Yaprakta Paslanmaya Benzer Leke Yardım.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka yazdigim sekilde ver, isiklar kapanmaya yakin bolca sik yapraklara. 15-20 dakika sonra yapraklar gene kup kuru olacak, yani yapraklar hemen emecek o suyu. Miktar tekrar yaziyorum. 1 lt suya 1 ml calmag, günde bir kere: taki yapraklar tek renk yesil olona kadar. Belki 3-5-7 kere vermek gerekir. Biradaki kistas yapraklarin tek renk yesil olmasi.

istr

Ordinaryüs
Kanka yazdigim sekilde ver, isiklar kapanmaya yakin bolca sik yapraklara. 15-20 dakika sonra yapraklar gene kup kuru olacak, yani yapraklar hemen emecek o suyu. Miktar tekrar yaziyorum. 1 lt suya 1 ml calmag, günde bir kere: taki yapraklar tek renk yesil olona kadar. Belki 3-5-7 kere vermek gerekir. Biradaki kistas yapraklarin tek renk yesil olmasi.
usta şimdi 4 saat karanlık kalacakları şekilde ayarladım, belki 6 saate zorlama şansım da olur, aradaki gelişim farkı fark eder mi? değer mi 6 saate zorlamaya

Yesil888

Ordinaryüs
bu yapraklardaki sorun fazla azot mudur kankam ? yani bir tabloda ne verdiğimi vs görerek yorum yaptığını düşünüyorum
bir parça aydınlatır mısın beni böyle düşünmenin sebeb

usta şimdi 4 saat karanlık kalacakları şekilde ayarladım, belki 6 saate zorlama şansım da olur, aradaki gelişim farkı fark eder mi? değer mi 6 saate zorlamaya
4 saat karanlik hic yoktan iyidir. Kesinlikle azot sorunu yok.

istr

Ordinaryüs

Yesil888

Ordinaryüs
4 saat karanlik ile 6 saat arasinda bir fark olurmu? Bu konuda sana bir yorum yapamam, cünki hic 4 saat karanlik yapmadim, hep 6 saat karanlik.

istr

Ordinaryüs
@Yesil888 usta calmag ı hazırladım, spraye koydum yarın ışık kapanmadan sıkıcam, aklımda bir soru kaldı, benim cal-mag an serisinden yani bir sıkıntı çıkmaz dimi yaprağa değmesinden vs vs

istr

Ordinaryüs
Usta bide bir sorum daha olacak; yarın bir de sulama günü, gübreli sulayacağım için calmag ı bir sonraki ışığın kapanacağı güne mi ertelemeliyim yoksa daha mı uzun beklemeliyim,
yani calmag verdikten sonra ne kadar süre beklemeliyim tekrar gübreli sulamak için ?
mesela ışık kapanmadan önce calmag ı sıksam bir sonraki sulamayı en erken ne zaman yapabilirim
ve gübreli suladıktan sonra en erken ne zaman fısfıs yapmam gerekli

Yesil888

Ordinaryüs
Yapraktan calmag vermen normal sulama yapmana her hangi bir engel teskil etmez. Yapraktan ver calmagi , normal sulama takvimine göre devam.

istr

Ordinaryüs
@Yesil888 kankam dün gübreli sulamamı da yaptım senin söylemen üzerine, sen potasyum eksikliği diye çıkıp gelmesen ben belki de gübre kesmeye devam edecektim, toprağa değen sönük yapraklar daha düz durmaya başladı, leke ilerlemesi durdu, gözle gördüğüm olumlu bir gelişim oldu yani, calmagı da bi dün ışık kapanmadan 10dk önce bide bugün sıktım duruma göre ona da devam edicem, teşekkürlerimi iletmek istedim tekrardan yardımın için :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ******** ** ******** ** ***** **** **** **** hahahaha**
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ** **** ** ****** ****** ******* ********* ****** ******** **** *** *******
    ***** **** hahahaha *** * ** ********** ** ****** ***** *****
    ***** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    +1
    *** *** **** ********** *** **** ***** ** ******** ********** ******** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** **** ***** **** ** ****** ******** ******** **** ** ******** *****
    ***** ****** hahahaha** * ***** hahahaha **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** *****
    +1
    ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    *** **** ********** *** ****** ********* *** *** ******* *** ** ******** *** ** *** ** ****** hahahaha** ******** ******** **** ****** ** ***** ********
  • Emmy Emmy:
    ** **
    ****** ***** *** ***** ***** ******** * ****** hahahaha * ** ***** ** **** *** ****** ** * ******* ** ********* ** ******** ***** ******* ****** hahahaha
    ***** ** ****** hahahaha**** ******* ********* ****** hahahaha* ***** *********
    **** * **** **** * ** ****** ********* **
    *** hahahaha* **** ****** ******* ** **********
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ** ***** ****** **** ********* hahahaha* **
    ********** ****** ****** ****** ***** ****** ** hahahaha* hahahaha ****** hahahaha******* *******
    Lemonhazelover Lemonhazelover: ****** ******** *** ******* ******* ********* ****** **** *****