir

SpaceX

Üye
Toprak eski - yeni ise ikisinde de çoğu zaman bu olabiliyor, var olan toprak içinde gübre fazla gelmiş olabilir, burada yapacağın şey saksıyı tamamen sulamak değil bu bitkinin kökleri daha çok yok 300 ml su versen çevresine yeterlidir. Toprak eski ya da karışım ise bu durum oluşur. Hiçbir sıkıntı yok, 1, 2, sulama lt başına 1ml cal-mag kullan sıkıntı geçecektir. Gübreye başlamak için 2 hafta bekle, toz yarasa gübresi kullanırsan çok faydalı olacaktır. Çok sulama yapıyor olabilirsin - toprağın tamamını ıslatmaya çalışıyor da olabilirsin- Ph dengesizliği yaprakları sarartır, aynı şekilde ph ayarlanamadığı için besini olduğu gibi sindiremez bu da kalsiyum magnezyum eksikliğine götürür
bunun belirtisi açık yeşil-sarı yapraklardır. Benek benek kırmızı-kahverengi dokular oluşursa bilgi cal-mag kullanman şart. Ph ayarlayamıyorsan 1lt suya 3 damla sirke koyup karıştırıp öyle sulama yapmanı öneriririm şebeke suyu ile. Ciddi bir sıkıntısı yok, korkma. Kola şisesine kes, üstüne delikler aç, sera etkisi yapsın nemini korusun ihtiyacını kendi görecektir.
Çok sulama yapmıyorum aslında 1 litre suyu 3 saksıya dağıtıyom. Ama gübreli su plagron starter set ph ayarlamadan yapıyorum bu işlemi. Buhar makinesi var serada.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka zaten şuanki aşamada fazla suya ihtiyacı yok. ben bu aşamadaki bitkiye 300-350 ml bile vermiyorum, gübre hiç vermiyorum. nem 80 altına düşmediği sürece, 4 günde 1 su versen bile sorun yaşamazsın. ama gübreye şimdilik bulaşma kanka

SpaceX

Üye
kanka gübre yanığı. 2 sebebi olduğunu düşünüyorum;

1-ph yüksek olunca verdiğin gübre sadece fazladan yük oluyor bitkiye, onu çözemiyor, ememiyor.besin toprakta kalıp bitkiyi kitliyor.

2- henüz daha 1-2 haftalık diye tahmin ediyorum ufaklık. toprak besin içerikli ise, bu aşamadaki bitkiye gübre vermen köklere zarar veriyor dostum. kök geliştirici dışında onun hiçbir ihtiyacı yok şuan. üstelik start paketinde grow-bloom- kütle artırıcı var. 3ü de aşırı fazla bu bitki için.

şimdi flush at desem, öyle küçük ki, kökler bunu kaldıramayabilir. yapacağın en iyi tedavi, önümüzdeki 2-3 sulama döneminde ph ayarlı su ver ve gübreden uzak dur. sonra yine foto at bakalım durumuna. litre başı 2-3 ml beyaz sirke ekle suyuna cihaz gelene kadar. daha makul bir seviyeye çekecektir
Dostum bende ph diye tahmin ediyorum dediğiniz gibi yaparım çeşme suyuna 2 - 3 damla sirke ilave edib ne kadar bekletmem lazım yada bekletme gereği duyuyomusunuz? Aynen 2 haftalık 16ci günlerinde.

SpaceX

Üye
kanka zaten şuanki aşamada fazla suya ihtiyacı yok. ben bu aşamadaki bitkiye 300-350 ml bile vermiyorum, gübre hiç vermiyorum. nem 80 altına düşmediği sürece, 4 günde 1 su versen bile sorun yaşamazsın. ama gübreye şimdilik bulaşma kanka
Nem gece ve gündüz nasıl olması gerekiyo kaç olması lazım?

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankacım çeşme suyunu şimdiden şişe mi kova mı neye koyuyorsan koy beklesin 1-2 gün, içindeki klor gazı buhar olup uçsun. sulama yapacağında da sirkeyi ekle iyice karıştır suyla birleşsin ve sulamanı yap. nem en az 75 max 90 olacak şekilde gece gündüz, 80-85i koruyabilirsen en iyisi. ama çiçeklenme döneminde 40-55 aralığına çekeceksin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** ***** ***** ********* ****** *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    +1
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha******** *** ***** ***** ***** ********* ******
    *** **** hahahaha*** ***** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha
  • needrich10 needrich10:
    ** ****** ********* **** ******* **** hahahaha*** ****** **** ********* ******** ****** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******* ****** ******** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
    needrich10 needrich10: hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********