Yapraklarda solma aşağı sarkma

XQS

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar sabah kalktığımda bu sorunlu karşılaştım dün akşam gübreli su verdim ilk defa  ,renk değişimi daha önceden başlamıştı var mı bir çare nedendir :(
IMG-20200416-163655.jpg

XQS

Yeni üye
beyler biraz araştırdım magnezyum eksikliği gibi duruyor sizin düşünceniz nedir ilk gübremi dün verdim tanga göre gidiyorum bloom a ve b verdim 4 lt 4 er ml verdim umarım yakında düzelir başka bir sorun kestiremiyorum çünkü :/

cagri

Yeni üye
kolay gelsin kanka ustten resim cekseydin birde normal isikta cekersen daha gorunebilir olur. kacgunde bir sulama yapiyorsun? hengi gubreyi ne kadar veriyorsun?ne sicaklik ne kadar?
bunlarlari yazarsan daha iyi yardimci olunur.

XQS

Yeni üye
Cvp: Yapraklarda solma aşağı sarkma

cagri' Alıntı:
kolay gelsin kanka ustten resim cekseydin birde normal isikta cekersen daha gorunebilir olur. kacgunde bir sulama yapiyorsun? hengi gubreyi ne kadar veriyorsun?ne sicaklik ne kadar?
bunlarlari yazarsan daha iyi yardimci olunur.
 Kanka resmi cekicem cok sagol 
sulama saksi kurudukca yapiyorum 13. Gundeyim tangin takvimine gore gidiyorum 
sicaklik 23 25 derece 
45 civari nem , makinem geliyor 
sens bloom a ve b 
Sulamayi dün 4 lt yaptim  ilk defa dun verdim gubreyi sen si bloomdan a 4 ml b 4 ml karistirip verdim gubreleme biraz gec oldu toprak kurumadigi icin ondan dolayi mi acaba besinsiz kaldi toprak light mix :/

batuhanmert

Yeni üye
Kanka çiçek bu kadar küçükken gübreyi çizelge in yarısı kadar ver fazla gübre den olmuş sanırım

Escop952

Yeni üye
Kanka magnezyum eksikliği yaprakların sararması cal-mag ver düzelmezse eğer. 1 lt suya 2 ml cal-mag koy spreyle yapraklara düzelir
Toprakta ph dengesizliği varsa magnezyumu alamaya biliyor sprey olayı bu yüzden kanka yapraktan alsın diye

XQS

Yeni üye

batuhanmert' Alıntı:
Kanka çiçek bu kadar küçükken gübreyi çizelge in yarısı kadar ver fazla gübre den olmuş sanırım
Sağol kanka gubrelemeye baslayali daha yeni 24 saat oldu bakalim cok sagol bilgi icin :) 
Escop952' Alıntı:
Kanka magnezyum eksikliği yaprakların sararması cal-mag ver düzelmezse eğer. 1 lt suya 2 ml cal-mag koy spreyle yapraklara düzelir
Toprakta ph dengesizliği varsa magnezyumu alamaya biliyor sprey olayı bu yüzden kanka yapraktan alsın diye
Tamam kanka cok sagol elimde cal mag yok su anda ekstra bir alternatif var mi , cal mag gelene kadar idare etsem yumurta suyunu falan veriyorlardi ?

szrlkrsii

Müptezel
kanka gübre için erken değil mi 4 ml vermişsin bi de.

1.5 ml ver geç sıkıntı boşa gübre iyi bi bok değil cok vermektense az ver

cagri

Yeni üye

Kankalar anlatmis zaten ama Sensi Bloom a ve b kullaniyorsan. Bloom ciceklenme donemi icin kullanilir.  Buraya besin tablosunu koyucam.kirmizi isaretli olan yerlerer dikkat et. Bence bir sure sadece su ver, cesme suyu kullaniyorsan en az 1-2 gun beklet ki icindeki klor ucsun.onun disinda Calsium yoksa elinde haslanmis yumurta suyu kullanabilirsin ama soguduktan sonra uygula bitkiye.Buyutmek icin acele etme ilk 1 ay gubre fazla gelebiliyor. dikkat et yakma bitkiyi yakma emegin bosa gitmesin.
elinde sensi set mi var yani sensi grow-sensi bloom ayri ayri kullan karistirma.
kolay gelsin.

