Yeni başlayacağım, kısıtlı bütçe

beyazOCB

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba evde yetiştirmeye başlamak istiyorum, birkaç araştırma yaptım çok karışık duruyor gerçekten bu kadar zahmetli mi?
Kabini kendim yapmayı düşünüyorum degenetica'dan auto tohum, gübreli toprak, olabildikçe ucuz bir ışıkla bu işi becerebilir miyim.
Maksimum performans amacım yok eldeki imkanlarla ufak tefek yapılır mı? Veya düşük bütçeyle nasıl bir yol izleyebilirim çok yeniyim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler

Carl

Müptezel
Bütçe yaz bro birde iç mekan esrar yetiştirmedeki sabitlenmiş konulardan başlayarak oku anlamaya çalış takıldığın olursa chattde sor

iWeed

Üye
1 Bitki bakacaksan elektrozoom dan 150w cob led al işini görür. Trendyoldan tof alıp solucan gübresi ve perlit ile karıştır. Giriş çıkış fanlarını aksiyel fan kullan. Gübrede 'Organik' kısmından doğal yollarla halledersin.Ucuza bu şekilde grow yaparsın..Yavaş yavaş bitkinin hareketlerine göre yaptıgın hataları kendin çözüp kendin hallediyorsun zaten. İlerledikçe sistemi geliştirirsin artık. Karbon filtre söylemedim orasıda sana kalmış.En ucuz 190m3 filtre setleri 2k dan başlıyor.Koku sorunun yoksa karbon filtresiz tek bitki idare eder seni.

beyazOCB

Yeni üye
1 Bitki bakacaksan elektrozoom dan 150w cob led al işini görür. Trendyoldan tof alıp solucan gübresi ve perlit ile karıştır. Giriş çıkış fanlarını aksiyel fan kullan. Gübrede 'Organik' kısmından doğal yollarla halledersin.Ucuza bu şekilde grow yaparsın..Yavaş yavaş bitkinin hareketlerine göre yaptıgın hataları kendin çözüp kendin hallediyorsun zaten. İlerledikçe sistemi geliştirirsin artık. Karbon filtre söylemedim orasıda sana kalmış.En ucuz 190m3 filtre setleri 2k dan başlıyor.Koku sorunun yoksa karbon filtresiz tek bitki idare eder sDostum çok sağol
Dostum yardımcı oldun sağol. Bir bitki ne kadar koku yayar sorun oluşturur mu sence, bir de bu yöntemlerle tek bitki ortalama ne kadar hasat verir sence?

iWeed

Üye
Dostum yardımcı oldun sağol. Bir bitki ne kadar koku yayar sorun oluşturur mu sence, bir de bu yöntemlerle tek bitki ortalama ne kadar hasat verir sence?
Kanka koku sorun olur tabi.Ben tek bitki bakıyorum.Karbon filtre almadan önce koku odalara yayılıyordu.Ama öyle çok değil.Hasat ne kadar olur bilemeyiz.Doğrudan senin nasıl yetiştirdiğinle alakalı bir durum.Tohumun genetiği de önemli tabi.

kropotkin

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba evde yetiştirmeye başlamak istiyorum, birkaç araştırma yaptım çok karışık duruyor gerçekten bu kadar zahmetli mi?
Kabini kendim yapmayı düşünüyorum degenetica'dan auto tohum, gübreli toprak, olabildikçe ucuz bir ışıkla bu işi becerebilir miyim.
Maksimum performans amacım yok eldeki imkanlarla ufak tefek yapılır mı? Veya düşük bütçeyle nasıl bir yol izleyebilirim çok yeniyim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler
Kankam ben de yeniyim 200w cob aldım 900 e öğrene öğrene gidiyoruz zaten ne yalan söliym uğraşmak insana üflemekten daha çok zevk veriyor ben de daha kabin almadım kabini ucuz çözüceksen yorgan hurcu mylar yerine araba güneş koruyucu karbon filtre el yapımı anlatanlar var ama bi fikrim yok, çoğu şeyi kendi kendine çözüyon idarelikte olsa, fanlar dedikleri gibi aksiyel kabine göre havalandırma yapcaksın, ucuza vanti de çözersin içeriye, ben hala bauhausdan aldığım compo sana domates toprağını kullanıyom trendyoldan perlit nem ölçer zart zurt forumu oku bi gecede 12 13 saat konu okumuşluğum var :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** *** ********** ***** ********* **** ******* ***** ********* ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ****** ******* ********* *** ******** ******* ***** ****** **
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
    ***** **** ****** hahahaha* *** ********* ***** hahahaha*
    ********* ******** ******** ***** ********* ***** ** ***** ****** ***** **
    **** *** **
    ***** ** ****** ** ***** ******** ******* ********* *** ******** ******* ***** ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    **** ****** ***** hahahaha********
    ***** * ********** **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** **** ********* **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ: