Yaprakta tuhaf bişey var

Ufeke

Yeni üye
Yaprak çürüyormu sararıyormu ne oldugunu anlamadım. Ama yaprakların altında 2 tane böcek buldum bu sebepten yapmış olabilirim? . Dışarıda terasta yetiştiriyorum. Ne yapmam lazım yardım edermisiniz

Dostum bu bilgilerle cevap vermesi zor. Bir fotoğraf at, detayları ilet, yaşını, ne verdiğini ilet ona göre değerlendirelim.

OttoMan347

√SEFİR√
Imgbb sitesine gir fotoyu oraya yukla sana verilen linki burada paylaş görmeden kimse bişey diyemez

higthead

Jolly Green
Yaprak çürüyormu sararıyormu ne oldugunu anlamadım. Ama yaprakların altında 2 tane böcek buldum bu sebepten yapmış olabilirim? . Dışarıda terasta yetiştiriyorum. Ne yapmam lazım yardım edermisiniz

Dostum foto at bakalım. Madem dış mekanda bakıyosun biobizz in leaf coat urununu al veya neem oil ürünü al haftalık yapraklarına uygulamanı yap böcekten vs korunsun bitki.

Ufeke

Yeni üye
Fotoğraf bu. Daha filiz halinde 1 hafta oldu. Toprağı değiştirdim all mix toprağa aldıktan sonra oldu. Ben iç mekanda yetiştiricem ama daha uygun Bi ev bulamadım 1 2 hafta sürer Bi eve çıkmam. O süre zarfında neler yapabilirim bitkiyi kurtarmak için

higthead

Jolly Green
Dostum neem oil al ve fısfısla veya biobizz in leaf coat ını al ve pet bardağın içine normal hazır su fıs fıs yap ve ters çevir kapat daha filiz bu nemden beslenicek hem nem oranını korursun hemde sıcak tutar.

Ufeke

Yeni üye
İkinci dediğini tam anlamadım. Naylon bir pet pardağa biobiz in leaf I fısfıslıcam bitkinin üstüne kapatıcam naylon pet bardağı nem yapsın diye doğru anladım dimi. Ben daha önce 5lt pet şişeyi delikler açıp üstüne kapatmıştım 1 haftada bitkinin boyu cok fazl uzamıştı ama hiç kalınlaşmamıştı fasulye gibi duruyordu lol

OttoMan347

√SEFİR√
İkinci dediğini tam anlamadım. Naylon bir pet pardağa biobiz in leaf I fısfıslıcam bitkinin üstüne kapatıcam naylon pet bardağı nem yapsın diye doğru anladım dimi. Ben daha önce 5lt pet şişeyi delikler açıp üstüne kapatmıştım 1 haftada bitkinin boyu cok fazl uzamıştı ama hiç kalınlaşmamıştı fasulye gibi duruyordu lol
Kanka Pet şişe de olur ıçıne suyu fısfısla sık kapat üzerine çiçeğin. Oluşan nemi petin içinde farkedeceksin zaten. Yalnız karanlıkta Pet kapat yoksa yakarsın

higthead

Jolly Green

Dostum bitkini,n uzaması ışık yetersizliğinden dolayı. Neem oil yağını veya biobizz in leaf coat spreyini yapraklara fısfıslıcaksın=)

Ufeke

Yeni üye
Gece pet kapatayım gündüz açayım ozaman. Bide kanka bu dediklerini şuan alıcak param yok 160 lira felan başka Bi yolu yokmudur şimdilik bu sararmayı önleyecek

LvbelC5

Kıdemli Üye
kankam toprağın muhtelemen biobizz o markada hep bu böcek sıkıntısı var bocek veya böcekler böle küçük sinek gibi şeffaf bişey dimi onlar bitkinin vitaminini emiyolar ilaçları var googleden araştır bulursun

Ufeke

Yeni üye
Böcklerden kurtuldum galiba dünde bu günde hiç böcek görmedim üstünde .Herhangi börşeyde yapmadım ama şöyle bir durum var 2 filizim vardı biri böcekliydi daha yorgun duruyordu diğeri böceksiz çok güçlü ve sağlıklı duruyordu.Böcekli olan her gün gözle görülür şekilde büyüme gösteriyor ama böceksiz olan daha güçlü olan hep olduğu gibi kalıyor .2 sininde fotoğrafını atıcam şimdi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    +1
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** ** ****** ** ******* * ***** *** ***** ****
    P puslu77: ***** ** ** *** * ****** *** ****** ***** ********* ***** ***** ****** ******* *** ******** **...