yeni başlangıç için tavsiye

GoRiLLa Glue

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamın aleyküm .
Ben bu işe daha ilk adım atıcağım için biraz tedirginim.Led lambamı aldım nemlendiricimi aldım çadırım var toprağım da dahil olmak üzere hemen hemen herşey tamam ama bu ışığın mesafesi sıcaklık ve nem oranını ayarlamayla sıkıntılar yaşıyorum ve yardımınıza muhtaç kaldım arkadaşlar.

hepinize bol bol hasatlar :))

Aguş

Doktor
Işığın mesafesi ledlerde ilk başlarda 50 cm olabilir,sıcaklık sorunu olmaz zaten ledlerde çadırın olduğu odada kalorifer yansın yeter,nem de biraz tecrübe ile oturtursun çıkış fanları falan dengeyi bozuyor

GoRiLLa Glue

Yeni üye
Anladım reis peki tohum toprağa ilk girdiği günden itibaren nekadar süre sadece su ile bakım yapabilirim yani gübreye nezaman geçmem lazım ?
Bana yardımcı olursan sevirim kardeşim acemilik dönemlerindeyim ve ilk deneyimim.Sanada bol hasatlar usta ✋

Mrcrowley

Yeni üye
Anladım reis peki tohum toprağa ilk girdiği günden itibaren nekadar süre sadece su ile bakım yapabilirim yani gübreye nezaman geçmem lazım ?
Bana yardımcı olursan sevirim kardeşim acemilik dönemlerindeyim ve ilk deneyimim.Sanada bol hasatlar usta ✋
Kanka bitkin 10-15 cm uzadığında veya 2-4 yapraklı olduğunda gübre vermeye başlayabilirsin.

GoRiLLa Glue

Yeni üye
Oo ozaman sanada bol hasatlar kanka :))
Peki bunun nasıl kullanılması gerektiğini çözdün mü kanka çünkü ben gübreye nezaman başlicam ve dengeyi nasıl oturtucam diye çelişkideyim

Mrcrowley

Yeni üye
Kanka ben bu çizelgeye göre veriyordum. Üstte yazanlara dikkat et. Light mix toprak kullandığım için altta bulunan çizelgeyi yaptım. Besleme döngüm; Su -Gübre -Su... oldu. bir süre sonrada callmag vermeye başladım onu da gübrelerle beraber kullanamıyorsun. Su- Gübre- Callmag - Su- Gübre... diye gitti. Suyun pH'ını ayarlamayı unutma. Gübrelere başlarken değerlerin yarısını ver.

GoRiLLa Glue

Yeni üye
Aynen kanka bende lıght-mix kullanıyorum şimdi bende bu biobizz’in gübrelerinden sipariş vericem kanka yarın burda olur zaten bugün verirsem siparişi peki ışık döngüsünü nasıl ayarladın kanka yani bazısı diyor ki tohumdan hasata 18-6 gidilmesi gerekiyor sen ne diyosun

Mrcrowley

Yeni üye
Aynen kanka bende lıght-mix kullanıyorum şimdi bende bu biobizz’in gübrelerinden sipariş vericem kanka yarın burda olur zaten bugün verirsem siparişi peki ışık döngüsünü nasıl ayarladın kanka yani bazısı diyor ki tohumdan hasata 18-6 gidilmesi gerekiyor sen ne diyosun
Genetik nedir kankacım

Jangobaba

Yeni üye
Kanka ben bu çizelgeye göre veriyordum. Üstte yazanlara dikkat et. Light mix toprak kullandığım için altta bulunan çizelgeyi yaptım. Besleme döngüm; Su -Gübre -Su... oldu. bir süre sonrada callmag vermeye başladım onu da gübrelerle beraber kullanamıyorsun. Su- Gübre- Callmag - Su- Gübre... diye gitti. Suyun pH'ını ayarlamayı unutma. Gübrelere başlarken değerlerin yarısını ver.

Bu taplonun türkcesi veya almancayı varmı acaba

a-420

Müptezel
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamın aleyküm .
Ben bu işe daha ilk adım atıcağım için biraz tedirginim.Led lambamı aldım nemlendiricimi aldım çadırım var toprağım da dahil olmak üzere hemen hemen herşey tamam ama bu ışığın mesafesi sıcaklık ve nem oranını ayarlamayla sıkıntılar yaşıyorum ve yardımınıza muhtaç kaldım arkadaşlar.

hepinize bol bol hasatlar :))
Slm kankacim urunlerinin marka ve turu yazsaydin daha iyi olurdu bu sordugun sorularla ilgili forumda 100 lerce konu var arastirmani tavsiye ederim.bi ise baslamak bitirmenin yarisidir hayirli olsun.

GoRiLLa Glue

Yeni üye
Slm kankacim urunlerinin marka ve turu yazsaydin daha iyi olurdu bu sordugun sorularla ilgili forumda 100 lerce konu var arastirmani tavsiye ederim.bi ise baslamak bitirmenin yarisidir hayirli olsun.
Aynen öyle kanlarım elimdeki les Mars hydro SP-150 çadırım ise ufak ancak 2 adet var 60x60x120 150m Mini karbon filtrem var kanka . Ekimi yaptım 2 tane feminize vardı onlardan ümidi kestim kanka ama white widow auto filizlenmeye başladı birde yanına Gorilla Cokiies eklemeyi düşünüyorum kanka

GoRiLLa Glue

Yeni üye

Kanka bu gübrelerin zamanı geldi ama ben gübreleri tabloda olduğu gibi hepsini birbirine karıştırabilirmiyim bi sorun yaşamam dimi

Aguş

Doktor
Yani çizelge bir tık fazla geliyor genelde yarısını verirsen sıkıntı olmaz gibi ama genede silas reyiz 4-5 ten fazla karıştırmayın 2 ye bölün diyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kanka Chat bot:
    +1
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ****** ****** ******* ********** ** ******* ***** ***** hahahaha* ********** ** ** ***** ** ***** ****** ******** ***** *******
  • S SuperKafa:
    ** hahahaha*
  • N next:
    **** ***** ** hahahaha
  • S SuperKafa:
    ***** ******* ********** ***** ****** ***** ******** ******* hahahaha* ** ********* hahahaha*** ******** ********** *** hahahaha** *** ******* ** ********** *** *** ** ********* ********* ******* ********* ******* ********* ****** *** ******** ***** ********* *** hahahaha*** *****
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha****** ***** ******** ***** *** **** ********** ******** ******* **
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
  • Siyahincininlaneti Siyahincininlaneti:
    hahahahahahahaha
    hazevadisi hazevadisi: **