Yapraklarda ve pistillerde yanma var!

Üstadlar merhaba Keyfiniz bol olsun

çiçeklenme 4. Hafta kabin içi sıcaklık 22derece(karanlık) 26derece(aydınlık) nem %70 ortalama white widow (photo) bitkilerimin pistilleri önce beyaz ve şişkindi şimdi kahverengileşti ve inceldi yanmış gibi. İkinci foto sağlıklı olan.

bu doğal bir süreç mi yoksa bişeyleri yanlış mı yapıyorum?

ayrıca genel olarak bakıp yorumlarsanız çok sevinirim. İlk hasadım çünkü :)

son olarak yapraklarımın uçlarında gübre yanığı olduğunu tahmin ettiğim yanıllar var dün Yaptığım sulamadan sonra oldu çünkü. Flush yapmam şart mı çünkü taşımam zor olacak.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim hasatınız bol olsun <3

@HighMann
@higthead
@Abu Hay'OT
@Tr@cyaLı

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum kızlar efsane trıkom basmıs super. Dunku sulamada ne gıbı hata yaptın eger kurtarılamaz bır hata yaptıysan acılen bos sulama yapabılırsın. Tabı once naptıgını yuazman lazım ve en son ne zaman bos sulama yaptın? Pistillerin kahverengılesmesı hasata dogru demek. Bıtkın 12-12 ye ne zaman aldın yanı bloom kacıncı gun?

Hocam 4. Haftada 12/12. 1 boş 1 dolu (gübreli, an sensi bloom perfect ph kullanıyorum) sulama yaptım. Dolu sulamamdan sonra böyle oldu. 2 3 boş sulama kafi gelir mi?

yardımın için çok saol üstad

@higthead

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum PPm olcerın varmı runoff yanı altan akan suyun ppm degerıne bakıyormusun? Sen ne olur ne olmaz onndekı sulama her zaman kac lt yapıyor ısen 2 katı boş sula dostum alttan baya aksın toprak rahatlasın acılsın.

Dostum PPm olcerın varmı runoff yanı altan akan suyun ppm degerıne bakıyormusun? Sen ne olur ne olmaz onndekı sulama her zaman kac lt yapıyor ısen 2 katı boş sula dostum alttan baya aksın toprak rahatlasın acılsın.
Eyvallah hocam bu akşam bir yıkayım toprağı. ppm ölçerim yok göz kararı yapmaya çalışacam. Ne olur ne olmaz sona kadar geldik düzgünce sonlandıralım bunu. Forum kuralları dahilinde mi bilmiyorum (değilse görmezden gelin lütfen) ama kabinin fotosuna bakınca kuru ağırlık olarak ne hasat alırım?

Dr.Otker

Üye
kanka konu dısında nacizane ısıgını neden oyle koydun ? kabnin 150 galiba neden uzunlamasına koymadın daha güzel verim almazmısn ?

kanka konu dısında nacizane ısıgını neden oyle koydun ? kabnin 150 galiba neden uzunlamasına koymadın daha güzel verim almazmısn ?
Evet 150 kullanıyorum kabini. Hocam ışığı koydum bitkiler ışığa göre dizildiler aslında. şimdi sen söyleyince düşündüm dediğin gibi de olabilir. Akşam flush atacam bitkilere senin dediğin gibi nasıl olur bir bakacağım. Yorumun için saol.

Dr.Otker

Üye
rica ederim, orumcegin ayakları bitkilere dedigim gibi daha iyi yayılır ısık .suan sol ve sag taraftakilerin kenar kısımlarına az umol gidiyor senin koydugun sekil. diger türlü daha cok hos olur iyi growlar bitkilerin güzel görünüyor kazsız belasız

rica ederim, orumcegin ayakları bitkilere dedigim gibi daha iyi yayılır ısık .suan sol ve sag taraftakilerin kenar kısımlarına az umol gidiyor senin koydugun sekil. diger türlü daha cok hos olur iyi growlar bitkilerin güzel görünüyor kazsız belasız
Sağol üstad son 4 haftaları kaldı sömekler gözüme zayıf görünüyor umarım şişerler. inşallah güzel bir hasat alırım. Keyfin bol olsun

Ü

Üye silindi 31054

Guest
@higthead kral seni de meşgul ediyorum ama 1 saate çiçeklerin yanına gitmiş olacağım. Flush yapayım mı yoksa 1-2 gübresiz sulama ile kurtarır mı? Senden bilgi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim

Konu içindeki mesaj 'Yapraklarda ve pistillerde yanma var!'
https://www.tohumsuz.com/threads/yapraklarda-ve-pistillerde-yanma-var.27312/post-302774
O sadece yaprak uçlarında ki yanma ise flushlık bir şey yok, ancak devam ederse çok fazlalaşır da yaparsın flush vs. Ben bu yüzden tablo yarı doz gidiyorum 1 haftada 2 sulama yapıyorum. Pistiller de ilk beyaz olur sonra kahverengileşir zaten bu böyledir bazıları dökülür kırılır tekrar çıkar vs. Ama çok fazla devam ederse flush atarsın son zamanlar bütün gübreleri temizlemek çok sıkıntılı bi süreç olur zamanın yok çünkü

esrarii

Müptezel
bencede flush a gerek yok , okadar kusur kadı kızındada olur , doğal süreç uçlar biraz yanar ama zararı olmaz , bu haftalarda çok hassas özellikle gübre vb ye , bi flushla geri gidecek hassaslıkta , ,dikkatli ilerle çok kurcalamamakta fayda var

Son düzenleme:
O sadece yaprak uçlarında ki yanma ise flushlık bir şey yok, ancak devam ederse çok fazlalaşır da yaparsın flush vs. Ben bu yüzden tablo yarı doz gidiyorum 1 haftada 2 sulama yapıyorum. Pistiller de ilk beyaz olur sonra kahverengileşir zaten bu böyledir bazıları dökülür kırılır tekrar çıkar vs. Ama çok fazla devam ederse flush atarsın son zamanlar bütün gübreleri temizlemek çok sıkıntılı bi süreç olur zamanın yok çünkü
İlk hasadım bu olabildiğince kitabına göre yapmaya çalışıyorum ama teoriden daha önemlisi pratiktir. Öğreniyoruz hocam yardımlarınızla. Çok teşekkür ederim. Bitki fiziksel stresi seviyor (lst, hst gibi) ama kimyasal stres sorun yaratıyor bildiğim kadarıyla. O yüzden biraz endişeliyim.

bencede flush a gerek yok , okadar kusur kadı kızındada olur , doğal süreç uçlar biraz yanar ama zararı olmaz , bu haftalarda çok hassas özellikle gübre vb ye , bi flushla geri gidecek hassaslıkta , ,dikkatli ilerle çok kurcalamamakta fayda var
Kurcalamaktan ziyade hassas dönemlerinde oldukları için yanlış birşey yapmak istemiyorum. Belirttiğim gibi ilk hasadım çok şey öğrendim öğrenmeye devam ediyoru. Çok teşekkür ederim hocam yorumun için.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **