Yeni Başlangıc Sulama ve Besin Genel

probob1903

Yeni üye
Selamlar Herkese uzun zamandır araştırmalar ve biraz da deneyim ile güzel bir giriş yapmayı hedefliyorum
Tohum olarak Auto LEMON OG aldım sponsordan :)
Sulama ve Besin konusunda biraz daha araştırmaya ve detaya ihtiyacım var. ilk defa yapmıyorum ama daha önce hasatım olmadı sadece belirli seviyelere geldi yanlışlarımı buldum ve her gün üstüne bişey kattım. şimdi nokta atışı yapmayı planlıyorum.
----------------------
MarsHydro TS1000 LED
Exhale c2o Bag
2 adet 18'' fan
karbon filtre
80x80x160 kabin
+klima
---------------------
TOPRAK VE BESIN

11 LT Bez saksı %100 organik olarak Plagron Light Mix
Biobizz ürünlerinin tamamı
Advenced Nutrient Bud candy
Mammoth P
Sadece transplant da 1 kere topraga Great White Mycro
Guanopower Yarasa gübresi ,
Su doğal kaynak suyu ( en iyi idaeller arasında ) 6.5 ph sabit.

Şimdi Başlangıçta Grow ve Bloom Arasında cok gidip geliyorum bitkide hızlı büyüme oldugu için grow yerine bloom vermeyi düşünüyorum.

Veg dönem de Biobizz Root juice 1-3 hafta + calmag + bloom + mammoth p + bioheaven + acti vera + /4. haftada çiçeklenmeden önce topmax 0.5

Çiçeklenme dönemi sadece 1.hafta Top dress Guano power yarasa gübresi +besinler ile .
2.haftadan itibaren bud candy+bloom +grow(şimdi vermeyi düşünüyorum) + calmag +bioheaven+ acti vera+topmax + mammoth p

Flush konusunda deneyimsizim sulamayı tam olarak 1 kere de mi 2 kere de mi bitirim diye düşünüyorum yani 11LTX3=33LT 2 ye bölüp 1.sinde Mammoth P ile 2.ph ayarlı su ile ppm i 50 ye indiremeyi hedefliyorum . ve sonrası ne yapıcam bilmiyorum acıkcası :)burada biraz yardımınıza ihtiyacım var

Sulama ve besin olarak direk litre bazında değilde 300 ml -400 ml ile başlayıp Toprak nemine göre sulama düşünüyorum haftada 2-3 yapıcam veg dönemde yavas yavas arttırıcam
sizce bu uygulama uygunmudur ve herseferinde besin vericem ama gübre şirketlerinin verdigi oranların biraz altında 1 ise 0.5 gibi ilerde arttırabilirim bitkiye göre yoksa stabil süreçte ilerliyimmi besin konusunda

cok besin vermek verdigim mikro organizmaları durdurdugu için besini azaltarak vermeyi düşünüyorum çiçeklenme 2+ haftasına kadar. sizlerin bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Eğitim olarak LST sadece yapmak istiyorum topping e girmicem LST için bitki boyutunu ne kadar bekliyim burası önemli.
Çiçeklenmeye girmeden 1 hafta yani 4 yada 5. haftada Defo yapıp alt büyük fanları açıp kızları çiçeklenmede rahat bırakıcam biraz çiçeklenmenin 4-5 haftasına kadar duruma göre diyim.

Şimdiden teşekkürler.

R

Ripley'sOG

Guest
Güzel bir grow bizi bekliyor şimdiden başarıların devamani dilerim bir iki husus dikkatimi çekti onları belirtmek isterim:
1)Tang çizelgesi gibi bloom gubresiyle başlamak için öncelikle elindeki bloom gübresinin npk degerlerini öğrenmen gerek biobloomun 2 7 4 oranları var senin auto bitkilerinin vejatatif evrede bu azot orani ile idare etmesi mümkün değil ayrica kullanim dışı fosforunda birikip overdose yapması cabasi bu teknik genelde sensi bloom an ürünlerinde oluyor azot oranı daha makûl seviyelerde yani biogrowla başla kanka
2)biogrowu bloomum en azından ilk 2 haftası ya da ilk 10 günü kullanmaya devam et çünkü olusucak calyxlere yer açmak icin gerilen serpilen bitki azota ekstra ihtiyaç duyacaktır.
3)Flush konusunda mamoth ürününü tohumsuza sormani tavsiye ederim kullanır mi kullanılmaz mi diye flush konusu bitkiyi besinden arindirma olarak düşün yani cannabisin arinma gecesi sade su ile ekstra bitkiye aroma ve tat vericek ürünler ile bitkideki besinleri atip saf ve temiz somekler içmek flush yaptıktan sonra kesime kadar hiç-bir şekilde besin verilmiyor ya düz sularsın ya da flush ürünleri melass finawless finish canna flush vs
4)hayir kesinlikle bitkinin isteği üzerine hareket et sen organik tarim anlayışı üzerine kafa yormuşsun ancak düşündüğün tarzdaki organik tarim super soil tarzı oluyor.Senin ki biraz yari organik tam organikte olay bitkiyi değil toprak ve topraktaki mikroorganizmaları besleyerek onların unuttuğu karbonhidrat ve şekerlerin bitkiyi beslemesini temel aliyor.elindeki ürünler aksine organik ama düşündüğün tarzda harika toprak beslemesi yerine sadece o mikoriza mantar ve organizmaların yasamina elverişli hale getirir.Mantigini anladim ama önce bitki bu gubreler ile kanka zaten her ikiside birbiri ile oranliti canlilar bitkinde sorun olduğu zaman onlardada var demektir az ve çoklukta
5)Lst için en azindan 2 node yani kat atmış olmasını bekle sonra egitime tabi tut ama ilk growun ise egitimden ziyade ayrica auto eğitim verme biraz izle bitki anotomisini öğren daha sonra eğitim islerine girmen senin yaririna olur 30 gune emekle getiridign bitki egitim vercem diye heba olmasın zaten o sana yeteri kadar hasat vericek cok hasat alcam diye ne gubreye aban ne de egitimsiz hasat alamam diye düşün biraz kavra gerisi çorap söküğü gibi gelir kanka

Hasatın bol olsun simdiden

probob1903

Yeni üye
Teşekkür ederim kanka verdigin bilgiler için LST için video ve suan elimde olan random bir tohumla demeleri yapıyorum hem elim biraz alışssın diye son bir sorum olucak besin için 15 cm kuralı autolarda geçerli mi seedden veg olan kısım biraz hızlı geçiyor da . LST içinde bitki çiçeklenmenin 3.haftası yada 2.haftasına kadar yapmayı planlıyorum yeterli olur mu . @Ripley'sOG

FLUSH içinde @TohumsuzEsrar Mammoth p sence kullanımı uygunmudur biraz bilgi verirmisin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • R Raven Drugs:
    ****** ********** ********** *** ***** ****** *** ***** ****** **** ********** ******* hahahaha***** ******** ******** ******
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ** ****** ***** ****** *** ***** ********** ******** hahahaha ********* ******* *** ******* ******** ***** hahahaha**** ********** ********** *** ***** ****** *** ***** ****** **** ********** ******* hahahaha***** ******** ******** ******
  • lavrens lavrens:
    hahahaha **********
  • lavrens lavrens:
    ****** ******* hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    **** ****** ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** hahahaha ******* ******* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ****** *** hahahaha* ******* hahahaha
    **** ****** ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** hahahaha ***** ********* ****** **
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* ********* ****** * **** ***** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ******** *** **** hahahaha***** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ******* ***** **** ******* **** ********* ******** hahahaha **** hahahaha****** ****** ******** *** **** hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* *** hahahaha** ******** ***** *** ******** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • R Raven Drugs:
    ***** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** ******* ***** ****** ******* ********* ********* ** ********** ********** ********* **** ******* *** ** ** ********** ** ***** ***** **** ****** ** ***** ********* ** ***** **** ** **** ******* ******* ******* **** ****** ****** *** ****** ****** ****** ***** ******* hahahaha* ******* ***** ****** ******** ***** ********* ******** **** ****** *** **** ******** ** ** ** *** *** hahahaha* *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** **** ******** ******* hahahaha***** **** ****** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ********** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ** ******** ******* hahahaha*** *** ****** ****** **** ********* ****** ******** **** ******** **** ***** hahahaha*** ** ***** ******* ***** *** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha*** ***** **** ***** ********
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ***** *** ********* ***** ****