Yapraklardaki Lekeler Cal-Mag mı?

Kankalar selam,

4. growuma başladım. Şuan 18. gündeler fotoyu sabah çektim. Genetik Auto Blueberry yurtdışı tohumu. Işık olarak mars hydro kullanıyorum. Işık mesafesi 70 cm falan ama çok ışık olduğu için mesafe yeterli sanırım bitki çok uzamıyor genel olarak ışığa ulaşım ihtiyacı yok. Bitkiye bikere AN serisi Grow a-b verdim 1 er ml 1 ltre suya, atami rootbastik, voodoo juice ve sensi cal mag verdim (Cal mag dün verdim genelde 18-25 günleri arasında bir iki kere veriyorum birdaha vermiyorum.

bana calmag gibi geldi ama sizce neden olabilir mantardan da şüphelendim.

Great Shark granülde kullandım toprakta

Kanka Ph dalgalanması aynısı bende de oldu. Önce belli belirsizdi sonra iyice sarardı. Fotoğraf iyice sararmış hali senin ki gibiydi. Çözüm basit kafana takma ph'ını ayarla devam et yeni gelen yapraklarda sorun yoksa bişey olmaz diye düşünüyorum

Eimal

Müptezel
Kanka, ph dalgalanması, azot eksikliği ve calmag eksikliği tespit ettim. Ustalar ne der bakalım

nebulaa

Yeni üye
kardeşim sadece ph sorunun var. besin sorunun yok. musluk suyu kullanıyorsan en az 3 gün bekletmelisin suyu. ph tam oturacaktır. sonra ph ölçümünü yap

Çeşme suyunu bekletmek bir şeye yaramaz sadece kloru uçurur ph düşmez beklemekle ph düşürücü yada limon tuzu kullan dostum ph a kesin çözüm o

OttoMan347

√SEFİR√
Bu vaka ph dalgalanmasına benzetemedim. Mozaik virüsüne benziyor ama bu virüs kenevirde gerçekten oluşuyor mu araştırılıyor. Mantardan da şüphelendim. İstersen sana mantar için bir tarif yazarım uygularsın zarsrı yoktur mantar yoksa da böcek de gelmez ve bitkiye hiç bir zarar vermez. Denemekte fayda var

Woppy

Ordinaryüs
Knk bendede olmuştu ph dalgalanması dan kaynaklı cesme suyunu dınlendırığ besin ve oh ayarlayıp vermeye devam et yeni yapraklar düzgün cıkarsa ph dandır 1 haftaya belli eder yeni yapraklar.

@Odin3479 kankam artırdım başta ürkek davranıyorum bitkinin durumuna göre hareket ediyorum teşekkür ederim.

musluk suyu kullanmıyorum kankalar hazır su phde ayarlıyorum 4. growum artık hata yapmamışımdır diye düşünüyorum phta bide hepsine aynı suyu veriyorum sadece bundan var bu durum

@OttoMan47 kanka valla olur yazabilirsen bide onu deneyelim

@TohumsuzEsrar üstadım yok mudur bir yorumun konuyla ilgili

OttoMan347

√SEFİR√
1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı nane aromalı sıvı sabun 1 tatlı kaşığı karbonat 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ekleyip 1 gün bekle ardından süzüp sprey şişesine doldur ama mutlaka süz tıkamasın. Sonra yapraklara 2 günde 1 spreyle eğer mantarsa kesin çözüm @higthead ustam faydasını gördü senin de işini çözer inşallah

1 lt sıcak suya tepeleme 1 çorba kaşığı toz tarçın 1 tatlı kaşığı nane aromalı sıvı sabun 1 tatlı kaşığı karbonat 1 tatlı kaşığı sıvı yağ ekleyip 1 gün bekle ardından süzüp sprey şişesine doldur ama mutlaka süz tıkamasın. Sonra yapraklara 2 günde 1 spreyle eğer mantarsa kesin çözüm @higthead ustam faydasını gördü senin de işini çözer inşallah
adamsın reyis ne diyebilirimki uygulayıp döneceğim

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T Tropikal.MR: ***