Yeni başlıyorum malzeme eksiğim var mı?

LAZ61

Yeni üye
IŞIK;
LED LAMBA KULLANACAĞIM 2 ADET VEG VE BLOOM AYARLI
LED ÜZERİNDE FULL SPECTRUM YAZIYOR SADECE HERHANGİ BİR WATT DEĞERİ BELİRTİLMEMİŞ
BU LAMBAYI NASIL KULLANABİLİRİM

ÇADIR ŞUAN Kİ AKTİF KURULU HALİ 200X180X100
KARBON FİLTRE GROWSAN 467m3
FAN TURBİNO PRO 125-345
CULTİLİNE ROCKWOLL 10X10X10 ( TOHUMU İLK BURDA FİLİZLENDİRECEĞİM )
11LT BEZ SAKSI
TOPRAK PLAGRON BAT MİX 50L

BİTKİ BESİNLERİ;
BİOBİZ BİO-GROW
BİOBİZ BİO-BLOOM
BİOBİZ TOP-MAX
BİOBİZ PH-DOWN
BİOBİZ LEAF-COAT
BİG-BUD

18CM VANTİLATÖR

KUSHSSED
https://st.kushseed.net/ İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN 8 ADET AUTOFLOWER WHİTE WİDOW TOHUM SİPARİŞİ VERDİM SUDA BEKLETTİKTEN SONRA BUGÜN PEÇETEYE ALDIM BUGÜN YARIN KÖK VERECEK GİBİ DURUYORLAR.

İLK YETİŞTİRME DENEYİMİM OLACAK YÖNLENDİRİP BİLGİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.
IŞIK SÜRESİNİ NASIL AYARLAMALIYIM 18/6 20/4 24/0
BESİN TAKVİYELERİNİ NASIL VERMELİYİM.
EKSİK OLAN MALZEMEM VAR MI ? VARSA NEDİR

LvbelC5

Kıdemli Üye
Kanka ışığın linkini verebilirmisin bakalm çünkü baya cakma ürün var piyasada seni bilgilendirelim ilk grow için gübrelerin yeterli gibi cal mag eksik onuda al önemli o çünkü ışıkta ister 24/0 olarak kullan ki ben öyle yapıyorum auto sonuçta istersende 20/4 18/6 yapmanı tavsiye etmem grow uzar genetiginde güzel benim 3 4 gün sonra hasat alacagim genetik nem makinesini saymamissin yoksa kesinlikle al bide bitane nem sıcaklık ölçer almanı tavsiye ederim problu olanlardan ama kabin için olacağı için prob olması önemli imkanın varsa ph olcer olarak adwa ad12 al ph olcemeden asla sulama yapma ilk hafta önemli değil ph ayarlamak ama ilk haftadan sonra bitkide ph dengesizliğinden dolayi stres yaşanır paran varsa adwa ad12 al yoksa ph kağıdı kesinlikle sarı ph çubuklarından alma aynı suya saçma sapan değerler verir birde nem makinesi olarak kesinlikle Sinbo nem makinesi alma 1 aya bozuluyorlar bunlarıda tamamlarsan pek eksiğin kalmaz

LAZ61

Yeni üye
Kanka ışığın linkini verebilirmisin bakalm çünkü baya cakma ürün var piyasada seni bilgilendirelim ilk grow için gübrelerin yeterli gibi cal mag eksik onuda al önemli o çünkü ışıkta ister 24/0 olarak kullan ki ben öyle yapıyorum auto sonuçta istersende 20/4 18/6 yapmanı tavsiye etmem grow uzar genetiginde güzel benim 3 4 gün sonra hasat alacagim genetik nem makinesini saymamissin yoksa kesinlikle al bide bitane nem sıcaklık ölçer almanı tavsiye ederim problu olanlardan ama kabin için olacağı için prob olması önemli imkanın varsa ph olcer olarak adwa ad12 al ph olcemeden asla sulama yapma ilk hafta önemli değil ph ayarlamak ama ilk haftadan sonra bitkide ph dengesizliğinden dolayi stres yaşanır paran varsa adwa ad12 al yoksa ph kağıdı kesinlikle sarı ph çubuklarından alma aynı suya saçma sapan değerler verir birde nem makinesi olarak kesinlikle Sinbo nem makinesi alma 1 aya bozuluyorlar bunlarıda tamamlarsan pek eksiğin kalmaz
ledlerin resimlerini akşam çekip atacağım, bu sistemi hazır bir şekilde arkadaştan aldım çoğu şeyi var onları yazmayı unutmuşum nem ölçer , nem makinası falan ph metrede vardı ama bu sabah bozuld o sarı olan dediğin. dediğine baktım alınabilir birşey. benim aklıma takılan temiz hava girişi için bir malzeme yok sistem de bunu nasıl sağlayabilirim bazı konularda co2 maya su karıştırıp yapıyorlarmış onu tavsiye ediyormusunuz

LAZ61

Yeni üye
ledler ve ortamda ki sıcaklık ve nemi attım uygunmudur bu oranlarda bitkiyi büyütebilirmiyim buradaki nem makineyi çalıştırmadan aldığım değer nem makinası da var fakat bu değeri aldığım için çalıştırmıyım dedim daha fazla arttırmasın diye

Son düzenleme:

