Yeni başlayanlar için yardım niteliğinde bir konu

Merhabalar 6-7 bin liralık bir bütçem var ve bu konularda bilgisizim forumda okudum ama çok fazla bilgi var ve karmaşık geldi.
bu bütçe ile 2-3 saksılık bir yer yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ne almam lazım ne marka falan parçaları birleştirerek konu bütünlüğü sağlayabiliriz daha sonra benim gibi yeni başlayanlarada yardımı dokunur.

Khalifajoint

Kıdemli Üye
Bunu burda sana kimse anlatmaz cunku gercekten forumda butun konular mevcut ama sana bir kiyak yapiyim madem paranin buyuk bolumunu isiga ayir sana tavsiyem quantum boardlara yonel 240w watt ama orjinal olanlardan sahibindende arastirabilirsin 2500 3000 tl arasi isini fazlasiyla gorecektir 2-3 bitki icin sonra kabin al bir adet 120×60×180 lik kabin sana yeticektir.bununda masrafi suan 2000 tl total oldu 4500 tl devam ediyorum karbonfiltre ve fan setine ihtiyacin olacak buda sana ortalama 1000 1200 arasi birsey tutucak ettimi sana duz hesap 5700 tl 500 600 tlye advanced nutriensin gerekli gubrelerini temin edebilirsin yada cannanin ben ikisinden baska gubre onermiyorum bu urunlerin hepsini ISIK HARIC growkentte bulman mumkun alicagin saksilar auto bitki yapicaksan 11 litre yeterli ve yine kendimde auto yaptigim icin hasat suresi photoperiod donemlere gore yuzde 30 daha kisa oldugu icin sanada autoflower kisa donem oneriyorum. 6000 gibi bi rakam cikiyo assagi yukari 500 tlde ortalama tohum masrafin olacaktir sitenin tohum satan sponsor sitesinden guvenle temin edebilirsin 5 adetten assagi alma sansin yok o yuzden totalde 6500e sana bu sekilde birsey olusturmus olduk. Hasatin bol olsun simdiden

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Bu quantum ışık konsunda forum olarak bir şeyler yapmanın vakti geldi. Adamlar 1.000 tl ye çinden alıp 2.500 tl ye tr de satıyor
Forumda anlatılanlara göre cob led çok düşük maliyete geliyor istediğin güçte. Quantum bu kadar önemlimi

BosCo

Kıdemli Üye
Kankalar, led ama hangi led ?!!
Led ciplerin, holticulture serisi olmasi sart. Bitkideki en verimli cipler bunlar.
@silas kanka, profesyonel isigin maliyeti bireysel olunca astari yuzunu geciyor, e toplanip yapma durumuda yok. Bi fikrin varmi mesela ?

AdamDegilsin

Yeni üye
Kankalar, led ama hangi led ?!!
Led ciplerin, holticulture serisi olmasi sart. Bitkideki en verimli cipler bunlar.
@silas kanka, profesyonel isigin maliyeti bireysel olunca astari yuzunu geciyor, e toplanip yapma durumuda yok. Bi fikrin varmi mesela ?
Kültürlü kültürsüz bilmm ben .d aliexpres olsun baska Türk yerlr olsun ledleri hep frow led diye satıyor kimse o topa giremez. Kullananlarda var üstelik bu zamana dek morumsuz ledleri

BosCo

Kıdemli Üye
Kültürlü kültürsüz bilmm ben .d aliexpres olsun baska Türk yerlr olsun ledleri hep frow led diye satıyor kimse o topa giremez. Kullananlarda var üstelik bu zamana dek morumsuz ledleri
Kanka, ben suan yxo cob kullaniyorum. Aliex'den qb siparisim var onu bekliyorum. Inan her grow diyenin urunu alinmaz. Kendimce arastirdim, mesela creecxb 3590 yada brixgelux vero29 urunleri de var. Growda kimilerine gore qb den daha verimli oldugunu okudum. Hatta basit serit led'den grow yapanida gordum. Tabiki en verimli olanini kullanmak isteriz ama genel tabloya bakarsak, ic piyasa piyasa dolandirici kayniyor. Dikkatli davranmak gerek.
Ayrica cob led hasat konusunda beni memnun etti, fakat qb deneyiminide tecrube etmek istedim. Bakalim gelince gorucem.

AdamDegilsin

Yeni üye
Kanka, ben suan yxo cob kullaniyorum. Aliex'den qb siparisim var onu bekliyorum. Inan her grow diyenin urunu alinmaz. Kendimce arastirdim, mesela creecxb 3590 yada brixgelux vero29 urunleri de var. Growda kimilerine gore qb den daha verimli oldugunu okudum. Hatta basit serit led'den grow yapanida gordum. Tabiki en verimli olanini kullanmak isteriz ama genel tabloya bakarsak, ic piyasa piyasa dolandirici kayniyor. Dikkatli davranmak gerek.
Ayrica cob led hasat konusunda beni memnun etti, fakat qb deneyiminide tecrube etmek istedim. Bakalim gelince gorucem.
Dostum elimde fazldan ledin varsa alırım bi güzelliğini ^^

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ***** ****** ***** ****** ****** **
  • kkush kkush:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    * ******** ***** ******** ****** *
  • S Space44:
  • kkush kkush:

• ErdemRS6 ErdemRS6:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ********** *** ** ****** * **** ********** ****** ******** ** ** ******* hahahaha* **
    +1
  • S Space44:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ******* hahahaha ****** ********* ******* ** *** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ** ****** * **** ********** ****** ******** ** ** ******* hahahaha* ** hahahaha
  • S Space44:
  • kkush kkush:
    *** hahahaha ****** hahahahahahahaha** ***** ***** ********* ********* **** **** ******* ******* * ******* hahahaha ******
  • S Space44:
    **** *** ***** ********** ********** ******* ***** ******* **** ******** ***** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ***** ******* ** ** **** ***** ****** hahahaha* ******** ******* *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** **** hahahaha* ** ** *** * **** ***** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** ** *** * *
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ** *** * * hahahaha** **** ***** **** **
  • kkush kkush:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ****** hahahaha ** ** ** *** *** *****
  • S Space44:
    ***** ***** ******** ****** **** *** **** *** ***** ***** **** ******* * **
    S Space44: ***** ***** ******** ****** **** *** **** *** ***** ***** **** ******* * **