Besin tablosu
https://imgur.com/a/NCjnpOt

XQS

Yeni üye

szrlkrsii' Alıntı:

Kanka tangin takvimine gore gidiyorum ripley in konusu 
Lt basi bloom a ve b yani toplam 2ml 
Bloom a 1ml /1lt
Bloom b 1ml/1lt
Seklinde  sagol kanka 

cagri' Alıntı:
Kankalar anlatmis zaten ama bitcoin Bloom a ve b kullaniyorsan. Bloom ciceklenme donemi icin kullanilir.  Buraya besin tablosunu koyucam.kirmizi isaretli olan yerlerer dikkat et. Bence bir sure sadece su ver, cesme suyu kullaniyorsan en az 1-2 gun beklet ki icindeki klor ucsun.onun disinda Calsium yoksa elinde haslanmis yumurta suyu kullanabilirsin ama soguduktan sonra uygula bitkiye.Buyutmek icin acele etme ilk 1 ay gubre fazla gelebiliyor. dikkat et yakma bitkiyi yakma emegin bosa gitmesin.
elinde bitcoin set mi var yani bitcoin grow-bitcoin bloom ayri ayri kullan karistirma.
kolay gelsin.

Besin tablosu
Kanka cok sagol calmag siparis verecegim tangin tablosuna gore gidiyorum orda ripleyin acikladigina gore bloom dusuk oranda kullaniyorlar kullanim aveb 1 er ml olacak sekilde yardimlariniz icin sagolun ama kafam cok karisti , iyi anlatamadim :D
Su konuyu acikliga kavustursak kendimi salak gibi hissediyorum :/

cagri

Yeni üye

XQS' Alıntı:
szrlkrsii' Alıntı:

Kanka tangin takvimine gore gidiyorum ripley in konusu 
Lt basi bloom a ve b yani toplam 2ml 
Bloom a 1ml /1lt
Bloom b 1ml/1lt
Seklinde  sagol kanka 

cagri' Alıntı:
Kankalar anlatmis zaten ama sen si Bloom a ve b kullaniyorsan. Bloom ciceklenme donemi icin kullanilir.  Buraya besin tablosunu koyucam.kirmizi isaretli olan yerlerer dikkat et. Bence bir sure sadece su ver, cesme suyu kullaniyorsan en az 1-2 gun beklet ki icindeki klor ucsun.onun disinda Calsium yoksa elinde haslanmis yumurta suyu kullanabilirsin ama soguduktan sonra uygula bitkiye.Buyutmek icin acele etme ilk 1 ay gubre fazla gelebiliyor. dikkat et yakma bitkiyi yakma emegin bosa gitmesin.
elinde sen si set mi var yani bitcoin grow-bitcoin bloom ayri ayri kullan karistirma.
kolay gelsin.

Besin tablosu
Kanka cok sagol calmag siparis verecegim tangin tablosuna gore gidiyorum orda ripleyin acikladigina gore bloom dusuk oranda kullaniyorlar kullanim aveb 1 er ml olacak sekilde yardimlariniz icin sagolun ama kafam cok karisti , iyi anlatamadim :D
Su konuyu acikliga kavustursak kendimi salak gibi hissediyorum :/

Aynen kullanilir dogru ama sen 4ml verdigin icin bir sure su ver dedim az miktar evet kullanilir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha **** *** ****** ********* ********** ****** ****** ******** ********* ****** **
  • L Levrekbaz45:
    **** ********* **** ******** *** ***** hahahaha***** ***** ***** ***** ******* ********* *** ****** *** ********** ******* ******** ********** *********
    **** ********* **** ******** *** ***** hahahaha***** ***** ***** ***** ******* ********* *** ****** *** ********** ******* ******** ********** hahahaha**** ********** *** *****
  • L Levrekbaz45:
    **** ****** *** **** hahahaha** **** *** ******* ****** ******* **** ******* hahahaha**
  • L Levrekbaz45:
  • K Krall34:
    hahahahahahahaha
  • K Krall34:
  • K Krall34:
  • L Levrekbaz45:
    *** ** * ***** ******* *** *** ********* **** ****** ** ******** ***** hahahaha***** ******* ********** ****
  • L Levrekbaz45:
    **** ********* ********* *** ** ** **** ********* *** ******** **** hahahaha* ***** *****
  • ax-b ax-b:
    ********** ********** hahahaha ***** ***** hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahahahahahaha ****** hahahaha*
  • K Krall34:
  • L Levrekbaz45:
    ********** ********** hahahaha ***** ***** hahahaha* ** ******** ***** *** ****** **** ******** ********** * ** ***** ********* ******* hahahaha ***** ********* ********* ***** ***** ******* ********** hahahaha* ****** ******* ******* ******* ****** ****** ***** ******** ******* **** ******* ********* ****** ****** *** *** **** **** ****** *****
  • lavrens lavrens:
    ****** **** ******** *** ****** ** ******** ***** *** ****** **** ******** ********** * ** ***** ********* ******* hahahaha ***** ********* ********* ***** ***** ******* ********** hahahaha* ****** ******* ******* ******* ****** ****** ***** ******** ******* **** ******* ********* ****** ****** *** *** **** **** ****** *****
  • lavrens lavrens:
    ** ******** hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ** **** ****** hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha ***** ********* ********* ***** ********** **** *** hahahaha** ****** hahahaha* hahahaha*
  • Y Yer1n7kat6:
    hahahahahahahaha
    Funny1Joint Funny1Joint: ****