Yapraklarda sararma yanma noktaları ve kıvrılma

Growers007

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle selamın aleykum 33 günlük amnesia haze xxl auto bitkim son 1 haftadır sararma yapraklarda leke ve somek yapraklarının uçlarında kıvrılma oluyor ph 6.8 hazır su kullanıyorum dun 1.5liteye 5 ml revive ekleyerek verdim fakat yapraklar kuruyor gibi gözüküyor fotoğraf ekliyorum yardımcı olurmusunuz caresizim şimdiden yardımlarınız için tesekkur ederim 

https://imgur.com/a/gHJF8Fj

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Kanka hazır suda  olsa  ph doğru olmayabiliyor  bi ph ölçer alıp  ölçerek vermeni  öneririm bi çok marka var yazan değerlerden farklı çıkıyor.

Growers007

Yeni üye
Ph mı diyorsun yani sorun dostum başka birşey yok mu bitkide magnezyum eksikliği gibi veya başka birşey ? 

Ü

Üye silindi 13123

Guest
kanka  ph  uygun olmazsa  bitki o eksik olanı ememez  oda bu duruma sebebiyet verir  bi ph ölçer alman şart .Demek istedim aynı su ile  magnezyumu fazlada versen çözüm deil ph uygun olmadıgı için bitki gene ememeyecektir suyun ph değerinin uygun olup olmadıgını kontrol  etmen lazım .

Ü

Üye silindi 13123

Guest
Tabiki sonucta bitki blomda yapraklanmıyor artık  mevcut yapraklarda giderse bitki ölür bi ph ölçer ve callmag almanı öneririm.

NabicazBeKamil

Yeni üye
Bitkilerin yapraklarını dikkatlice izledim. Kasiyum Magnezyum eksikliği bi kere göstermiş Bir ihtimal '[font=Arial, "Helvetica Neue", Helvetica, sans-serif]Manganez' eksikliği de olabilir. [/font]. O kahverengi yuvarlak lekecikler onu ifade ediyor.
Beyaz beyaz pudra gibi olan hafif sarımtrak gibi de ama sanki beyaz toz küf dediğimiz problem var. Fakat sarı yaprak lekesi denen hastalıkta olabilir gibi duruyor. Bu durum için kötüleşmiş yaprakları tamamen kahverengiye dönmüşleri çıkart tesisten. Ve nemi dengele yapraklar birbirine deymesinler.
Yapraklara bir mantar ilacı nemden etkilenmiş bitkiler için spreyleyerek uyguladığın ilaçlar var. Ben Neem yağı kullanmıştım hafiften beyaz toz küfü attım 1 haftada küüktü bitkiler ama 2-3 haftalıkken yapmıştım bunu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • H happyworld:
    *** hahahaha ********* ***** **** hahahaha ******** ** ********** ******** ********* ****** hahahaha****** ****** ****** ******* hahahaha ******* hahahaha* ********* **
  • H happyworld:
    ****** hahahaha* ********** ******** *** ***** ********** ** *** ****** ******* ****** ******* ********** ** *** ****** ****** ******* ******* **** ********** ********* ***** hahahaha**** hahahaha* ******* ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ******* hahahaha********* **** ******* **
  • H happyworld:
    ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* ********* ********** ******* ********** ********** ****** ********
    H happyworld: ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* *********...