YAV BU GÜBREYİ NASIL VERECEĞİZ ?

Hyperone

Müptezel
Arkadaşlar 2. growumun ortasındayım (auto 40. Gün) .
hala gübre konusunda herkes farklı birşeyler söylüyor , uzmanlar açıklayabilir mi ?
Setup : Auto Jack Herrer ,Saksı 19Litre , Mars Hydro 150w.

İlk Growumda Gübrelemeyi nasıl yaptım ?
3 Dolu 1 boş yaptım , ortalama her sulamada 3 Litre su verdim. Toplam 9 Litre Gübreli Su , Ortalama 2ml / L bloom desen;
Haftada Toplamda 18ML Bloom vermiş oldum (örnek 6. hafta)

Fakat bu sefer @Kanka Auto Çizergesinden yola çıkayım dedim.
Kankanın çizelgeye göre haftada 1 dolu yapıyoruz Kısacası 3 Boş 1 Doluya Denk Geliyor.
Yine 6. hafta kankanın demesine göre 1LT su veriyoruz , içinde 4ml Bloom oluyor , şuan çok tereddütteyim.

Bir tarafta haftada 16ML gübre (ortalama) vermiş oluyorum
Bir tarafta Haftada 4ML (ortalama)
Bir tarafta haftada 10 Litre su vermiş oluyorum
Diğer tarafta haftada 16-20 Litre su vermiş oluyorum
Aradaki fark %400 , Neyi yanlış yapıyoruz ?
ilk growumda bir sorun yanık vs olmadı cigarayı hala içiyorum gayet güzel içimli , içtiğim en sağlam cigara .

Bildiğim yoldan mı devam edeyim , 1 dolu 1 boş mu yapayım , yoksa il growumda gübreyi çok vermişim , mal daha iyi olabilir miydi ? Lütfen açıklayın.

Kanka

Administrator
Yönetici
Kanka öncelıkle bu Medyanla çok ilgili , birde ben bu çizelgeyi yaptıktan sonra farkettiğim birşey oldu , benım 20 gunluk bıtkım başkasının 40 gunluk bitkisine eşit olabılıyor , bu nedenle nabza göre şerbet uygulaman gerekiyor , Burdada şuna dikkat etmelısın , Azı telafi edebiliyorsun her şekılde sonraki gubreleme fazla koyarak , ama Çoğu azaltmakta zorlanırsın toprakta

Hyperone

Müptezel
Kanka öncelıkle bu Medyanla çok ilgili , birde ben bu çizelgeyi yaptıktan sonra farkettiğim birşey oldu , benım 20 gunluk bıtkım başkasının 40 gunluk bitkisine eşit olabılıyor , bu nedenle nabza göre şerbet uygulaman gerekiyor , Burdada şuna dikkat etmelısın , Azı telafi edebiliyorsun her şekılde sonraki gubreleme fazla koyarak , ama Çoğu azaltmakta zorlanırsın toprakta
Katılıyorum kanka ama fakat burda şöyle bi durum var , ince detay aramıyorum %20-30 elbette oynayabilir ama %400 civarı bir oynama çok ürkütücü geldi , fazla gübreden dolayı önceki growumda sağlık olarak bir sorun , gübre yanığı vb yaşamadım , ortam ışık gübre vb herşey aynı , sence o oranlarda devam edeyim mi ? hiç yoktan 1 dolu 1 boş gidebilirim , tek korkum az gübre ile az hasat almak , ilk growumun üstüne birşeyler katarak daha iyisini yaparak ilerlemek öncelikli hedefim aynı yerde saymak veya gerilemek istemiyorum

Kanka

Administrator
Yönetici
çiçeklenme başladıysa ılk gunlerındeyse tam dozaj gırebılırsın bıtkıde yeterli büyüklükteyse

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ** ***** hahahaha*** **** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** ********* hahahaha *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    Narkotik Narkotik: **** ******* ****** *** **** **** ****** **