Yeni Bitki Çadırım

nightdrive

Yeni üye
Çiçekler 1 aydır 138 w cfll lambada duruyordu fide saksısında olduğu için çok boy atmadılar.Şimdi 450w Led lambaya geçirdim.
Tohum:Köfteci
Lamba:450w Led
Ekim Tarihi:1.11.2017

Led lamba 2 modlu şuan 450w da çalısıyor tam modu 900.
Sizce 900 yapımmı yoksa 450 de 4 saksı iyimi ?Bitkileri daha cinsiyetleri belli değil.
Diğer sorumda 138 w cfl lambam var yanlarına onuda takımmı LED+CFL yapımmı?

https://imgur.com/a/yFK5f

payara

Yeni üye
ışığı ne kadar verebilirsen o kadar iyi sonuç alırsın, ısı sorunu da yaratmaz elindekiler

nightdrive

Yeni üye
Cvp: Yeni Bitki Çadırım

payara' Alıntı:
ışığı ne kadar verebilirsen o kadar iyi sonuç alırsın, ısı sorunu da yaratmaz elindekiler

Şuan sıcaklık 22 derece ve arttıramıyorum led lambalar ısı yapmıyor o yuzden cfl takım dıyorum ne dersın kanka

Medfenix' Alıntı:
Kanka ışığı nerden kaça aldın paylaşırmısın

kanka ışığı bi arkadasımdan aldım ama türkiyede çoğu sitede var ama fiyatı tuzlu 3600 tl daha uygunlarını bulabılırsın

Medfenix

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:

Medfenix' Alıntı:
Kanka ışığı nerden kaça aldın paylaşırmısın

kanka ışığı bi arkadasımdan aldım ama türkiyede çoğu sitede var ama fiyatı tuzlu 3600 tl daha uygunlarını bulabılırsın

Kanka maşallah o fiyata hazır setler var  bol hasatların olsun

nightdrive

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
kanka bence o bez dolabın ıcıne mylar gibi bişey kapla çünkü ışığı olduğu gibi dışarı veriyor

düşünyorum kanka bu aralra biraz masraflı oldu zaten şuan en büyük eksiğim o karbondioksit ve mylarıda çözsem baska bır eksik kalmıyor

GrowTurk

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:
Çiçekler 1 aydır 138 w cfll lambada duruyordu fide saksısında olduğu için çok boy atmadılar.Şimdi 450w Led lambaya geçirdim.

Sizce 900 yapımmı yoksa 450 de 4 saksı iyimi ?Bitkileri daha cinsiyetleri belli değil.

Işığın gayet yeterli. 900w çok elektrik faturası getirir koymaz dersen aşağıdakilerle birlikte güzel hasat alırsın genetiğin LED severse.
İçerisine mylar kapla.
Havalandırmayı enazından 8cm pc fan ile yapsaydın daha iyi olurdu.
Co2 için 1 kaşık kuru maya 1.5 çay kaşığı 1 lt sıcak suyla karıştır yoğurt kovasına koy 10 gün boyunca Co2 problemin çözüldü.
Ph kalemi al suyunu ölç ona göre Ph down veya Ph up al suyu öyle var arıtılmış su kullanma ekstra takviyeler alman gerekir bitkilerin için.
Toprağını tam göremedim light mix toprak al ve advanced nutrients'in 3lü setini al.
Saksı olarakta bez saksı en iyi tercih olacaktır 12lt.
Bide bez çadırlar çok çabuk yırtılıyor ama pratikler.
Sana tek sorum var kanka fanı nerden aldın fiyat nedir?

alikido

Yeni üye
Eline sağlık dostum güzel sistem kurmuşsun clf yi de yanına koyarsan sıkıntı olmaz sonuçta ısı sorunu olmuyor bol ışık bol hasat demek ::) sağlıklı bol hasatlar dilerim.

nightdrive

Yeni üye

GrowTurk' Alıntı:
nightdrive' Alıntı:

Işığın gayet yeterli. 900w çok elektrik faturası getirir koymaz dersen aşağıdakilerle birlikte güzel hasat alırsın genetiğin LED severse.
İçerisine mylar kapla.
Havalandırmayı enazından 8cm pc fan ile yapsaydın daha iyi olurdu.
Co2 için 1 kaşık kuru maya 1.5 çay kaşığı 1 lt sıcak suyla karıştır yoğurt kovasına koy 10 gün boyunca Co2 problemin çözüldü.
Ph kalemi al suyunu ölç ona göre Ph down veya Ph up al suyu öyle var arıtılmış su kullanma ekstra takviyeler alman gerekir bitkilerin için.
Toprağını tam göremedim light mix toprak al ve advanced nutrients'in 3lü setini al.
Saksı olarakta bez saksı en iyi tercih olacaktır 12lt.
Bide bez çadırlar çok çabuk yırtılıyor ama pratikler.
Sana tek sorum var kanka fanı nerden aldın fiyat nedir?

Kanka İçeriyi mylar kaplıcam siprasını verıcem.
Havalandırmada elektornıkten pek anlamadıgım için bu fanlar kolay diye bunlardan aldım dırek usb soketli.
Co2 için önceden balık beslerken akvaryumda yapardım yine ondan yapıcam ama çadırda yer kalmadı anca 2.5lt su şişesıyle yapıcam.
Arıtıcı suyu kullanıyorum ama çesme suyunu dinlendırıp phını ölçüp öyle vericem o zaman artık.
Toprağım humuslu torf çok kaliteli değil.
Kanka fanıda  bilgisayar vantilatörü(usb girişli) internetten şiparis ettim 4-5 lira bişeydı google amcada aratınca hemen çıkıyor zaten malum sitelerde.

alikido' Alıntı:
Eline sağlık dostum güzel sistem kurmuşsun clf yi de yanına koyarsan sıkıntı olmaz sonuçta ısı sorunu olmuyor bol ışık bol hasat demek ::) sağlıklı bol hasatlar dilerim.

Kanka cfl bide istemem sebebim çadır sıcaklığı 22 derece dereceyide yükseltir hem.

Medfenix

Yeni üye

nightdrive' Alıntı:

Kanka sistemdeki vantilatörleri nereden aldın ? Usb mi onlar ?

K

kankokan

Guest

nightdrive' Alıntı:

biraz yanlış anlamışsın olayı
fan takmak zorundasın havalandırma için illa 
o dolapta 4 tane çiçek olmaz
çiçeklenmede 900 e alırsın şuan gerek yok
o fideleri gübrelemişsin heralde gerek yokken
cfl lere ihtiyacın yok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    ***** ******* ***** hahahaha **********
  • L Levrekbaz45:
    ***** hahahaha hahahaha* ****** ******** ********** ******** hahahaha* ******** **** ** ****** ***** ****** ******** ********** ******* hahahaha*** ***** ******* **** ***** ******* ********* ***** ***** ****** **** ** **
  • H happyworld:
    ***** ******* hahahaha * **** **** *** ****** ****** *******
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ******** *** ********* ** ****** hahahaha** ******** hahahaha*
  • L Levrekbaz45:
    hahahaha**** *** ********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H happyworld:
  • A ax-b:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ******** ******** ********* ** ********
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******** ********* hahahaha* ******** *** ****** ***** ******* ******
  • A ax-b:
    ******* ******** **
  • Mordecai Mordecai:
    ******* ******** ***** ***** **
  • H happyworld:
    ***** **** ****** *** ***** ******* ****** hahahaha ****** hahahaha**** **** ****** **** ***** **** ** ***** ***** hahahaha ***** ***** *** **** ***** * ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ** ** ** ****** ********** ******* ********* ******** **
  • A ax-b:
    ********* **** ***** **
  • H happyworld:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
  • H happyworld:
    ******* ******** hahahaha* *** **** **
  • Mordecai Mordecai:
    ******* hahahaha **********
  • A ax-b:
    ********* ***** ***** **** ** ********* ***** ** ****** * ***** ***** hahahaha**** * ***** ******* **** **
  • A ax-b:
    A ax-b: ****** ****** **********