Yeni başladım , yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Merhabalar arkadaşlar yeni başladım. Başlamadan önce forumu baya okudum. Rehber konu başlıklarını açan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Kabin - Harvest Master 120/120/200
Işık - Lumatek attis 300w
Saksılar Air Saksı 12 Litre
Isıtıcı 2000w kumtel
Nem alma cihazı
Growsan 18 cm pervane
Havalandırma - 345 m3 Turbine Pro 125 Fan + 467 m3 Growsan Karbon Filtre

Ayın 12 sinde photo tohumları ufak saksıya ektim. Ayın 18 inde büyük saksıya geçtim.
Ortalama sıcaklık 23/24 derece (termostatlı ısıtıcı sabit tutuyor)
Nem genelde %65-70 arasında tutuyorum.

Eksiğim yada hatam var mıdır?
Gübrelemeyi ne zaman yapmaya başlayayım ?

Ü

Üye silindi 35577

Guest
Bebeler bu sekildedir.

İsik dimmer %60 da 6800/7000 lux isik vuruyor.
İsik 18-6 seklinde ilerliyorum.
Knka topraktan kelleyi çıkardıgı 1 haftanın sonunda kök gübresi vermeye başlarım ben 2 defa kök gübresi verir daha sonra tavsiye edilen miktarın yarısı kadar growla devam ederim yan besinleri de aralara ilistirir yoluma bakarım başlangıç olarak ilk haftanın sonunda kök gübresi verebilirsin hangi marka gübre kullanıyorsun ph metren var mı biliyorsun ki ph önemli

Ü

Üye silindi 35577

Guest
Saksı değişimini çok erken yapmışsın heyecandan muhtemelen o biraz ters köşe olmuş ama sorun yok sen halledebilrisin üstüne fazla düşme stres yapma başka şeylerle ugraş dikkatin dağılsın takipteyim

Knka topraktan kelleyi çıkardıgı 1 haftanın sonunda kök gübresi vermeye başlarım ben 2 defa kök gübresi verir daha sonra tavsiye edilen miktarın yarısı kadar growla devam ederim yan besinleri de aralara ilistirir yoluma bakarım başlangıç olarak ilk haftanın sonunda kök gübresi verebilirsin hangi marka gübre kullanıyorsun ph metren var mı biliyorsun ki ph önemli
Gübre olarak elimdeki set ,

Sensi Bloom A-B
Sensi Grow A-B
Voodo juice
Big bud
Overdrive
Rhino skin
Bud candy
B-52

ph metrem var hocam

Ü

Üye silindi 35577

Guest
10-15 arası orta bir yol bul knka bitki kafasını çıkardığı günden itibaren 8-9 gün say ona göre tabloda olanın yarısı oranında voodoo vererek başla ph 6.2-6.4 diyor AN 6- ile 6.6 arasında takıl kafan rahat olsun

Saksı değişimini çok erken yapmışsın heyecandan muhtemelen o biraz ters köşe olmuş ama sorun yok sen halledebilrisin üstüne fazla düşme stres yapma başka şeylerle ugraş dikkatin dağılsın takipteyim
İsigin yüksekliği suanda 90 cm , %100 e aldim. 12k lux veriyor. Mesafeyi kisaltayim mi ?

Ü

Üye silindi 35577

Guest
İlk 15-20 gün bırak açık kalsın ışık hiç kapatma bitki çok geri düşmüş ışıktan verim alamamış saksıyı erken değiştirmişsin knka heycan yapmışsın sakın kurumadan sürekli sulama rahat bırak bitkiyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!