Yeni başlayacağım kuvvetli yardım lazım

DağAdamı

Yeni üye
Selamın aleyküm arkadaşlar. Şimdi ben işimde gücümde bir adamım. Bu meret bana iyi geliyor sabah yarım, akşam yarım vuruyorum daha kaliteli bir yaşam sürüyorum. Ama milletle trafiğe girmek beni çok kötü hissettiriyor. Bende dedim köy evimde yapayım. Tohum aldım. 2 veya 3 tane yapsam bana yeter. Bu şekilde ev içinde yapmam için neler almam lazım. Gübresi ışığı kabini karbon filtresi vs vs . Bana açıklayıcı ve şunu şunu al diyen güzel bir şekilde elinden geldiğince yardım edecek arkadaşlar arıyorum.

Crimm

Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar. Şimdi ben işimde gücümde bir adamım. Bu meret bana iyi geliyor sabah yarım, akşam yarım vuruyorum daha kaliteli bir yaşam sürüyorum. Ama milletle trafiğe girmek beni çok kötü hissettiriyor. Bende dedim köy evimde yapayım. Tohum aldım. 2 veya 3 tane yapsam bana yeter. Bu şekilde ev içinde yapmam için neler almam lazım. Gübresi ışığı kabini karbon filtresi vs vs . Bana açıklayıcı ve şunu şunu al diyen güzel bir şekilde elinden geldiğince yardım edecek arkadaşlar arıyorum.
Kanka bütçe ye göre değişiklik gösterir kuracagin sistem ve bu ise merak sardiysan bı ay iyice kurcala bu from u içerisinde her bilgi mevcut armut piş azıma düş diyorsan zaten yanlış yerdesin hiç uğraşma bu işle bütçe de sorun yoksa foromu iyice araştırdıktan sonra bilindik markalardan ve sponsorlardan şaşma derim.

DağAdamı

Yeni üye
Kanka bütçe ye göre değişiklik gösterir kuracagin sistem ve bu ise merak sardiysan bı ay iyice kurcala bu from u içerisinde her bilgi mevcut armut piş azıma düş diyorsan zaten yanlış yerdesin hiç uğraşma bu işle bütçe de sorun yoksa foromu iyice araştırdıktan sonra bilindik markalardan ve sponsorlardan şaşma derim.
15 gözden çıkardım ama neye çıkar bilmiyorum paradan sıkıntım yok inşaAllah

DağAdamı

Yeni üye
Araştırırım ama çok fazla yabancı kelime var hiç anlamadığım. Ben koyarım toprağa üste ışık koyarım çiçek gibi sularım olur diyordum foruma girdim beynim yandı

Ü

Üye silindi 899

Guest
Araştırırım ama çok fazla yabancı kelime var hiç anlamadığım. Ben koyarım toprağa üste ışık koyarım çiçek gibi sularım olur diyordum foruma girdim beynim yandı

Dostum önce burada teoriyi öğrenirsin; dediğin gibi de yapılır yapılmaz değil. Buradaki anlamadım dediğin şeyler bitkinin potansiyelini ve hasadını arttırmak amacıyla yapılan işlemlerdir.
Para vs. en son meselen olsun.

İlk önceliğini işi anlama kısmına vermeni şiddetle öneririm.

Bu da
bitkinin yaşam döngüsü nasıldır,
autoflowering veya photoperiod bitki nedir,
arasındaki fark nedir,
ışık döngüsü nasıl olmalı,
bitki besleme nasıl doğru zamanda doğru şekilde yapılmalı,
hangi dönemde hangi besin maddelerini vermeli,
vegetation yani gelişim dönemi nedir, ne kadar sürer,
bloom yani çiçeklenme dönemi nedir, ne kadar sürer,
hasat nasıl yapılır, neye göre yapılır;

gibi soruları forumu ve yabancı forumları araştırarak öğrenebilirsin. Bu işin genel googleled kısmı. Yani bitkiyi iyice tanırsın.
Ondan sonra eğitim kısmına gelirsin;
Low stress training nedir, nasıl yapılır ?
Low Stress Training yani LST işin en güvenli ve en önemli eğitimlerinden biridir, hatta olmazsa olmaz desem herhalde yanlış bir cümle kurmamış olurum. (Neden olmazsa olmaz diyeceksin; cannabis bitkisi çam ağacı gibi dikie büyüme eğilimindedir. Bu da tepede 1 tane SÖMEK; yanlarda da kücük SÖMEKÇİKLER anlamına gelir. Biz ne istiyoruz ? Bol bol ele avuca gelen SÖMEKler istiyoruz, LST ile bitkimizi genç yaşta kablo ip vs. yardımları ile eğip bükerek dikine değil; yatay şekilde büyütüyoruz. Bu şekilde tüm SÖMEKÇİKLER ışığı aynı orantıda alıyor ve büyüyüp SÖMEK oluyorlar. Burası en can alıcı noktadır, bundan sonrası tamamen senin el becerine, bitkiyi anlayıp reaksiyon göstermene kalır.

