Yapraklarda sorun var

Regu

Kıdemli Üye
Kankam kullandığın ışık nedir çok mu yakın bitkiye
Nem
Sıcaklık
Bitki kaçıncı günde
PH ayarlıyor musun
Ne kadar detay verirsen o kadar iyi olur

Meraklı34

Yeni üye
Kanka 600w shp ışık altında 14. Gün nem 73 işi 23 24 arasında gidip geliyor ph ayarlı 2 gün önce verdin 6.3 ph

Regu

Kıdemli Üye
Kanka 14 günlük bitkiye 600 watt 60 cm den verilir mi emin değilim bende konuyu takipteyim

Meraklı34

Yeni üye
Yükseltmek mi lazım alcaltmak mi kanka altında tek bitki yok sonucta 60 cm diye biliyorum ama önerilere açığım
@silas kanka aydınlat bizi

Meraklı34

Yeni üye
Öyle yapıyorum kanka zaten de böyle olunca morelimi bozdu çözemedim teşekkürler yardımın için yarın tekrar guncellerim konuyu bakalım nasıl olcaklar

mandarine

Ordinaryüs
kanka bitkinde sadece bir semptom yok. saksı değiştirdiğini bilmesem toprakta bir sıkıntı var kökler sorun yaşıyor derdim. öyle de oluyor ama bunun sebebi saksı değişimi. yamuk yumuk duruyor ya o toparlayacak ama ışık stresi hiçbir yere gitmeyecek ışığını yükseltmezsen. bana ışık yüksekliği konusunda güven çünkü ilk growda önerilerle ben de hpsyi yakın tuttum ve bitkiler az kalsın gidiyordu. çiçeğe kadar hps taş çatlasa 60 olmalı ama sen şuanda bitkinin desteğe ihtiyacı olduğu için 75-80 civarlarına çıkarmalısın. yaprakların sıcak ve ışık şiddeti stresini baya yaşıyor. aynı zamanda çok fazla gübreleme ve susuzluk semptomları göstermiş. hps yakın olduğu için senin ölçtüğün nem miktarı bitkidekiyle aynı değildir çünkü yapraklar bu yakınlıkta hpsnin altında nem tutamıyor. kanka hps ışıkta çok fazla infrared ışınlar var ve infrared ışınlar moleküler arası boşluklardan rahatlıkla sızabiliyor dalga boyları geniş olduğu için. yani yaprağın altında gölgedeki yaprağın ve onun altındaki yaprak bile yiyor o ışığı. bu da az sulama sempotmuna sebep olmuş olabilir veya aynı zamanda az suluyorsan o da ekstra eklemiştir üstüne. şimdi senin yapman gereken ışığı 80 cm ye çekmek ve bir dahaki sulamanda önce boş ph ayarlı su ile saksıdan bir litre taşacak kadar sulayıp sonra besinli suyunu vermek. sonra kuruyana kadar bekler ve kuruduktan sonra bir gün daha bekleyip normal sulama düzenine dönersin. ama saksıdan su taşırmaya özen göster.

Ü

Üye silindi 22791

Guest
kanka bitkinde sadece bir semptom yok. saksı değiştirdiğini bilmesem toprakta bir sıkıntı var kökler sorun yaşıyor derdim. öyle de oluyor ama bunun sebebi saksı değişimi. yamuk yumuk duruyor ya o toparlayacak ama ışık stresi hiçbir yere gitmeyecek ışığını yükseltmezsen. bana ışık yüksekliği konusunda güven çünkü ilk growda önerilerle ben de hpsyi yakın tuttum ve bitkiler az kalsın gidiyordu. çiçeğe kadar hps taş çatlasa 60 olmalı ama sen şuanda bitkinin desteğe ihtiyacı olduğu için 75-80 civarlarına çıkarmalısın. yaprakların sıcak ve ışık şiddeti stresini baya yaşıyor. aynı zamanda çok fazla gübreleme ve susuzluk semptomları göstermiş. hps yakın olduğu için senin ölçtüğün nem miktarı bitkidekiyle aynı değildir çünkü yapraklar bu yakınlıkta hpsnin altında nem tutamıyor. kanka hps ışıkta çok fazla infrared ışınlar var ve infrared ışınlar moleküler arası boşluklardan rahatlıkla sızabiliyor dalga boyları geniş olduğu için. yani yaprağın altında gölgedeki yaprağın ve onun altındaki yaprak bile yiyor o ışığı. bu da az sulama sempotmuna sebep olmuş olabilir veya aynı zamanda az suluyorsan o da ekstra eklemiştir üstüne. şimdi senin yapman gereken ışığı 80 cm ye çekmek ve bir dahaki sulamanda önce boş ph ayarlı su ile saksıdan bir litre taşacak kadar sulayıp sonra besinli suyunu vermek. sonra kuruyana kadar bekler ve kuruduktan sonra bir gün daha bekleyip normal sulama düzenine dönersin. ama saksıdan su taşırmaya özen göster.
Kanka 400 watt hps kullanıyorum. 1 aydır vegde olan çiçeğe, senin hesabına göre 40 -50 cm mesafeden mi vermemi önerirsin?
Çiçekte kaç cm den önerirsin?

Yapraklar nem zor tutar bilgisi dahilinde de ,ortamın nemini de önerilen seviyeden 5-10 daha fazla mı tutmamı önerirsin?
Yorumları. İçin teşekkür ederim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ** ******* *****
    **** ***** ******** hahahaha hahahaha*** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ** ***** **** ******** ***** ******* ******* hahahaha**** **** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ****** hahahaha*** hahahaha* **** hahahaha*
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ***** hahahaha***
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** hahahaha ****** ********** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha* hahahaha** *** *** ******** hahahaha**** ** ********
    **** ******** **** ******** ***** ******** ****** ** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** hahahaha ***** ********** hahahaha*** **** ****** ** ******* ****** ***** ********* hahahaha ********* ******* ****** ******* **** hahahaha*
    ********* ** ****** ****** ***** hahahaha* ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    *** ***** hahahaha** ** **** ****** ******* hahahaha***** ******** ******** **** ******** ***** ******** ****** ** **
    ***** ***** ****** ***** ** ****** ** ********** ** ****** *** * **** ********
    ******** ******** ****** hahahaha* ****** ****** ***** ***** ******* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    * ***** ******* hahahaha* ******* ***** ***** ****** *******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahahahahahaha
    Ü Üfürükçü gargamel: hahahahahahahaha