Yeni üye ve yine yeni oda kurulumu sorusu

• Konbuyu başlatan Üye silindi 28592
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 28592

Guest
Merhabalar kankalar; ağustos ayından beri forumu takip ediyorum ama ilk postu atmak bugüne nasipmiş. Daha önce hiç yetiştirme tecrübem olmadı ama forumda çok takıldığım için başlangıc için kendime yeterli bilgi birikimi oluşturduğumu düşünüyorum. Zaten bazı bilgilere yetiştirmeden haiz olunamaz diye düşünüyorum.
3 ya da 4 fotoperiyod bitki bakmak istiyorum.

1.5 x 1.5 kabin
700 w quantum board ışık
1000/200 sessiz çıkış fanı
300 ya da 500 m3 giriş fanı
1500m3 karbon filtre

Bu kalemleri mümkün olduğunca kaliteli tutacağım. Ki forumda üstadların önerileri doğrultusunda bu kararı verdim. Havalandırma ve karbon filtre debilerini yüksek tutmanın sebebi ilerde belki kabini büyütmek istersem daha az ek masraf çıkması amacıyla ( Mantıklı mı bilmiyorum. Önerisi olan yazarsa sevinirim.)
Diğer malzemeleri de kararlaştırınca ekleyeceğim. Onlar hakkında da sorularım elbette olacak.
Şimdi benim sorum şu. Şimdi sipariş geçsem hemen; aman filizlendirdim aman ektim diyene kadar 2 hafta gececek. Malum temmuzda alev atıyor ülkemiz.Hatta haziran bile sıcaklık açısından sakat Yani nisan mayıs haziran 3 ayda sıfır tecrübe ile bu işe girilir mi? Dahası girilirse fotoyla mı autoyla mı girilir? Girilir girilmesine de hasat alınır mı? Ya da eylüle kadar çorbacıdan denk geldiği kadarıyla idare et eylülde mi başla dersiniz?
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim kankalar

34Tripp

Üye
Merhabalar kankalar; ağustos ayından beri forumu takip ediyorum ama ilk postu atmak bugüne nasipmiş. Daha önce hiç yetiştirme tecrübem olmadı ama forumda çok takıldığım için başlangıc için kendime yeterli bilgi birikimi oluşturduğumu düşünüyorum. Zaten bazı bilgilere yetiştirmeden haiz olunamaz diye düşünüyorum.
3 ya da 4 fotoperiyod bitki bakmak istiyorum.

1.5 x 1.5 kabin
700 w quantum board ışık
1000/200 sessiz çıkış fanı
300 ya da 500 m3 giriş fanı
1500m3 karbon filtre

Bu kalemleri mümkün olduğunca kaliteli tutacağım. Ki forumda üstadların önerileri doğrultusunda bu kararı verdim. Havalandırma ve karbon filtre debilerini yüksek tutmanın sebebi ilerde belki kabini büyütmek istersem daha az ek masraf çıkması amacıyla ( Mantıklı mı bilmiyorum. Önerisi olan yazarsa sevinirim.)
Diğer malzemeleri de kararlaştırınca ekleyeceğim. Onlar hakkında da sorularım elbette olacak.
Şimdi benim sorum şu. Şimdi sipariş geçsem hemen; aman filizlendirdim aman ektim diyene kadar 2 hafta gececek. Malum temmuzda alev atıyor ülkemiz.Hatta haziran bile sıcaklık açısından sakat Yani nisan mayıs haziran 3 ayda sıfır tecrübe ile bu işe girilir mi? Dahası girilirse fotoyla mı autoyla mı girilir? Girilir girilmesine de hasat alınır mı? Ya da eylüle kadar çorbacıdan denk geldiği kadarıyla idare et eylülde mi başla dersiniz?
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim kankalar
İmkanın varken Durduğun her dakika sana zarar. Hem maddi, hemde ilerisi için manevi.( keşke erken başlasaymışım) diyeceğinden. En gerekli şeyler tamam sende. Photo ile başla üzmesin hasat sonu. Sonrasına da sonra bakarsın:)

Ü

Üye silindi 28592

Guest
İmkanın varken Durduğun her dakika sana zarar. Hem maddi, hemde ilerisi için manevi.( keşke erken başlasaymışım) diyeceğinden. En gerekli şeyler tamam sende. Photo ile başla üzmesin hasat sonu. Sonrasına da sonra bakarsın:)
Kanka 45 gün veg sonrası blooma alsam çok sıcaklara kalmadan mesela toplam 90 günde hasat alabilir miyim? Haziranın 2. yarısı sıcaklar başlıyor. Bitkiler ölmesin; yazı harman geçirmeyeyim derdim

