Yaprakta açık renk pütürümsü yapı

• Konbuyu başlatan Üye silindi 36700
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 36700

Guest
Arkadaşlar forumu kirletmek istemiyorum ama bunları sormam gerekiyor chatte yeterli kişiye ulaşamıyorum şimdiden kusura bakma admin
Bitki için tüm koşulları düzgünce sağlıyorum bu nedir yapraklar canlı güzel ama pürüzlü bir yapısı var

Shepard

Müptezel
Açık renk olması azot ihtiyacından kaynaklanıyor bitkin artık yaprak açmaya başlıyor 15 günlük aşağı yukarı bu bitki fotodan belli ediyor kendini. Bu dönemde tam doz bi tur gübre ver sonraki sulama ihtiyacına göre davranırsın. Azot fazlalığı olsaydı yaprak uçlarından yanmaya başlardı. Direkt ortadan yeşermeye başlamış bu reis biraz besin ver açız *** diyor sana :)

Shepard

Müptezel
Advanced Nutrients kullanıyorum ben bilmiyorum biobizzi ama Biobizz grow ve bloom olarak iyi ayrılması lazım reis A-B temel gübreler gibi 1 litre suluyorsan örneğin 1 ml a 1 ml b olarak ekle suya bakarsın ne tepki verecek her genetiğin tepki farklı oluyor çünkü

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Ayrıca mercimektir boku püsürü uğraşma ver elinde azot ne varsa AN Biobizz fark etmez
Kanka ben bir ara fazla gübreden yakınca korkuyorum bir şey vermeye
Advanced Nutrients kullanıyorum ben bilmiyorum biobizzi ama Biobizz grow ve bloom olarak iyi ayrılması lazım reis A-B temel gübreler gibi 1 litre suluyorsan örneğin 1 ml a 1 ml b olarak ekle suya bakarsın ne tepki verecek her genetiğin tepki farklı oluyor çünkü
anlafım kankam teşekkür ederim

Shepard

Müptezel
Kanka bok attigin teknigi usta da kullaniyor ben bas da prb nin azot oldugunu soyledim
Reis fark etmez senin dediğin gibi o işler biraz daha usta tekniği elinde çizelgesi olan adam an ya da biobizz ürünleri ile listeyi tutturamıyor bende bir gün senin dediğin organik işlere başlayacağım ama bu işler biraz zaman alıyor bunu öğrensin senin dediğine bi süre sonra gelecek zaten :)

deyorke

Moderator
Reis fark etmez senin dediğin gibi o işler biraz daha usta tekniği elinde çizelgesi olan adam an ya da biobizz ürünleri ile listeyi tutturamıyor bende bir gün senin dediğin organik işlere başlayacağım ama bu işler biraz zaman alıyor bunu öğrensin senin dediğine bi süre sonra gelecek zaten :)
Aynen kanka haklısın inan ben senin kadar bilgiye sahip değilim usta nın devası olan bitkileri görünce bir ilham geldi onun tekniğini uygulayıp başarmaya çalışıyorum kolay gelsin

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Kanka biliyosun ben de daha kendimi geliştirme aşamasındayım, şuan bitkinin yaprak durumuna göre ne anlatmak istediğini araştırıyorum.

sen de bi göz at belki yararlı bi bilgi yakalarsın
Kanka sıkıntıyı bulduk ya ph ayarlı suyla flush attım ondan sonra bitkiye çok az ölçek gübre verdim

Grow Muhabbetleri
Help Users
    kushspirit kushspirit: ****