Yardım edermisiniz lekeler oluştu

speedymert

Yeni üye
1hafta önce şeker gübresi verdim dünde verdim sabah böyle oldu sistemsiz balkonda yetiştiriyorum nasıl çözebilirim

CubeHaze

Üye
Bende de olmustu balkonda. Yaprakların arkasında küçük siyah miteler görmüştüm. Yapraklarım senin kadar çok benekli değildi ama. Bir bak hocam arkasına yaprakların küçük siyah böcekler görecek misin

2MoreWeeks

Doktor
Selam Speedy Mert, sorunun Spider Mite...

Geçmiş olsun, bitkin istila edilmiş durumda. Mantar enfeksiyonu başlamış. Çiçeklenmeye girmeden müdahale etmen gerek. Neem oil denen yağı spreyleyerek yaprakların altına üstüne uygulaman lazım. Yıkaman lazım desek daha doğru.

S

silas

Guest
Şeker gübresi demişsinde senin ciddi anlamda bözek ve küf mantarı sorunun var. Aktardan neem oil (tesbih ağacı yağı) al, 500ml suya 5 ml kadar karıştır, oranı yüksek tuttum baya böcek var çünkü. Yaprakların altına üstüne her yerine sık rüzgarlı yerde kurumaya bırak. Genelde yaprak altına yumurta bırakırlar, yumurta bıraktıkları yaprakları kes.her hafta tekrarla, bitkinin yanında başka bitkilerde varsa onlarada uygula. Geçmiş olsun

speedymert

Yeni üye
Şeker gübresi demişsinde senin ciddi anlamda bözek ve küf mantarı sorunun var. Aktardan neem oil (tesbih ağacı yağı) al, 500ml suya 5 ml kadar karıştır, oranı yüksek tuttum baya böcek var çünkü. Yaprakların altına üstüne her yerine sık rüzgarlı yerde kurumaya bırak. Genelde yaprak altına yumurta bırakırlar, yumurta bıraktıkları yaprakları kes.her hafta tekrarla, bitkinin yanında başka bitkilerde varsa onlarada uygula. Geçmiş olsun
Saolun hepsi öldü sadece bir tane yaşıyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1