Yapraklarda sararma ve asagi bakma

shematomaniac

Yeni üye
Abiler herkese iyi gunler dilerim
25. gundeyim
yapraklarin bazilarinda sararma var sulamayla ilgili diye dusunuyorum bi fikrinizi almak istedim
baslangictan beri saski basi 50 ml su
totaline 1 er ml voodo ve b-52 koydum
3 gunde bir sulama
bu hafta blooom cycle basladim
micro grow bloom 2 ser ml
ayrica bi agac direkt yapraklari asagi donuk sekilde devam ediyo gariptir
calmag alicam baska yapilmasi gereken bir sey var midir gorselleri ekliyorum alta

Son düzenleme:

shematomaniac

Yeni üye
Abiler herkese iyi gunler dilerim
25. gundeyim
yapraklarin bazilarinda sararma var sulamayla ilgili diye dusunuyorum bi fikrinizi almak istedim
baslangictan beri saski basi 50 ml su
totaline 1 er ml voodo ve b-52 koydum
3 gunde bir sulama
bu hafta blooom cycle basladim
micro grow bloom 2 ser ml
ayrica bi agac direkt yapraklari asagi donuk sekilde devam ediyo gariptir
calmag alicam baska yapilmasi gereken bir sey var midir gorselleri ekliyorum alta

@istr @VendettaX @pineapple express

kanka ilk basta oyleydi bloom a gecince yeni takviyelerle 150 er ml e cikarttim
Kanka cok az su veriosun , 150 ml suya 2ml gubre vermedin inlsh,
Gubre oranlari ltye gore yapilo biliosindur.
Saksin kac lt ise 4 te 1 kadar su hazırla atıyorum 10 lt saksin 2.5 lt saksi basina su hazirla.
Alttan akana kadar sulamani yap, topragin cok kuru olduğu icin sulamani cok yavas sekilde yap nerseyse damla damla gibi iyice tum toprak suya doysun ama haldur huldur dokme yarik olmustur akar ordan yaniltir seni ,
Sulamadan once elinle kaldir saksiyi ağırlığını aklında tut, suladiktan sonra tekrar kaldir ağırlığı eski haline yakın olana kadar su verme kac gunde kurursa,
Eger 4 5 gunde kurumuyosa ya toprak drenajin kotu yada havalandirman iyi değildir.

shematomaniac

Yeni üye
Kanka cok az su veriosun , 150 ml suya 2ml gubre vermedin inlsh,
Gubre oranlari ltye gore yapilo biliosindur.
Saksin kac lt ise 4 te 1 kadar su hazırla atıyorum 10 lt saksin 2.5 lt saksi basina su hazirla.
Alttan akana kadar sulamani yap, topragin cok kuru olduğu icin sulamani cok yavas sekilde yap nerseyse damla damla gibi iyice tum toprak suya doysun ama haldur huldur dokme yarik olmustur akar ordan yaniltir seni ,
Sulamadan once elinle kaldir saksiyi ağırlığını aklında tut, suladiktan sonra tekrar kaldir ağırlığı eski haline yakın olana kadar su verme kac gunde kurursa,
Eger 4 5 gunde kurumuyosa ya toprak drenajin kotu yada havalandirman iyi değildir.
yok kanka 8 saksi var 1 lt den fazla totali
senin dedigin sistem flashlama degil mi toparlasin diye mi diyosun yoksa hep mi oyle olmaliydi ben hic oyle yetistirmedim bugune kadar o yuzden

shematomaniac

Yeni üye
Flus işi gübreden arindirma icin saksi lt nin 10 kati kadar verip yikama kanka,
Her sulamanda alttan su bardagi kadar su akıtıyorum ben zaten olmasi gerekende o .
anliyorum kanka ama garip olan su ki benim de 3 agacta bu durum var digerleri de ayni sistemde ama saglamlar sukur o yuzden karisti kafama onlara fazla mi kacti acaba diye burdan sonra ne yapmali o da onemli
bugun 3. gun sulama yapicam kuruduysa toprak suan gecede 5 te baslicak

anliyorum kanka ama garip olan su ki benim de 3 agacta bu durum var digerleri de ayni sistemde ama saglamlar sukur o yuzden karisti kafama onlara fazla mi kacti acaba diye burdan sonra ne yapmali o da onemli
bugun 3. gun sulama yapicam kuruduysa toprak suan gecede 5 te baslicak
Kanka saksiyi komple suluman lazim artik senin, digerleri iyi diosan onlarda yarın öbürgun sikinti cikarir. Sulama konusu dolu forumda göz gezdir kanka , ne kafana yatarsa ordan devam.
20 lt saksida 1 bitkim var 7 lt su veriom 3 gunde bir ben . Sen 8 bitkiye okadar su vermion burda bi terslik var :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ********* **** ****** ********* *****