Yeni Bitki Kabini Kurulum Görüş ve Yardım Lütfen

trip1likedo

Yeni üye
Kankalar genetik tohumlarım geldi buz dolabına koydum aceleci davranmadan dört dörtlük olmasada ideal bir bitki kabini kurmak istiyorum. Daha önce sagdan soldan elime geçen tohumlarla denemeler yaptım fakat sistemi tam oturtamadıgım için hasat alamadım. Bol bol araştırma yaptım iyi kötü bilgi sahibi olduğumu ve basaracagımı düşünüyorum :)

Sipariş vermeden önce sizlere danışmak istedim eksikler nelerdir, olmasada olur diyeceğiniz seyler varmıdır..

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]
Big Bud

SİL

600 m3/h Aktif Karbon Filtre Set

SİL

Grow Bloom Micro Set

SİL

Biobizz Toprak Light Mix 50 Litre

SİL

Hulk Bitki Kabini 120x120x200cm

SİL

Super Harvest 150mm Hava Soğutmalı
SİL

Kademeli Elektronik Balast 600w Fansız

PureLight MH 600w Grow

SİL

PureLight HPS 600w Bloom

SİL
Kumaş Saksı 20 Litre

[/font]
Bunların dışında nem ölcer ve vantilatör daha önceki denemelerimden kalan var..
tohum olarak elimde 3 adet blue dream ve 3 adet grand dady purple var 

Benim aklımdaki sorular 
1- Havalandırma seti olarak sadece içerden dışarı hava çeken karbon filtre ve fanı var dışardan içeriye hava çekmem şart mı ? yoksa çadırda bir delik açık bırakırsam işim çözülür mü?

2- 6 tanesinide çimlendirmeliyim tohumların en fazla yada verimli kaç tohumla hasat alırım..
önemli olan saksı miktarı değil ışık yazmıs ustadlar..

3- şuanda oda ısısı tam olarak 20 derecelerde aynı oadaya kabini kurdugumda iç sıcaklık ne olur ortalama. 
kabin içi sıcaklıgı ayarlamasını nasıl  sağlarım?

Yaklaşık olarak 3000 tl masraf var ve emek boşa gitsin istemiyorum..

Tecrübelerinizi paylasırsanız cok memnun olurum.. Teşekkürler..

celebration

Yeni üye
Öncelikle 2 tohum kullansan yeter. 120 120 200 için 3 tohum fazla. 600w iyi, balastın güzel. Gübreler iyi ve bildiğin gibi opsiyonel bi olay, ekstra kullanacağn her gübre hasatı ve tadı olumlu anlamda etkileyecek. 
Ben çift fan kullandım. Tek fan açıkken (senin kullanmayı sorduğun şekildeydi en başta bitki ufakken) basınç farkından dolayı gürültü oluyordu. Tek fan'a filtre de bağlayınca çekişi düşüyor zaten bence elin değmişken 2fan kullan. Sıcaklığı kontrol etmen cidden zor olur tek fan kullanırsan, kabin çok sıcak olur muhtemelen. (ankara'da direkt disribütörden daha uygun fiyata geliyor fan mevzusu)
Ben suda yaprım, toprak için bişey diyemeyeceğim. Zaten light mix almışsın, yeteri kadar araştırmışsındır diye düşünüyorum.
Her ürünü yazdın mı bilmiyorum ama zaman ayarlı priz de kullanman gerekiyor, eksik görünce yazayım dedim :)

trip1likedo

Yeni üye
Cvp: Yeni Bitki Kabini Kurulum Görüş ve Yardım Lütfen

celebration' Alıntı:
Öncelikle 2 tohum kullansan yeter. 120 120 200 için 3 tohum fazla. 600w iyi, balastın güzel. Gübreler iyi ve bildiğin gibi opsiyonel bi olay, ekstra kullanacağn her gübre hasatı ve tadı olumlu anlamda etkileyecek. 
Ben çift fan kullandım. Tek fan açıkken (senin kullanmayı sorduğun şekildeydi en başta bitki ufakken) basınç farkından dolayı gürültü oluyordu. Tek fan'a filtre de bağlayınca çekişi düşüyor zaten bence elin değmişken 2fan kullan. Sıcaklığı kontrol etmen cidden zor olur tek fan kullanırsan, kabin çok sıcak olur muhtemelen. (ankara'da direkt disribütörden daha uygun fiyata geliyor fan mevzusu)
Ben suda yaprım, toprak için bişey diyemeyeceğim. Zaten light mix almışsın, yeteri kadar araştırmışsındır diye düşünüyorum.
Her ürünü yazdın mı bilmiyorum ama zaman ayarlı priz de kullanman gerekiyor, eksik görünce yazayım dedim :)

