Yapraklarda sorun var

sertug

Yeni üye
https://imgur.com/a/703TDCU
703TDCU

https://i.imgur.com/kRvTYrZ.jpg

Merhaba sanki yanık gibi sorun nedir ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen

Psychedelic81

Yeni üye
Cvp: Yapraklarda sorun var

sertug' Alıntı:
https://imgur.com/a/703TDCU
703TDCU

https://i.imgur.com/kRvTYrZ.jpg

Merhaba sanki yanık gibi sorun nedir ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musunuz lütfen

Merhaba kanka. Hasatın bol olur umarım. Burada çözüm için 3 yolun var.

1- Gübreli sulamaya başladın mı? Başladıysan gübre markasının verdiği kullanım tablosuna uyarak gitmeyi dene. Bitkin daha çok genç bir hafta bekleyip, gübreli sulamaya geçebilirsin.

2- Verdiğin suyun ph değeri. Doğru oranda ph değeri ile sulama yapman gerek. Bitkini strese sokmaman gerek. Çok fazla sulamaman da lazım. Toprağın suya ihtiyaç olduğunu 2 yöntemle anlayabilirsin.

Parmağını toprağa yarım cm sokarak toprağın nem ve ıslaklığını hissetmek.

Toprağın suladıktan sonra ki ağırlığını hafızana kaydedip, kuruyunca zaten saksı hafif olacaktır. Saksının ağırlığından suya ihtiyaç olup olmadığını bu şekilde de anlayabilirsin.

3- Toprağın durumunu kontrol etmen gerek.

Böyle durumlarda bitkin hakkında daha çok bilgi vermelisin gübre kullanıyor musun, toprağın ne, ısı nem ne durumda, ışık gücü ne kadar vs. böylelikle daha doğru ve hızlı cevap alabilirsin, iyi forumlar.

sertug

Yeni üye
Merhaba bitkim 1 haftalık daha gübre başlamadım auto somango nem 50 ile 60 civarı ısı 29 derece toprak compo saba kullanıyorum ışık 400 w metal

Yardımlarınız için teşekkür ederim bu bir hastalık vs değildir demi söylediklerimizi yaptığımda düzelir mi

Psychedelic81

Yeni üye

sertug' Alıntı:
Merhaba bitkim 1 haftalık daha gübre başlamadım auto somango nem 50 ile 60 civarı ısı 29 derece toprak compo saba kullanıyorum ışık 400 w metal

Yardımlarınız için teşekkür ederim bu bir hastalık vs değildir demi söylediklerimizi yaptığımda düzelir mi

Genellikle dediklerimize uyarsan fazla sorunun olmayacaktır. 400w ışık şu aşamada kullanmanı tavsiye etmiyorum 1 haftalık bitki için. 29 derece olan ısıyı biraz daha düşürebilir ve nemi %70-80  oranına getirirsen daha iyi durumlara gelecektir.

yorgun

Yeni üye
kalsiyum, magnezyum eksikliğinden olabilir.
biraz erken gibi duruyor fakat, 
erken önlem almakta da fayda var.
Extra calmag içeren besin takviyesi verebilirsin.

cannabis16

Ordinaryüs

yorgun' Alıntı:

olum bi boktan haberin yok,her naneye yorum yapıyorsun bilirkişi gibi..
insanlar bu yorumları okuyorlar,doğru bilgi zannedip yanlış tarafa yönlenecekler..
neyin gübresi lan bukadarcık bitkiye

sertug' Alıntı:

Psycdelic arkadaşım güzel yazmış şu aşamada 400w için erken..bitkiyi bi hafta 10 gün kadar florasan veya cfl altında tutman onun hayata hazırlanması açısından daha iyi..yok eğer illa 400w kullanacaksan ışığı 1 metre kadar yukarıda tut 
bitkinde hiçbir sorun yok,o yaprak dediğin şey aslında çenek..yani tohumun içinde zaten varolan bi parça..ben tohumdan başını kurtarmaya çalışırken bazen yırtılıyor onlar,seninkinde renk değişik gibi olması gayet doğal..bitkin zımba gibi..
compo sana kullandığın için ayrıca tebrik ederim,biobizzden daha kaliteli topraktır..fidene 15 gün kadar yetecek gübreyi zaten barındırır.
nem ise bence gayet uygun..%40 ve aşağısında ne hasatlar aldım,senin değerlerin gayet güzel,nemi dert etme..
hasadın bol olsun!

yorgun

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
yorgun' Alıntı:

insanlar bu yorumları okuyorlar,doğru bilgi zannedip yanlış tarafa yönlenecekler..

Anten reçetenin 3/1i kadar verirsen, eskiye nazaran çok daha diriliyor.
Kazmanın tekisin sen. Millet tohumu daha çatlar çatlamaz All-mix toprağa atıp, ek gübre dayıyor
Önce önerdiğim besinin, ne işe yaradığını öğren. 
Nickin bile çalıntı, qöt lalesi

cannabis16' Alıntı:
yorgun' Alıntı:

yavşağa bak sanki ayı boku ver dedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ** ****** ***** ******** ********** ********* ******** hahahaha ********* *** **** ***** ***** ******** ******** ***** ** ******** ****** ***** **** ******* ******* ** ****** ******* *** *** ** ** ****** *** **** *** **** *********
  • Ates31 Ates31:
    ****** hahahaha ****** hahahaha** ****** **** ******
  • Night owl Night owl:
    **** *** ***** **** * **** ***** ** ****** ***** ******** ********** ********* ******** hahahaha ********* *** **** ***** ***** ******** ******** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Ates31 Ates31:
    ** ******* ******** ********* *** ***** ********* hahahaha***** ** *** ** **** **** hahahaha**** **** ** **** ********** ***** ** ******** ***** ********* ** ***
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ***** ****** ***** hahahaha*** **** *** ****** ***** ******* * **** ***** **** ****** **** ******
  • Night owl Night owl:
    *** ***** ***** ********* hahahaha***** ** *** ** **** **** hahahaha**** **** ** **** ********** ***** ** ******** ***** ********* ** ***
    +1
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ***** ** *** ** hahahaha* **
  • H Holland*:
    ***** ***** ********* ******* hahahaha ******* ********** **** ********* ******** ******

hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ******* * ****** hahahaha ***** ********** ***
  • H Holland*:
    ********* ***** ***** **** ***** ** **** *** **** * ******* ****** ***** ** ******** ** ********** *** ***** hahahaha* ** ******* *****
  • H Holland*:
  • D despotdes:
    hahahaha ******* ***** hahahaha
  • Emmy Emmy:
    ******** **** *** ** ***** ***** hahahaha********** ******* ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
  • ghostt7 ghostt7:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******* ** hahahaha ***** **********