Bu temelleri iyice öğrendikten sonra zaten geri dönüşü olmaz, her grow bitkilerine daha fazla nasıl bakabilirim, büyütebilirim, hasadı arttırabilirim, rengini/tadını güzelleştirebilirim gibi ardı arkası kesilmeyen düşüncelerle araştırıp uygulama fazına geçersin..

Benden bu kadar vesselam..

DağAdamı

Yeni üye
Dostum önce burada teoriyi öğrenirsin; dediğin gibi de yapılır yapılmaz değil. Buradaki anlamadım dediğin şeyler bitkinin potansiyelini ve hasadını arttırmak amacıyla yapılan işlemlerdir.
Para vs. en son meselen olsun.

İlk önceliğini işi anlama kısmına vermeni şiddetle öneririm.

Bu da
bitkinin yaşam döngüsü nasıldır,
autoflowering veya photoperiod bitki nedir,
arasındaki fark nedir,
ışık döngüsü nasıl olmalı,
bitki besleme nasıl doğru zamanda doğru şekilde yapılmalı,
hangi dönemde hangi besin maddelerini vermeli,
vegetation yani gelişim dönemi nedir, ne kadar sürer,
bloom yani çiçeklenme dönemi nedir, ne kadar sürer,
hasat nasıl yapılır, neye göre yapılır;

gibi soruları forumu ve yabancı forumları araştırarak öğrenebilirsin. Bu işin genel googleled kısmı. Yani bitkiyi iyice tanırsın.
Ondan sonra eğitim kısmına gelirsin;
Low stress training nedir, nasıl yapılır ?
Low Stress Training yani LST işin en güvenli ve en önemli eğitimlerinden biridir, hatta olmazsa olmaz desem herhalde yanlış bir cümle kurmamış olurum. (Neden olmazsa olmaz diyeceksin; cannabis bitkisi çam ağacı gibi dikie büyüme eğilimindedir. Bu da tepede 1 tane SÖMEK; yanlarda da kücük SÖMEKÇİKLER anlamına gelir. Biz ne istiyoruz ? Bol bol ele avuca gelen SÖMEKler istiyoruz, LST ile bitkimizi genç yaşta kablo ip vs. yardımları ile eğip bükerek dikine değil; yatay şekilde büyütüyoruz. Bu şekilde tüm SÖMEKÇİKLER ışığı aynı orantıda alıyor ve büyüyüp SÖMEK oluyorlar. Burası en can alıcı noktadır, bundan sonrası tamamen senin el becerine, bitkiyi anlayıp reaksiyon göstermene kalır.

Bu temelleri iyice öğrendikten sonra zaten geri dönüşü olmaz, her grow bitkilerine daha fazla nasıl bakabilirim, büyütebilirim, hasadı arttırabilirim, rengini/tadını güzelleştirebilirim gibi ardı arkası kesilmeyen düşüncelerle araştırıp uygulama fazına geçersin..

Benden bu kadar vesselam..
Hay maşaAllah bu bana güzel yol oldu çok teşekkür ederim

Ü

Üye silindi 899

Guest
Hay maşaAllah bu bana güzel yol oldu çok teşekkür ederim

Bunlardan sonra kabin/oda vs. setup evresine geçiş yapabilirsin. Zaten bu soruları cevapladığında herkesten 10 adım önde başlayıp kabinini ona göre doğru şekilde kurabilirsin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ***** *** *** * **** **** *** ***** ***** *** ******** ** ********* ***** ******** ******** ****** ********* ***** **********
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ** **** ****** ***** *** *** ***** ********* **
    +2
    hahahaha*** ****
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +3
    hahahaha ** hahahaha *** ***** ********* hahahaha***
    +2
    hahahaha *********
    +2
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
    +1
  • 420x 420x:
    ********* **** * ***** ***** hahahaha ********* * ***** **** hahahaha* ******* ****** * * ********** ***** ***** ***** ******
  • D Dalibor:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
  • T Tropikal.MR:
    **** ******* ********** ******* ***** ***** ***** ****** ********* ** ********
    +1
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** *** **** ***** ****** ******** ******** ** ****** ** ******* ********* hahahaha** ***** ********** ***** ***
  • T Tropikal.MR:
    ********** ******* ***** ****** ****** hahahaha* ****** ***** *** ********* ******** ******* ******
  • D Dalibor:
  • T Tropikal.MR:
  • D Dalibor:
    ***** ********* ******* hahahaha ********* ********* ******* ** hahahaha ********
  • T Tropikal.MR:
    ***** ****** hahahaha hahahaha** ********* ****** *** *****
  • T Turco:
    * *
    T Turco: * *