LAZ61

Yeni üye
ledlerin resimlerini akşam çekip atacağım, bu sistemi hazır bir şekilde arkadaştan aldım çoğu şeyi var onları yazmayı unutmuşum nem ölçer , nem makinası falan ph metrede vardı ama bu sabah bozuld o sarı olan dediğin. dediğine baktım alınabilir birşey. benim aklıma takılan temiz hava girişi için bir malzeme yok sistem de bunu nasıl sağlayabilirim bazı konularda co2 maya su karıştırıp yapıyorlarmış onu tavsiye ediyormusunuz
bir arkadaşın konu başlığı altında bir link buldum https://www.amazon.com.tr/conpoir-B...qid=1630020401&s=lighting&sr=1-2-catcorr&th=1

benim ışık şekli şemali bunla aynı ama 2000 watt falan gücü olduguna inanmıyorum ledin

bir arkadaşın konu başlığı altında bir link buldum https://www.amazon.com.tr/conpoir-Bitkiler-Spektrumlu-Çiçeklenme-Anahtarı/dp/B096MPXSHW/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=grow+led&qid=1630020401&s=lighting&sr=1-2-catcorr&th=1

benim ışık şekli şemali bunla aynı ama 2000 watt falan gücü olduguna inanmıyorum ledin
Dostum bu tarz ledler genelde yazdığı wattın 4te 1ini filan verir çinden de gelse 400 liraya 2000w led almak imkansız gibi birşey ayrıca nerdeyse hps kadar ısınma yapar bu ledler. Büyük ihtimalle bu ikisi 200x180 kabine yetersiz gelecektir, telefonuna lux metre uygulamasını indir iki ledide kabinde ortalayıp 30 cm'den ölçüm yap eğer 45.000 - 65.000 lux değer alabiliyorsan kabinin her köşesinden ışıkların bitkilere fazlasıyla yeter 20.000 - 30.000 luxla da yapabilirsin ama fazla bir verim bekleme bu değerlerde

LAZ61

Yeni üye
Dostum bu tarz ledler genelde yazdığı wattın 4te 1ini filan verir çinden de gelse 400 liraya 2000w led almak imkansız gibi birşey ayrıca nerdeyse hps kadar ısınma yapar bu ledler. Büyük ihtimalle bu ikisi 200x180 kabine yetersiz gelecektir, telefonuna lux metre uygulamasını indir iki ledide kabinde ortalayıp 30 cm'den ölçüm yap eğer 45.000 - 65.000 lux değer alabiliyorsan kabinin her köşesinden ışıkların bitkilere fazlasıyla yeter 20.000 - 30.000 luxla da yapabilirsin ama fazla bir verim bekleme bu değerlerde

bugün tohumları ektim sistemi kurdum , ışık ile saksının arası 40cm telefona dediğiniz programı indirip saksının tam hizzasından ölçüm yaptım 476 lux değeri var bu 6 ağaca yetermi sistemi güçlendirmem gerekiyor mu @TC Nargile @Püskütvarmı @esrarkesmenderes

bugün tohumları ektim sistemi kurdum , ışık ile saksının arası 40cm telefona dediğiniz programı indirip saksının tam hizzasından ölçüm yaptım 476 lux değeri var bu 6 ağaca yetermi sistemi güçlendirmem gerekiyor mu @TC Nargile @Püskütvarmı @esrarkesmenderes

Kanka 476 lux çok az fideye bile yetmez doğru ölçtüğüne emin misin bide başka bir uygulamadan dene doğru çıkmazsa eğer tohumları patlattıysan acil ışık çözmen gerekicek

LAZ61

Yeni üye
Kanka 476 lux çok az fideye bile yetmez doğru ölçtüğüne emin misin bide başka bir uygulamadan dene doğru çıkmazsa eğer tohumları patlattıysan acil ışık çözmen gerekicek
kanka yanlış birşey ölçmeyelim diye pro sunu satın alıp da ölçtüm yanlış oldugunu düşünmüyorum o yüzden ışık tavsiyesine ihtiyacım var

kanka yanlış birşey ölçmeyelim diye pro sunu satın alıp da ölçtüm yanlış oldugunu düşünmüyorum o yüzden ışık tavsiyesine ihtiyacım var
Kanka bütçene göre değişir alabileceğin ışık daha az bütçeye cob led, hps yada torch led alabilirsin ama bunlar sıcaklık sorunu yapabilir yada paraya kıyıp quantumboard alırsın hem daha az sıcaklık verir hem de daha az elektrik harcar 1-2 senede elektrik faturasından kendini amorti eder fikir vermesi açısından 200x180 kabine gidecek qbleri atıyorum

ya da

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha ********** ******* ******** ******* hahahaha****** hahahaha***** ******** ** *******
    ******** *** ******* ********** ******** ***** *** ******* ******* ******* ********** ***** *** *** ***** hahahaha* *** ** ******* ******* ***** **** **** ********** ********
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** **** ******* ******* ****** hahahaha ********* ****
  • Emmy Emmy:
    **** ******* hahahaha* *** ******* ******
    ******* ********* *** *** ********* ***** ******** ****** hahahaha **** ******* ********* hahahaha****
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** ****
    +1
    ***** *** *** ******* ******** ** ** *** ******** ** ****** ********** ****** ********** ** ****** **** ****** ***** hahahaha hahahaha
    ********** *** **** ***** ***** ********** hahahaha **** hahahaha* *** *** ********* ******* **** * ****** hahahaha*** **** **** ***** hahahaha*
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** **
    **** ********* ******** ******* ******** ***** ****** **
    ***** *** *** ***** **** ******* **** ********** hahahaha **** ****** ***** ******** ***** **** ********** ** ** ***** ******** ********* ** ** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ****** ********** *** ***** ***** ****** ***** ******* ******** ** ** **** *** **********
    ***** ********** ********** ****** **** hahahaha** *** ***** ***** **** ***** ******
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********** hahahaha* *** ** *** **** ***** *********
  • Emmy Emmy:
    hahahaha***
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
    +1