Tavsiyelerin için teşekkürler.. Gerekli araştırmaları yaptım saatlerce hatta günlerce gerçekten öğrenecek çok şey var.. Fanı dispibütörden çözmeye çalışayım içeri hava basanla beraber. Gübre konusunda herkes yasayarak tecrübe etmesi gerekiyor sanırım. tohum konusundada tavsiyeni dikkate alıcam tesekkürler..

tofi64

Yeni üye

balast amazondan 600w kaliteli bir markanın 510 tl kargo vergi v.s dahil. Birde o aldığın ışık şapkası toprakvesu da daha uyguna geliyor. kabinin çok güzel bende almayı düşünüyorum gübre olarakta biobizz tablosunda bulunan tüm ürünleri alacağım. kendi toprağıyla birlikte light mix, birde o havalandırma çok gibime geldi o kabin için

4TALON

Yeni üye
1291-100x100x180-cm-kabin-seti.html
  hazır setlerde baya iyi aslında düşünülebilir.

süper setup olmuş seni uzun yıllar  idare eder. aynı malzemelerin hepsi bendede var sadece lambam 400w . ben 2 senedir hep 2 bitki yapıyorum anca sığıyor çünkü.
 dışardan içeri hava çeken fanı ben 2 sene sonra aldım çok gerek olmuyor sadece çadır biraz içeri doğru büzülüyor.
 600w lamba cehennem gibi ısı yapar ama çok güzel reflektör almışsın zaten sıcaklık yükselmez ama sıcak havayı odadan dışarı atmalısın. 
son olarak bu kadar harcıyosun gübre setini geliştir bi 300daha gübre seti için harcamalısın. hasatını çok etkiler gübre seçimi için yardım istersen buradan bana ulaşabilrsin   https://growdiaries.com/grower/tekilasunrise

trip1likedo

Yeni üye

tekilasunrise' Alıntı:
süper setup olmuş seni uzun yıllar  idare eder. aynı malzemelerin hepsi bendede var sadece lambam 400w . ben 2 senedir hep 2 bitki yapıyorum anca sığıyor çünkü.
 dışardan içeri hava çeken fanı ben 2 sene sonra aldım çok gerek olmuyor sadece çadır biraz içeri doğru büzülüyor.
 600w lamba cehennem gibi ısı yapar ama çok güzel reflektör almışsın zaten sıcaklık yükselmez ama sıcak havayı odadan dışarı atmalısın. 
son olarak bu kadar harcıyosun gübre setini geliştir bi 300daha gübre seti için harcamalısın. hasatını çok etkiler gübre seçimi için yardım istersen buradan bana ulaşabilrsin   https://growdiaries.com/grower/tekilasunrise

Teşekkürler yorumun için.. linkten ulaşmaya çalıştım fakat çözemedim siteyi. Gübre çeşitliliği konusunda açıklayıcı konu bulamadım forumda pek Sen burdan yazsan extra kullanılması gerekenleri mümkünse Trde bulunanlardan :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D doğadostu1004:
    hahahaha*** ***** *** ****** ***** *******
  • esfanet esfanet:
    ***** *** ********** ** ********* **** hahahaha ******* ******
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** **** ******** ****** ** ********** ****** ********* *** ** **** *** ****** ******* **** ** ***** ***** *** *******
  • B biggie34_:
    ****** ********* **** ** ******** hahahaha ***** **
  • esfanet esfanet:
    ***** ********* *** *** ****** ***** *** ********* ****** ***** hahahaha* hahahaha**
  • esfanet esfanet:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • esfanet esfanet:
    ** **** **** hahahaha *** *** ******* *** ******* ** ****** ******
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    *** **** ***** **** hahahaha* ** **** *** ********** *** ******** ******** ** *** hahahaha *** ******* *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ****** ******* *** ******* hahahaha*
  • 2 2008Grower:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    **** hahahaha ******* ***
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ******* ****** ****** ******* ******* ** **** *** ******* ** hahahaha* ******** ****** **** **** ******** *** **********
  • esfanet esfanet:
    ****** *** ***** ***** hahahaha **** ***** ** ********
  • 2 2008Grower:
    ******* ***** ********* ****** ****** ********* ********** ***** hahahaha
  • 2 2008Grower:
    * **** ***** hahahaha ***** ***** ***** *** **** ***** ******
  • 2 2008Grower:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
  • esfanet esfanet:
    ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**
    esfanet esfanet: ***** hahahaha**** hahahaha**** ****** ** ****** **** ****** *** **** hahahaha**