34Tripp

Üye
Kanka 45 gün veg sonrası blooma alsam çok sıcaklara kalmadan mesela toplam 90 günde hasat alabilir miyim? Haziranın 2. yarısı sıcaklar başlıyor. Bitkiler ölmesin; yazı harman geçirmeyeyim derdim
Knka sıcağa dayanıklı genetik alabilirsin. Bence yaparsın qb ler zaten çok sıcaklık vermez

ELON KUSH

Kıdemli Üye
knk qbler fazla ısıtmıyor ama yinede 3-4 derece yükseltiyor kabini. yazın nem sorunuda çabası. yaza yakalanmamak için her şeyi yap bence. sativalar sıcağa dayanıklı oluyor ama bloom dönemleri 12 hafta kadar sürebiliyor. indicalar 55. günde bile hasata geldiği oluyor ama sıcaklığa gelemiyorlar. bende ilk growumu yazın yaptım. hayatımın en büyük hatasıydı

ELON KUSH

Kıdemli Üye
tohumlarının eline geçmesi köklenmesi filizlenmesi flan 1 nisan desek. 45 gün veg diyorsun. 12/12e aldıktan sonrada ortalama 10 günde çiçeğe girse 55 gün yapıyor. 60-65günde bloom desen. 120 gün her türlü yaza yakalanıyorsun. hemde en önemli zamanda yakalanıyorsun sömeklenmenin son zamanları. ben senin yerinde olsaydım. bloom süresi kısa genetik alırdım 40 günde bloom dönemini tamamlayan genetikler var. kabinin boyutu zaten güzel 6-7 tane küçük saksı atardım az veg verirdim saksı başı 20-30gr alsan çok tüketmiyorsan eylüle kadar kurtarır seni.

higthead

Jolly Green
Dostum havalandırman alanına göre çok fazla m3 leri seçmişssin.Senın sectıgın gırıs cıkıs ve karbon fıltre 2x2 veya 2.40x2.40 alanlarda kullanılır. 150 alanda kullanır ısen anında ıklımlendırme sorunu yasarsın hızlı gırıs cıkıslardan dolayı Alttaki konuyu okumanı tavsiye ederim.

Alanına göre kullanılcak havalandrıman

150x150

4 adet photo olucagı ıcın o alanda efsane buyurler ve nekadar buyurse koku okadar cok artar bunun ıcın

890m3h karbon fıltre ve 550m3 vortıce quıte ultra sessız model set

yada butcene gore aynı m3 ve m3h ler ama normal serı vortıce fan set

Giriş fanın ise

Normal serı vortıce 365m3 Giriş fanın için quıte serısı olmasına gerek yok okadar para vermeyede gerek yok bu gırıs fanına 152mm ses ısı ızolelı hava kanalı 1 er metre koydunmu mıs gıbı quıte olur.

yada butcene gore gırısı

300m3 dr slıent aksıyel tıpı fanda yapabılırsın ama ılk tercıhın yukarıdakı olsun

Ü

Üye silindi 28592

Guest
@higthead teşekkür ederim önerilerin için. Bu debiyi kısabileceğimiz ayarı yok mu fan üzerinde?
@Kartal420 üstadlar auto önerir misiniz? Yoksa en mantıklısı 7 8 minik fotolar yetiştirmek mi?

higthead

Jolly Green
@higthead teşekkür ederim önerilerin için. Bu debiyi kısabileceğimiz ayarı yok mu fan üzerinde?
@Kartal420 üstadlar auto önerir misiniz? Yoksa en mantıklısı 7 8 minik fotolar yetiştirmek mi?

Hangi fandan bahsedıyorsun vortıceden bahsedıyorsan 2 hızı var. Senın alıcagından bahsedıyorsan onunda 2 hızı var ama 1000m3 te bır dusuk hıza aldıgında 800m3 olur. yıne fazla gelır alanınaaa.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • H happyworld:
    *** hahahaha ********* ***** **** hahahaha ******** ** ********** ******** ********* ****** hahahaha****** ****** ****** ******* hahahaha ******* hahahaha* ********* **
  • H happyworld:
    ****** hahahaha* ********** ******** *** ***** ********** ** *** ****** ******* ****** ******* ********** ** *** ****** ****** ******* ******* **** ********** ********* ***** hahahaha**** hahahaha* ******* ***** hahahaha* hahahaha ******** ***** ******* hahahaha********* **** ******* **
  • H happyworld:
    ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* ********* ********** ******* ********** ********** ****** ********
    H happyworld: ********** ********** hahahaha hahahaha** ** ******** hahahaha ********* *********...